Všechny provozovny jsou otevřeny! Otevírací doba zde. Těšíme se na vaši návštěvu.

SONY DSC-RX100M7

Digitální fotoaparát Sony DSC-RX100VII
Objektiv se zoomem ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24-200 mm1 F2,8–4,5 s vysokým rozlišením
Snímač CMOS Exmor RS® typu 1.0 (13,2 mm x 8,8 mm), poměr stran 3:2
Sledování v reálném čase a automatické zaostření na oči v reálném čase
AF za 0,02 s, 357 bodů AF s fázovou detekcí a 425 bodů AF s detekcí kontrastu v ohniskové rovině
Snímání bez zatmívání rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE
Záznam v rozlišení 4K HDR (HLG), vstup pro mikrofon, dotykový displej naklápěcí o 180°
Skladem
Katalogové číslo: DSCRX100M7
33 989 
ks

Příslušenství

SONY LCJ-RXK

Stylové kožené pouzdro Sony LCJ-RXK pro fotoaparáty řady RX100
1 990 

SONY VCT-SGR1

Sony grip VCT-SGR1 pro fotoaparáty DSC-RX, HX, WX
3 190 

SONY ACCTRDCX

Cestovní sada Sony ACC-TRDCX nabíječky USB a baterie X
1 590 

SONY VCT-R640

Sony stativ VCT-R640 pro fotoaparáty a videokamery
1 890 

SONY LCS-SL10

Měkké ochranné pouzdro na fotoaparát Sony LCS-SL10
890 

SONY NP-BX1

Sony Li-Ion akumulátor NP-BX1 4,5Wh (1 240mAh)
1 590 

Sony LCS - U11 - černé

Ochranné pouzdro pro videokameru,nebo fotoaparát.
790 

SONY VCT-VPR1

Stativ Sony VCT-VPR1 s dálkovým ovládáním pro foto a kamery
2 990 

SONY AG-R2B

Sony přídavný Grip AG-R2B pro DSC-RX100 (I-VI)
490 

Sony LCS-RXG

Měkké pouzdro Sony pro fotoaparáty řady RX100
2 990 

SONY SF-64M

Paměťová SD karta Sony SF-64M s rychlostí zápisu až 100 MB/s
1 390 

SONY SF-32M

Paměťová SD karta Sony SF-32M s rychlostí zápisu až 100 MB/s
690 

SONY PZ-PORTABLEEWY307

Prodloužená záruka Sony pro fotoaparáty, kamery a objektivy na 3. rok
1 417 

SONY PZ-PORTABLEEWY407

Prodloužená záruka Sony pro fotoaparáty, kamery a objektivy na 3. a 4. rok
1 726 

SONY PZ-PORTABLEEWY507

Prodloužená záruka Sony pro fotoaparáty, kamery a objektivy na 3., 4. a 5. rok
2 036 

SONY SF-G1M (128 GB)

SD karta Sony SF-G1M s pamětí 128GB a rychlostí 150/277 MB/s
1 990 

SONY LCS-PSC7

Měkké pouzdro Sony LCS-PSC7 pro fotoapráty DSC a ILC
3 890 

SONY GP-VPT1

Stativ Sony GP-VPT1 s dálkovým ovladačem, rychlou paticí a kabelem USB s více konektory
2 990 
Stranka 1 z 6

Profi funkce v kapesním baleníProfesionální funkce jak pro fotografie, tak filmy splní nároky profesionálních fotografů, tvůrců a vloggerů.


Široký rozsah zoomu, vysoký výkon s vynikající rychlostíUvnitř kompaktního těla je fotoaparát RX100 VII nabitý vším, co je třeba k pořizování úžasných snímků. Objektiv se zoomem 24 – 200 mm doplňuje mimořádně rychlé (0,02 s) automatické zaostřování, nová funkce sledování v reálném čase a automatického zaostření na oči v reálném čase, plus zdokonalená stabilizace obrazu a konektor pro externí mikrofon pro vysoce kvalitní záznam videa.


Velký rozsah zoomu v kompaktním těleObjektiv se zoomem 24 – 200 mm s velkým přiblížením nabízí vynikající kvalitu obrazu. Byl zkonstruován tak, aby zajistil maximální rozlišení a zřetelnost v celém rozsahu zoomu. Přináší pozoruhodné schopnosti teleobjektivu v kapesním balení a významně tak rozšiřuje vaše možnosti kreativního přístupu.


