PROČ NOVOU TELEVIZI Z PRODEJEN ELVIA-PRO?

Proto, abyste byli připraveni na přechod na nové digitální vysílání - DVB-T2, a nepřicházeli tak o příjem některých programů při postupném zavádění.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNOU TELEVIZI?

Naši pracovníci jsou schopni Vám poradit s výběrem té správné televize!


V příštích 4 letech bude totiž postupně v ČR zaváděno a spouštěno vysílání „pozemního“ digitálního televizního signálu DVB-T2 H.265/HEVC (v Praze nyní již běží zkušební vysílání v tomto formátu).


Pro identifikaci televizorů, které budou schopny takový signál zpracovat a zobrazit, máme pro vás připravený seznam modelů televizorů, které naše společnost ELVIA-PRO nabízí, nebo již nabízela a jež splňují a splňovaly parametry nového formátu vysílání DVB-T2. Při zakoupení televizoru, který touto certifikací prošel, má kupující garanci a jistotu, že daný přístroj nový formát bez problémů zpracuje.


Přechod na DVB-T2 není českým rozhodnutím, ani výmyslem výrobců a prodejců TV, tato změna vysílání probíhá i v okolních státech. Důvodem přechodu je technologický vývoj a s ním související potřeba uvolnit část vysílacího „prostoru“ pro využití stále se rozvíjejícími mobilními sítěmi a datovými přenosy. Tím se zmenší prostor pro přenos TV signálu. Při snaze o zachování technické kvality programů je proto třeba změnit aktuální způsob kódování na efektivnější (označené H.265/HEVC). Nový způsob kódování je ale technicky podstatně náročnější a většina současných TV si s ním jednoduše neporadí.Seznam prodávaných certifikovaných televizí společností ELVIA-PRODalší informace na www.dvbt2overeno.cz