Každý rok jsou v soutěži EISA Awards vybírány výrobky kombinující nejmodernější technologie a funkčnosti, spojené s výkonem nejvyšší třídy. Ceny EISA Awards se udělují jak cenově dostupným výrobkům s vysokou přidanou hodnotou, tak samozřejmě i těm technologicky nejvychytanějším kouskům. Kategorie soutěže se každoročně mění, aby co nejlépe odrážely aktuální potřeby a touhy spotřebitelů, nicméně každý vítěz EISA Awards zůstává tím nejlepším ve své třídě. Široká základna členů EISA zajišťuje, že si logo ocenění EISA Awards udržuje svou obrovskou hodnotu, zejména pro informované spotřebitele.
   
V nabídce našeho obchodu je spousta produktů, které v 35. ročníku soutěže EISA Awards získaly ocenění ve své třídě. Pojďme se na ně podívat:
 
 

Kategorie Hi-Fi

EISA logo Yamaha WXC-50
EISA MULTIROOMOVÝ SÍŤOVÝ PŘEHRÁVAČ 2017–2018
Miniaturním rozměrům navzdory lze nový bezdrátový komponent WXC-50 považovat za hi-fi švýcarský armádní nůž, který toho umí opravdu hodně. Pracuje jako samostatný streamer nebo D/A převodník-předzesilovač a plně využívá multiroomové funkce firemního síťového systému MusicCast. Tato technologie snadné distribuce dat v  rámci celého domu či bytu se snadno ovládá například prostřednictvím aplikace v mobilním zařízení. Podpora DSD, bezeztrátových FLAC souborů či všech důležitých hudebních serverů je samozřejmostí. Cenově velmi dostupný způsob jak zaplnit hudbou celý váš poslechový prostor.
 

Kategorie HOME THEATRE AUDIO

EISA logo Yamaha RX-V483
EISA AV RECEIVER PRO DOMÁCÍ KINO 2017–2018
Nenechte se zmást jeho příznivou cenou – tento AV receiver je plně vybaven, pokud jde o funkce. Přijímač produkuje 5.1kanálový prostorový zvuk Dolby TrueHD, počítá s DTS-HD Master Audio, poradí si i se 4K (včetně Dolby Vision a HDR 10) a nebrání se upscalingu SD videa do formátu HD a Ultra HD prostřednictvím HDMI. K   dispozici je Bluetooth pro bezdrátové streamování. Technologie Yamaha MusicCast umožňuje jednoduché ovládání a díky ní se receiver může proměnit v centrální hub-rozbočovač domácí multiroomové instalace. Chytrý design, poctivá konstrukce a Cinema DSP vytvářejí z   modelu RX-V483 skvěle disponovaný univerzální přístroj. Ohromující domácí kino 5.1 zvuk, multiroomová technologie MusicCast – zkrátka AV receiver, jehož výkon staví doporučenou cenu na hlavu.
 

Kategorie Home Theatre Display & Video

EISA logo Samsung QE55Q7F
EISA SMART TV 2017-2018
Samsung pokračuje v  posunování hranic TV designu a komunikace s  uživatelem, tento model je inteligentní v  mnoha ohledech. Vstupy jsou umístěny na externí jednotce One Connect, která je připojena k  tenoučkému televizoru jediným, téměř neviditelným kablíkem, což usnadňuje nadmíru čistou instalaci. Výběr elegantních stojanů spolu se štíhlou obrazovkou podtrhuje atraktivní vzhled sestavy. Ovládat TV je radost. Obsluha pomocí hlasových pokynů přes mikrofon v  dálkovém ovladači je precizní a spolehlivá, zatímco dvojúrovňový ovládací systém vás snadno provádí multimediálními schopnostmi a ohromnou zásobou chytrých aplikací. Displej QLED s  technologií Quantum Dot s  rozlišením 4K nabízí výjimečně široký barevný rozsah a rekordní jas obrazu. 
 
EISA logo winner Sony KD65ZD9
EISA HOME THEATRE TV 2017-2018
Firemní 4K vlajková loď poskytuje neobyčejný zážitek domácího kina se znamenitou reprodukcí barev a nejlepším kontrastem ve své třídě. Reprodukuje stereoskopický 3D obraz a rozumí si se všemi HDR formáty včetně plánovaného upgradu pro Dolby Vision. Klíčem k  úžasnému obrazu z  Blu-ray disků a zdrojů s  rozlišením Ultra HD – dokonce i v  jasné místnosti – je osvědčená technologie Blacklight Master Drive. Zpracování rychlých pohybů a přepočet na vyšší rozlišení je díky výkonné čipové sadě X1 Extreme na skvělé úrovni. 
 