Optika s vysokým rozlišenímČleny objektivu fotoaparátu obsahují čtyři čočky AA (Advanced Aspherical) a dva skleněné členy ED (extra nízký rozptyl). Společně pomáhají dosáhnout vynikajícího rozlišení až na úplném okraji snímku a napříč celým rozsahem teleobjektivu.


Nový snímač obrazu navržený pro rychlostNově vyvinutý obrazový snímač CMOS typu 1.0 a nejnovější obrazový procesor BIONZ X představují zcela novou dimenzi rychlosti a kvality obrazu.


Rychlé souvislé snímání rychlostí 20 sn./s, přesné sledování AF/AERychlý nový snímač obrazu nabízí možnost souvislého fotografování rychlostí až 20 sn./s. Fotoaparát sleduje objekty se zajištěním výpočtů pro AF/AE až 60krát za sekundu, a to i v případě, že se pohybují chaoticky a vysokou rychlostí.


Snímání bez zatmívání pro bezproblémové sledováníDíky fotografování bez zatmívání4 sledujte pohyb objektů na displeji LCD fotoaparátu nebo obrazovce hledáčku bez přerušení. Obnovovací frekvence obrazu činí 60 sn/s, čímž se minimalizuje časová prodleva.

(A) Bez zatmívání (B) Se zatmíváním


Nová funkce snímání jedné série snímkůNově vyvinutá funkce snímání jedné série snímků zachytí i ty nejrychlejší akce, například přesný okamžik, kdy tenisová raketa udeří do míčku, pořízením sedmi snímků rychle za sebou volitelnou rychlostí 90 sn./s, 60 sn./s nebo 30 sn./s. Umožňuje vám zachytit rozhodující okamžiky, jejichž zaznamenání by mohlo být velmi obtížné, a dá se používat se samospouští. Jsou podporovány obrazové formáty JPEG i RAW.

[1] 90 sn./s (0,011 s) [2] 7 fotografií


Široké pokrytí a vysoká rychlost automatického zaostřováníRX100 VII je vybaven 357 body AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině, s celkovým pokrytím 68% záběru. Tyto body doplňuje 425 bodů AF s detekcí kontrastu, takže automatického zaostření lze dosáhnout za 0,02s, což je nejrychleji na světě.

[1] Pokrytí bodů AF s fázovou detekcí (357 bodů)
[2] Pokrytí bodů AF s detekcí kontrastu (425 bodů)


Sledování v reálném čase pro pohybující se objektyFunkce sledování v reálném čase využívá algoritmy pro rozpoznávání objektů (AI) vycházející z údajů o barevnosti, struktuře (jasu), vzdálenosti objektu (hloubce) a informace o obličeji a umístění očí ke sledování objektů v pohybu. Udržování stálého, stabilního zaostření na pohybujícím se objektu vám pomůže zachytit všechny důležité momenty akcí v jejich průběhu, ať už pořizujete fotografie nebo natáčíte filmy.


Zaostření na oči v reálném čase pro fota i videaVyspělá detekce očí a funkce sledování od Sony stojí za tajemstvím nádherných portrétů. Funkce automatického zaostřování na oči najde lidské oči a udržuje je zaostřené i za pohybu objektu, takže vy se můžete věnovat komponování záběru. Můžete si vybrat, zda bude zaostřeno na levé nebo pravé oko objektu.


Reálné AF na oči zvířatAutomatické zaostření na oči v reálném čase je kromě lidí dostupné i pro zvířata. Nádherné snímky domácích mazlíčků jsou teď snazší než kdy dříve.


Vysoké rozlišení a nedostatečné osvětleníVelký snímač obrazu s úhlopříčkou 1 palec má rozlišení 20,1 megapixelu, využívá „převrácenou“ technologii a vylepšený rozsah ISO 100 – 12 800. Vysoká míra vnímaného rozlišení obrazu a nízký šum přispívají k vynikající kvalitě obrazu s realisticky vyhlížejícími strukturami.


