AKTUÁLNÍ INFORMACE K PROVOZU PRODEJEN ELVIA-PRO: Objednávejte a vyzvedávejte bez omezení. Více informací...

YAMAHA RX-D485 TITAN

AV receiver Yamaha RX-D485 s DAB+ tunerem - titan
AV receiver 5.1, výkon 5x 115W
Tuner DAB/DAB+
Podpora 4K Ultra HD, HDR Video včetně Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma a BT.2020
Bluetooth, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, vTuner (internetové rádio), Spotify
3D kompatibilní, HDMI výstup s ARC
Reproduktorový výstup pro Zónu B pro 2kanálový zvuk ve vedlejší místnosti
Virtuální CINEMA FRONT poskytuje prostorový efekt pomocí 5 předních reproduktorů
YPAO kalibrace reproduktorů, MusicCast
Na objednávku
Informace o dostupnosti
Po-Pá 9.00-17.00
Tel.: 725 440 658
E-mail: shop@elvia.cz
Katalogové číslo: 226186
13 990 
ks

5.1kanálový AV receiver Yamaha RX-D485 s funkcí MusicCast Surround, DAB/DAB+ a mimořádně snadným užíváním pro vylepšené možnosti zábavy.

Síťové audio MusicCast.

MusicCast je nová revoluce v oblasti síťového audia, všechny produkty MusicCast můžete používat společně nebo odděleně, je to zcela na vás. Ovládejte vše z jedné intuitivní aplikace, rychlé a snadno použitelné. Soundbar, bezdrátový reproduktor, AV receiver, HiFi zvuk podle toho, co vám vyhovuje nejlépe, můžete kombinovat a rozšiřovat MusicCast systém v čase. MusicCast využívá vysoce výkonnou bezdrátovou síť pro požitek z hudby a audia. Ta může přenášet digitální hudební obsah z telefonu, PC nebo NAS k jiným MusicCast zařízením ve vaší domácnosti. Můžete také sdílet hudbu z externích zařízení, jako jsou například TV nebo BD přehrávač připojené AV receiveru. Audio obsah z připojených Bluetooth smartphonů nebo tabletů může být také streamován do MusicCast zařízení v různých místnostech.

Užijte si digitální rádio.

Schopnost Digital Audio Broadcasting s DAB a zdokonaleným DAB+ nabízí velký výběr rozhlasových stanic s vysokou kvalitou zvuku. Mezi další výhody patří automatický výběr dostupných stanic z praktického seznamu a zobrazení užitečných informací, včetně názvu stanice a hudebního žánru.

Bezdrátové streamování hudby s Bluetooth.

AV receiver RX-D485 je vybaven technologií Bluetooth, která vám umožní snadné bezdrátové přehrávání hudby z chytrých telefonů a dalších zařízení. Yamaha Compressed Music Enhancer je nyní optimalizován i pro přenos zvuku prostřednictvím Bluetooth, aby bylo zaručeno, že bude mít vaše hudba živý a temperamentní zvuk i při bezdrátové reprodukci. Nejnovější standard Bluetooth umožňuje nejen přijímat z mobilního zařízení, ale slouží i jako Bluetooth vysílač pro sluchátka a Bluetooth reproduktory.

Podpora 4K Ultra HD Full s 4K60p, HDCP2.2.

Tento AV přijímač podporuje nejnovější HDMI standardy. Díky přenosu 4K videa při 60 snímcích za sekundu pass-through si můžete plně vychutnat ve vysokém rozlišení kvalitu obrazu ve formátu 4K bez degradace. Samozřejmostí je HDCP2.2 standard ochrany autorských práv pro 4K video. Podpora HDR (High Dynamic Range) video, které poskytuje zvýšenou kvalitu obrazu tím, že současně umožňuje větší detail současně pro tmavou a světlou částe obrazu. Kromě toho podporuje širší barevný gamut BT.2020.br.

HDMI s podporou 3D a Audio Return Channel.

3D znamená, že je receiver schopen zpracovat data 3D signálu. Funkce Audio Return Channel umožňuje odesílání a přijímání dat po stejném HDMI kabelu, takže můžete poslouchat zvuk z TV prostřednictvím jednoho HDMI kabelu, bez potřeby dodatečného optického kabelu.

Vestavěné Wi-Fi a kompatibilita s Wireless Direct pro snadné použití síťových funkcí.

Funkce Wi-Fi Built-in umožňuje bezdrátové propojení s vaším domácím bezdrátovým routerem, což značně zjednodušuje zapojení systému pro poslech hudby ze sítě a využití hudebních streamovacích služeb. Pokud není Wi-Fi router k dispozici, umožní unikátní Wireless Direct nejen streamovat hudbu přímo z chytrého telefonu nebo tabletu prostřednictvím aplikace AV Controller (funkce Music Play) či AirPlay v operačním systému iOS, ale můžete také pomocí aplikace AV Controller svůj AV receiver ovládat.

Síťové funkce.