Kategorie Mobile Devices

EISA logo winner Huawei P10
EISA SMARTPHONE CAMERA 2017-2018
Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei vykazuje zlepšení téměř ve všech oblastech. Počínaje svým designem, včetně diamantově gravírovaného povrchu a odvážných nových barev, až k rychlejšímu a bezpečnějšímu čipu Kirin 960 Octa-core a samozřejmě hvězdným fotoaparátům značky Leica. Dvojitý fotografický systém na zadní straně zařízení Huawei P10 má nyní černobílový snímač o velikosti 20 milionů pixelů a druhý 12 milionů pixelů barevný senzor umožňující používání zcela nového režimu Portrét pro vynikající portrétní fotografování. Na přední straně je fotoaparát s 8 miliony pixelů F1.9 selfie, který také podporuje režim na výšku a obsahuje chytrou technologii Leica rozpoznávající, zda je na snímku více lidí, a tím širší záběr. Pro ještě profesionálnější zážitek z fotografování doporučuje EISA i typ Huawei P10 Plus.
 
EISA logo winner Huawei Watch 2
EISA WEARABLE DEVICE 2017-2018
Ať už hledáte prudce elegantní časomíru nebo užitečného sportovního partnera, vše najdete ve Watch 2. Můžete je mít ve dvou provedeních, sportovním a klasickém, tyto chytré hodinky jsou zcela samostatné, protože jsou připojeny přes 4G. Keramický rámeček a vyměnitelné díky přizpůsobí vzhled každé příležitosti. Mají GPS, měřič tepu a desítky aplikací včetně Google Assistant vám dovolí využít je ke spoustě účelů. Na třícentimetrovém AMOLED displeji vidíte křišťálově průzračný obraz, potěší vás jistě také vodotěsnost a dvoudenní výdrž akumulátoru. 
 
EISA logo winner Samsung Galaxy S8/S8+
EISA BEST SMARTPHONE 2017-2018
Skvěle zpracovaný jedinečný telefon je působivou kombinací kovu a skla, zdánlivě bezrámečkový zobrazovač Infinity Display vám poskytne rozsáhlejší zobrazovací plochu, aniž by jakkoli zvětšil rozměry mobilu. Galaxy je k  mání ve dvou velikostech, displej má rozlišení HDR ready s  poměrem stran 18,5:9, systém pohání unikátní procesor Exynos 8895. Znamenitý 12Mpix fotoaparát s  funkcí HDR, ostřením s  detekcí fáze, optickou stabilizací a objektivem se světelností f/1.7 patří na světovou špičku. Pro vyšší bezpečnost slouží ke spuštění smartphonu scan duhovky uživatele, nový hlasový asistent Bixby vám vždy poradí v  ovládání. S8/S8+ je impozantní všeuměl.
 

Kategorie Photography

EISA logo winner Sony FE 70-200mm
EISA PROFESSIONAL COMPACT SYSTEM LENS 2017-2018
Sony FE 70-200mm F2.8 GM OSS je impozantní objektiv pokrývající nejoblíbenější úhly záběrů pro sportovní a akční fotografování. Jeho ostrost je extrémně vysoká a rovnoměrně rozložená s téměř žádným viditelným snížením směrem k okrajům. Ostrost je zachována v celém rozsahu zoomu, dokonce i s telekonvertory. Je vybaven plovoucím zaostřovacím systémem, který je poprvé použit u objektivu typu α zoom, a který nabízí i vynikající minimální vzdálenost zaostření pouhých 0,96 m. 11 zaoblených lamel zajišťuje krásný bokeh, zatímco rychlost autofokusu je velmi rychlá, zejména při použití na velmi rychlém přístroji Sony α9. A v neposlední řadě je objektiv FE 70-200mm F2.8 GM OSS konstruován i pro náročné používání za nepříznivých povětrnostních podmínek.
 
Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS
EISA COMPACT SYSTEM LENS 2017-2018
Tento 100mm telefoto objektiv nabízí známé a výjimečné rozlišení řady G Master kombinované s optikou STF (Smooth Trans Focus) pro úžasný bokeh. Tento objektiv byl navržen tak, aby vytvářel mimořádně hladký, přirozený bokeh bez vignetování. Je také vybaven rychlým, přesným a klidným autofokusem DD SSM, takže s ním můžeme snímat už ze vzdálenosti 0,25 násobku zvětšení. Zabudovaná optická stabilizace obrazu SteadyShot minimalizuje rozmazání způsobené přípaadným pohybem fotoaparátu během dlouhých časů závěrky. Objektiv Sony FE 100mm F2.8 STF GM OSS tedy udržuje nadstandardní koncept G Master ve všech ohledech.
 