Skvělá reprodukce barev a strukturNově vyvinutý snímač obrazu a algoritmy zpracování obrazu fotoaparátu umožňují dosahovat realističtějších textur a barev. Především odstíny lidské pleti vypadají přirozeně a zářivé barvy květin jsou reprodukovány přesněji.


Optická stabilizace obrazu pro pořizování fotografiíPro snímky s kompenzací chvění při snímání z ruky i za zhoršených podmínek a při snímání teleobjektivem. Algoritmus stabilizace obrazu zajišťuje ekvivalent 4.0x rychlejšího expozičního času při 200 mm

[1] Bez optického stabilizátoru obrazu SteadyShot (Simulace)
[2] S optickým stabilizátorem SteadyShot


Závěrka omezující zkreslení s tichým snímánímRX100 VII dosahuje rychlostí závěrky až 1/32000 s, rychlé načítání dat ze snímače pomáhá potlačit efekt pohybového zkreslení, ke kterému může docházet při fotografování rychle se pohybujících objektů. Je také možné tiché fotografování.


Efekt pro měkké tóny pleti a další efektyEfekt pro měkké tóny pleti omezuje vrásky v obličeji a nevýraznou pleť a umožňuje tak vytvářet lepší portréty. Možnosti kreativních stylů a obrazových efektů vám dávají možnost jemného doladění a vytvoření záběrů v unikátním stylu.


Záznam ve vysokém rozlišení 4K HDR (HLG) a stabilní AFFotoaparát podporuje interní záznam videa ve 4K (QFHD:3840×2160) se čtením plného počtu pixelů bez pixel binningu. Plynulé a stabilní automatické zaostřování mají na svědomí vylepšené algoritmy AF. K dispozici je sledování v reálném čase i automatické zaostření na (lidské) oči i pro videa. Používání obrazových profilů HLG přináší možnost práce s vysokým dynamickým rozsahem (HDR) připojením k televizoru Sony kompatibilnímu s technologií HDR (HLG) prostřednictvím USB.


Vyspělé funkce pro tvůrce a vloggeryZajistěte si dokonalejší kvalitu svých vlogů pomocí kapesního fotoaparátu RX100 VII. Nová funkce Touch Tracking (Dotykové sledování) pro videa zajišťuje rychle a snadno automatické zaostření, na které se můžete spolehnout. Automatické zaostření na (lidské) oči je zárukou přesného zaostření. I za chůze vám zajistí stabilizace obrazu v režimu „Active“ (Aktivní) plynulé záběry v rozlišení 4K a díky naklápěcímu displeji pro selfie a vstupu na externí mikrofon budou jak video, tak zvuk bezproblémové.


Externí vstup na mikrofon pro kvalitní zvukNavzdory své kompaktní velikosti má fotoaparát RX100 VII vstup pro mikrofon. Standardní 3,5mm vstup zajišťuje profesionální záznam zvuku pro filmy a vlogy, což jistě ocení jak vlogeři, tak profesionálové.


Lepší stabilizace obrazu během natáčení v rozlišení 4KNatočte i za chůze plynulé video v rozlišení 4K s nově podporovaným Aktivním režimem stabilizace obrazu. Chcete-li docílit větší plynulosti jako při použití kardanového závěsu, video upravte v doplňku Movie Edit aplikace Imaging Edge.


Záznam videa na výšku s metadaty pro prohlížení na smartphonuFilmy pořizované fotoaparátem na výšku lze nyní v této orientaci prohlížet na počítačích a smartphonech díky doplnění metadat fotoaparátem.


Podpora S-Log pro lepší kreativnější vyjadřováníFotoaparát RX100 VII podporuje obrazové profily S-Log3 a S-Log2. Ať už potřebujete vysoký dynamický rozsah a široký barevný prostor záběrů k postprodukci, nebo chcete dosáhnout unikátního vzhledu přímo z fotoaparátu, model RX100 VII to zařídí.


Intervalové nahrávání pro časosběrné filmyFunkce intervalového nahrávání umožňuje souvislé fotografování s intervalem nastavitelným od 1 do 60 sekund se sledováním v režimu AE. Výsledné časosběrné filmy se dají prohlížet ve fotoaparátu nebo z nich můžete sestříhat film v počítači.


