Ninja V podporuje HEVC

Původní model Ninja V z roku 2018 zůstává nejoblíbenějším rekordérem Atomos. Nově získává možnost nahrávání v HEVC kodeku H.265 4Kp60 10-bit 4:2:2, který je ke stažení od května 2021 jako placený upgrade na my.atomos.com za 99 dolarů. HDR displej 5” se svítivostí 1 000 nitů s dynamickým rozsahem 10 stop umožňuje uživatelům přesné monitorování a záznam videa z HDMI nebo SDI výstupu. Atomos neustále pokračuje v rozšiřování podpory Apple ProRes RAW u dalších kamer a fotoaparátů. Ninja V bude i nadále dostávat aktualizace a vylepšení o další funkce s použitím SDI modulu AtomX.

Nový model Ninja V+

Atomos představuje nový model Ninja V+ a kit Ninja V+ Pro. Ninja V+ přináší přesné monitorování videa a rozšířené parametry záznamu z kamer a fotoaparátů. Podporuje nepřetržité nahrávání 8Kp30 a 4Kp120 v Apple ProRes RAW, stejně jako kvalitní komprimované video 10-bit H.265 HEVC, které se s malou velikostí souborů hodí pro potřeby streamu a online sdílení.
Model Ninja V+ navýšil výpočetní výkon kvůli rozlišení obrazu 8K a HFR snímání v RAW. Díky nejnovější výrobní technologii procesoru má tato prémiová Ninja V+ širší možnosti nahrávání než předchozí Ninja V a umožňuje přidávat další funkcionalitu s budoucími produkty Atomos a moduly AtomX. Efektivita ProRes RAW otevírá uživatelům větší míru kreativity s ultra vysokým rozlišením nebo vyšším framerate při zachování stejného workflow.


Pracovní workflow 8K a Ninja V+

Společnost Atomos a Canon poprvé přináší zákazníkům technologii pro natáčení 8K videa s cenově dostupným řešením. Rekordér Ninja V+ nahrává 8Kp30 ProRes RAW z fotoaparátu Canon EOS R5. Formát ProRes RAW je dokonalým prostředkem pro pracovní workflow v 8K od snadného nativního použití na časové ose ve Final Cut Pro až po flexibilitu zpracování záběrů s korekcemi WB a ISO. Tato kombinace s osvědčeným full frame fotoaparátem Canon EOS R5 posune tvůrce obsahu na zcela novou produkční úroveň.

Ninja V+ a 4Kp120

Zaznamenávejte video 4Kp120 do ProRes RAW do modelu Ninja V+. Plně využijete dynamický rozsah kamerového čipu a zachytíte všechny fáze pohybu přímo do RAW přes HDMI. Další výhodou je přehrávání videa s vysokou snímkovou frekvencí na displeji Ninja V+ v reálném čase.

Kit Ninja V+ Pro a 4Kp120

Pro uživatele SDI kamer představuje Atomos kit Ninja V+ Pro, který je dodáván s AtomX příslušenstvím a umožňuje režim záznamu 4Kp120 ProRes RAW z výstupu SDI na kamerách FX9* a FX6* od Sony. Uživatelé Sony tak zažijí maximální flexibilitu při úpravách záběrů ve vysoké snímkové frekvenci a ultra vysokého rozlišení.
* Sony FX9 vyžaduje připojený modul XDCA-FX9 a stejně jako FX6, vyžaduje modul AtomX SDI s aktivovaným RAW (nebo Pro Kit).

Nový Atomos Ninja Stream

Mimo výše uvedených produktů Atomos představil zařízení Ninja Stream, které bylo navrženo speciálně pro překonání výzev dnešních sociálně odloučených produkcí. Ninja Stream nahrává video ProRes a AVC (HEVC) a zároveň sdílí toto video včetně popisků a časového kódu na další rekordéry Atomos, smart zařízení nebo internetové platformy přes Wi-fi, Ethernet a USB-C. Výkonný 5” HDR monitor-rekordér 4Kp60 dokáže streamovat video bez použití PC až na vzdálenost 300 metrů. Atomos Ninja Stream představuje řešení, které obsahuje vše, co mají uživatelé rádi na Ninja V a k tomu přidává praktické streamovací funkce.


Zdroj: Tisková zpráva Atomos