Tento AV receiver poskytuje řadu síťových funkcí, které vám umožní přístup k více zdrojům a také rozšíří možnosti ovládání. Receiver můžete připojit ke své domácí síti nebo internetu a vychutnat si poslech internetových rádií, služeb Spotify, Pandora, JUKE, Napster, Rhapsody, SiriusXM a nově také TIDAL a DEEZER, nebo hudby uložené ve vašem NAS úložišti a domácím PC. Aplikace AV Controller (ke stažení na portálech iTunes App Store nebo Google play) vám umožní ovládat různé funkce receiveru z vašeho iPodu, iPhonu, iPadu nebo Android telefonu či tabletu. (Dostupnost hudebních služeb závisí na konkrétním regionu.)

Jednoduché a pohodlné ovládání s aplikací AV Controller.

Tento AV receiver umožňuje používat aplikaci Yamaha AV Controller, která je ke stažení na portálech iTunes App Store a Google Play, a s jejíž pomocí můžete receiver zapínat a vypínat, ovládat hlasitost, volit vstup a DSP režimy a ovládat další funkce, to vše jednoduše ze svého iPhonu nebo zařízení Android. Můžete také použít až 23 různých jazyků a přizpůsobit uživatelské rozhraní, například skrytím nepoužívaných ikon nebo přejmenováním jednotlivých funkcí. K dispozici je také verze pro tablety.

Jednoduché a detailní nastavení receiveru.

Tento AV receiver je vybaven řadou zvukových programů využívajících originální DSP technologii Yamaha. S jejich pomocí ve svém pokoji snadno vytvoříte zvuková pole jako ve skutečném kině nebo koncertním sále a vychutnáte si přirozená stereofonní zvuková pole. Nyní můžete použít aplikaci AV Controller a s její pomocí nastavit DSP parametry podle svých preferencí, typu hudby či filmu, nebo nálady, kterou chcete navodit. Nastavení můžete provést v jednom ze dvou režimů: základním Basic a pokročilém Advanced.

AirPlay.

Tento AV receiver podporuje AirPlay, takže můžete přijímat hudbu bezdrátově streamovanou z iPodu, iPhonu nebo iPadu, stejně jako z iTunes na počítačích Mac nebo PC. Hudbu z vašich mobilních zařízení nebo počítače si tak můžete snadno vychutnat prostřednictvím systému domácího kina. Na displeji AV receiveru můžete zobrazit metadata jako název skladby, jméno interpreta nebo název alba.

Spotify Connect.

S aplikací Spotify ve svém chytrém telefonu získáváte okamžitý přístup k milionům skladeb. A nyní můžete díky Spotify Connect tyto skladby streamovat do svého systému Yamaha. Jednoduše stiskněte tlačítko přehrávání a hudba se začne streamovat. A co víc, pokud posloucháte hudbu ze svého telefonu venku a přijdete domů, skladba se začne jako kouzlem okamžitě streamovat do vašeho AV receiveru, takže si můžete užít nepřerušený poslech hudby. Můžete také upravovat playlisty a přijímat telefonní hovory během poslechu hudby.

Široká podpora zvukových kodeků a formátů.

Tento AV receiver je kompatibilní s mnoha audio formáty, jako například Dolby True HD a DTS-HD Master Audio. Je také kompatibilní s audio kodeky o vysokém rozlišení, jako jsou DSD/AIFF/FLAC/WAV/Apple Lossless. Prostřednictvím síťového nebo USB připojení si vychutnáte vynikající zvukovou kvalitu celé řady HD audio kodeků.

Koncepce Total Purity pro nejjemnější kvalitu zvuku.

Koncepce Total Purity, kterou Yamaha rozvíjí již řadu let, zahrnuje technologii výkonových zesilovačů high drive amp, předzesilovače high purity, antivibrační technologii a nezávislé zdroje napájení pure power. Všechny modely mají plně diskrétní výkonové zesilovače, které pomáhají eliminovat zkreslení. Používají také nezávislé zdroje napájení pure power, umožňující napájet odděleně analogové a digitální okruhy, takže digitální šum neovlivňuje analogové obvody. Antivibrační chladiče jsou navrženy tak, aby potlačovaly vibrace tranzistorů a akustický tlak. Nezávislé napájecí zdroje pro D/A převodníky jsou navrženy tak, aby ještě více eliminovaly šum. Až do nejmenšího detailu jsou tyto AV receivery navrženy s maximálním důrazem na nejvyšší možnou kvalitu zvuku.

Aplikace AV Setup Guide usnadňuje nastavení systému.

AV Setup Guide je aplikace, se kterou je nastavení receiveru mnohem snazší, a pomůže vám také se zapojením kabelů mezi AV receiverem a zdroji signálu. Aplikace vás provede jednotlivými procedurami, například připojením reproduktorů, televizoru a zdrojů signálu, nebo přiřazením zesilovačů. Ilustrace systému a obrázky skutečného AV receiveru vám pomohou snáze pochopit, jak provést zapojení mezi zařízeními. Nastavení celého systému tak bude mnohem rychlejší. Aplikace je dostupná v řadě jazyků. Navrženo pro tablety iOS a Android.