Hledáček dostupný jedním stiskemHledáček XGA OLED Tru-Finder má rozlišení přibližně 2,35 milionu bodů a poskytuje jasný, detailní obraz s vysokým kontrastem. Je rychle přístupný pomocí vysunovacího spínače a když není třeba, dá se stejně rychle zasunout.


Výklopný monitor pro komponování záběrů3,0palcový displej LCD s vysokým rozlišením 921 tisíc bodů lze vyklopit nahoru přibližně o 180° a dolů asi o 90°, což umožňuje snadné pořizování selfie snímků nebo záběry z nadhledu a podhledu.


Dotykové ovládání pro plynulé snímáníPouhým dotykem obrazovky můžete iniciovat sledování v reálném čase pro fotografie či filmy. K dispozici jsou rovněž funkce Touch Focus (Zaostření dotykem), Touch Pad (Dotykový panel) a Touch Shutter (Dotyková závěrka).


Snadná správa datFotografie je možné v režimu přehrávání hodnotit a chránit před smazáním, s možností přiřazení vlastního tlačítka těmto funkcím. Nepřetržité série snímků lze zobrazit ve skupinách, v nichž byly nasnímány, a snímky lze mazat i uchovat prostřednictvím jediné operace.


Funkce přizpůsobeníFunkce fotoaparátu aktivované pomocí tlačítek Fn lze nyní samostatně přiřazovat pro fotografie a videa. Přístup k často používaným funkcím a položkám nabídky je nyní možné získat jejich přiřazením pomocí funkcí My Menu (Moje nabídka) a My Dial (Můj ovladač).Typ snímače CMOS Exmor RS® typu 1.0 (13,2 mm x 8,8 mm), poměr stran 3:2
Obrazový procesor BIONZ X™
Efektivní pixely Přibl. 20,1 megapixelu
Rozlišení fotografií 20,1 Mpx
Formát záznamu fotografie JPEG(DCF Ver.2.0,Exif Ver.2.31,MPF Baseline compliant), RAW(Sony ARW 2.3 format),XAVC S, AVCHD format Ver.2.0 compatible
Režim záznamu videa XAVC S, AVCHD format Ver.2.0 compatible
Typ objektivu ZEISS Vario-Sonnar T*
Ohnisková vzdálenost Ekvivalent 24-200 mm
Světelnost F2,8 (Š) až 4.5 (T)
Zoom optický/digitální 8,0x
Stabilizace optická
Režim snímání AUTO / Program Auto / Priorita clony / Priorita rychlosti závěrky / Manuální expozice / Režim vyvolání paměti (1, 2, 3, M1, M2, M3, M4) / Režim videozáznamu
Typ ostření Hybridní automatické ostřením, které kombinuje automatické ostření s fázovou detekcí a automatické ostření s detekcí kontrastu o rychlosti 0,02 s
Režim ostření Automatické ostření pro snímání jednoho snímku, automatické ostření, plynulé automatické ostření, DMF (přímé manuální zaostření), manuální ostření
Typ LCD obrazovky TFT LCD 3“ / 7,5 cm (921 600 px)
Hledáček Elektronický hledáček OLED 2,35 Mpx, POKRYTÍ ZÁBĚRU 100%
Rychlost závěrky až 1/32000
Režim vyvážení bílé Automatický, Denní světlo, Stín, Zataženo, Žárovka, Zářivka: Zářivka s teplým světlem: Zářivka se studeným světlem: Zářivka s bílým denním světlem: Denní světlo, Blesk, Filtr teploty / Vlastní
Kompatibilní záznamová média Memory Stick Duo / SD / SDHC / SDXC
Blesk Ano
Samospoušť Ano
Iso citlivost (fotografie/video) ISO 100 – 12 800
Výdrž baterie Monitor:Approx. 260 / Approx. 130min., Monitor (When Auto Monitor off is set to 2sec):Approx. 310 / Approx. 155min., ViewFinder:Approx. 240 / Approx. 120min.
Rozhraní Víceúčelový konektor / konektor Micro USB, Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI, Microphone jack (3.5mm Stereo mini jack),WiFi, NFC
Obsah balení Dobíjecí baterie NP-BX1, Napájecí adaptér AC-UUD12, Kabel Micro USB, Poutko na zápěstí, Nastavitelný popruh
Rozměry a hmotnost 101.6 x 58.1 x 42.8 mm/ 302 g (včetně baterie a karty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.