EISA logo winner Sony RX10 M3
EISA SUPERZOOM CAMERA 2017-2018
S pouhými 1095 g je fotoaparát Sony RX10 III perfektním přístrojem pro focení sportu a pro fotografy přírody a divoké zvěře, kteří hledají snadno přenosné řešení typu all-in-one. Úžasný objektiv ZEISS Vario-Sonnar T  24-600 mm poskytuje 25x rozsah zoomu s rychlou clonou f / 2,4-4, zatímco snímač typu Exmor RS 1,0, super-rychlé automatické zaostřování a optický stabilizátor SteadyShot zajišťují ostrý obraz bez ohledu na otřesy fotoaparátu. Kromě neuvěřitelných ohniskových vzdáleností dokáže model RX10 III natáčet makro z dosahu až 3 cm od objektivu, zatímco tichá závěrka znamená, že nebudete rušit citlivé tvory. Model RX10 III není vhodný pouze pro fotografie, ale natáčí i 4K video a je s ním také možno snímat při rychlostech 1000 snímků za sekundu pro vytvoření dramatických efektů až 40ti násovného zpomalení.
 
EISA logo winner Sony RX100 M5
EISA COMPACT CAMERA 2017-2018
Sony RX100 V je vysoce kvalitní až mistrovské dílo ve velmi kompaktním těle. Stejně jako jeho předchůdce nabízí snímač typu 1.0 a vynikající výsuvný elektronický hledáček OLED. Nový obrazový snímač Exmor RS CMOS s rozlišením 20,1 milionu pixelů ve spojení s rychlým procesorem BIONZ X a novým předním rozhraním LSI umožnil společnosti Sony zkrátit dobu odezvy automatického zaostřování na 0,05 s a urychlit nepřetržité snímání na 24 snímků za sekundu – s funkcí sledování AF / AE, takže v řadě pohyblivých objektů zůstává každý snímek zaostřen se správnou expozicí. Kromě možnosti natáčení 4k videa nabízí RX100 V super zpomalení až 1000 snímků za sekundu, tiché fotografování a multifunkční ovládací kroužek pro vlastní, vybrané nastavení.
 
EISA logo winner Sony Alpha 9
EISA CAMERA 2017-2018
Sony α9 je naprosto průkopnický bezzradlový fotoaparát, který v mnoha ohledech překonává tradiční dibitálně-zrcadlovkové konkurenty. Díky inovativnímu designu dosahuje full-frame obrazový snímač s 24,2 milionu pixelů rychlosti až 20 snímků za sekundu v plném rozlišení bez výpadku EVF a nabízí k tomu navíc úplně tichý chod, bez vibrací snímání až na 1 / 32,000 sekundy. Nový super-rychlý systém autofokusu s 693 fázovými detekčními body AF pokrývajícími 93% plochy obrazu zajistí, že i rychle se pohybující objekty jsou zaostřené. Pětiosá stabilizace obrazu umožňuje 5-krokovou rychlost závěrky. Díky systému “oversampling” a “full-frame pixel read-out” lze nahrávat vynikající kvalitu 4K videa.
 
EISA logo winner Sony Alpha 6500
EISA PROSUMER COMPACT SYSTEM CAMERA 2017-2018
Model α6500 je velmi malý kompaktní systémový přístroj nabízející vysoce profesionální výkon. A6500 má výjimečnou kvalitu obrazu s 24,2 milionu pixelovým snímačem Exmor CMOS APS-C, vysokou rychlostí a velkým výběrem objektivů. 5-osá stabilizace obrazu pracuje s objektivy Sony E-mount, stejně jako objektivy A-mount s adaptéry. Fázová detekce se svými 425 body pokrývá téměř celou plochu obrazu a dotykový sklopný displej vám umožňuje zvolit zaostřovací body prstem. Fotoaparát dosahuje rychlosti až 11 snímků za sekundu při fotografování s nepřetržitým AF a měřením s vyrovnávací pamětí, která dokáže až 269 snímků v jedné sekvenci.
 
EISA logo winner Huawei P10
EISA SMARTPHONE CAMERA 2017-2018
Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei vykazuje zlepšení téměř ve všech oblastech. Počínaje svým designem, včetně diamantově gravírovaného povrchu a odvážných nových barev, až k rychlejšímu a bezpečnějšímu čipu Kirin 960 Octa-core a samozřejmě hvězdným fotoaparátům značky Leica. Dvojitý fotografický systém na zadní straně zařízení Huawei P10 má nyní černobílový snímač o velikosti 20 milionů pixelů a druhý 12 milionů pixelů barevný senzor umožňující používání zcela nového režimu Portrét pro vynikající portrétní fotografování. Na přední straně je fotoaparát s 8 miliony pixelů F1.9 selfie, který také podporuje režim na výšku a obsahuje chytrou technologii Leica rozpoznávající, zda je na snímku více lidí, a tím širší záběr. Pro ještě profesionálnější zážitek z fotografování doporučuje EISA i typ Huawei P10 Plus.
 Zdroj: eisa.eu