YPAO optimalizace zvuku.

YPAO-zanalyzuje akustiku místnosti a změří různé charakteristiky reproduktorů a poté zkalibruje zvukové parametry tak, aby bylo dosaženo optimálního zvuku.

HD Audio se CINEMA DSP 3D a VPS (Virtual Presence Speaker).

Funkce Virtual Presence Speaker používá centrální a prostorové reproduktory k vytvoření virtuálních prezenčních reproduktorů. Vychutnejte si CINEMA DSP 3D režim prostorového zvuku i v prostředích s omezeným počtem reproduktorů. Navíc tento režim nabízí funkci Virtual Surround Back Speaker. I bez použití zadních prostorových reproduktorů si můžete vychutnat přirozenější zvuk přicházející z prostoru za vámi.

Domácí kino bez nutnosti kabelů.

Nová řada AV receiverů YAMAHA přináší revoluční řešení pro realizaci domácího kina. Díky možnosti propojení nových komponentů YAMAHA MusicCast 20/50 budete moci umístit centr a prostorové reproduktory na místa, kde by jste klasickou cestou nebyli schopni reproduktory umístit. Objevte bezdrátový přenos kvalitního zvuku, a vychutnejte si tak nevšední zážitek při sledování domácího kina.

Extra Bass poskytuje bohatý basový zvuk i při použití malých reproduktorů.

Exkluzivní technologie Yamaha pro posílení hlubokých frekvencí přináší bohatší basy, než byste čekali od reproduktorů dané velikosti, přitom dobrou lokalizaci a vyvážení zvuku i při použití kompaktních předních reproduktorů. Je-li použit subwoofer, vylepšuje hlasitost celého nízkofrekvenčního pásma reproduktorového systému, nejen předních reproduktorů, ale i basů ze subwooferu. Můžete si tak vychutnat hudbu a zvuk filmů s mimořádnou energií a silou.

Vylepšení komprimované hudby.

Při zakódování hudby do digitálně komprimovaného formátu, například MP3, dochází ke zhoršení frekvenční charakteristiky. Compressed Music Enhancer společnosti Yamaha používá sofistikované DSP algoritmy, které dokáží obnovit ztracené informace, takže hudba zní vždy tak, jak má.

Vylepšení videa až na 4K - UPSCALING.

Upscaling funkce přemění jakýkoli obraz videa s nižším rozlišením do nejnovějšího rozlišení 4K. Můžete si vychutnat video z disků Blu-ray s detaily a hloubkou obrazu, které mohou poskytnout pouze 4K.

Svoboda ovládání díky možnosti propojení přes AMAZON ALEXA.

Opravdu revoluční řešení ovládání nabídne možnost propojení s přístrojem hlasového ovládání AMAZON ALEXA, sdělte ALEXE co má přehrát a dále si už jen užívejte poslech oblíbeného interpreta či rádia.

Režim ECO snižuje spotřebu o 20%.

Nový režim Yamaha ECO snižuje spotřebu energie přibližně o 20%. Lze jej nastavit v hlavním menu grafického rozhraní GUI.

Určeno pro český trh Ano
Funkce 4K Ultra HD, HDR Video včetně Dolby Vision a Hybrid Log-Gamma a BT.2020, Wi-Fi, DLNA, AirPlay, MusicCast, Spotify, Bluetooth, 3D kompatibilní, DAB/DAB+, FM/AM tuner, Extra Bass obohacuje zvuk o mohutné basy, Compressed Music Enhancer, SILENT CINEMA
Počet kanálů 5.1
Formát dekódování Dolby Digital Plus, Dolby® TrueHD a DTS-HD® Master Audio, Režim vylepšení komprimované hudby během připojení Bluetooth®
Podporované formáty Přehrávání audia ve formátu FLAC nebo WAV 192 kHz / 24 bit, WAV, MP3, WMA, AAC, FLAC, Apple Lossless, AIFF, DSD, CINEMA DSP (17 DSP programů)
Výkon 5 x 80W
Hi-Res Audio Ano, DSD 2.8 MHz / 5.6 MHz, FLAC / WAV / AIFF 192 kHz / 24-bit, Apple® Lossless 96 kHz / 24-bit playback
Konektory HDMI (4 vstupní / 1 výstupní), HDCP2.2, ARC, 1x USB na čelním panelu, 1 x 3,5 jack na čelním panelu, 1 x optický vstup, 2 x digitální coax.vstup, 4x analog. audio vstup, kompozitní video vstup 3x, výstup 1x, subwoofer výstup, sluchátkový výstup, LAN
Automatická kalibrace reproduktorů Ano, YPAO kalibrace
Barva Titan
Rozměry a hmotnost 435 x 161 x 327 mm, 8,1 kg

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.