SONY ZV-E10LM

Vlogovací fotoaparát s výměnnými objektivy Sony ZV-E10 + objektiv 16-50 mm + BT mikrofon Sony ECM-W2BT
Foto/videokamera s výměnnými objektivy pro vlogování
Velký snímač obrazu CMOS Exmor™ typu APS-C s rozlišením 24,2 MPx
Součástí dodávky je směrový mikrofon se 3 vložkami a ochranou proti větru
Funkce určené vlogerům – Product Showcase (Předvádění produktů)
Přepínač efektu Bokeh, tlačítko Still/Movie/S&Q
Flexibilní možnosti připojení pro snadné sdílení
APS-C objektiv SONY SEL-P1650 F3.5-5.6/16-50 mm OSS Power zoom
Bezdrátový mikrofon Sony ECM-W2BT

Prodej ukončen
Katalogové číslo: ZVE10LM

Najděte objektiv, který bude ladit s vaším stylemProfesionálně působící vlogy jsou s fotoaparátem ZV-E10 hračka díky vyměnitelným objektivům, které vám umožní zachytit svět tak, jak ho chcete vidět. Podívejte se níže na video a objevte některé z mnoha kreativních možností.


Široké a dynamické záběrySe širokoúhlým objektivem snadno pořídíte dynamické záběry, na kterých vyniknete vy i místo, na kterém snímek selfie pořizujete. Zachyťte více z města nebo přírodního pozadí a dopřejte svým divákům zážitek, jako kdyby tam byli s vámi.


Pozadí, které zaujmePomocí objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností natočíte vlog, který upoutá pozornost. S tímto objektivem dosáhnete rozostřeného pozadí, na kterém objekty vyniknou. Také se hodí, když potřebujete jasný obraz ve špatně osvětleném prostředí.


Mimořádně přiblížené záběry zvýrazní detailyMakroobjektiv vás dokáže na rozdíl od dalších typů objektivů dostat blíž k objektu a v porovnání se standardními objektivy vám umožní zachytit ty nejmenší detaily ve větším měřítku. Ať už chcete ukázat doplněk oděvu, nebo přípravu jídla, makroobjektiv vás dostane blíž k objektu a zachytí všechny úžasné detaily.


Vzdálené akcePomocí teleobjektivu můžete snímat objekty ve velké vzdálenosti a podrobně zachycovat scenérie nebo akční záběry – ať vlogujete na cestách, nebo jen pozorujete všední život. Také přiblížením či oddálením pomocí zoomu může zvýšit dynamičnost příběhu.


Rozšiřte možnosti svého vlogování s více než 60 objektivyDíky nabídce objektivů Sony pro fotoaparát ZV-E10 můžete svým vlogům dodat nový rozměr. Společnost Sony nabízí přes šedesát objektivů – včetně modelů speciálně zkonstruovaných pro filmování. Můžete vybírat z jedinečné řady objektivů a odhalovat své schopnosti.

Ovládání rozmazání pozadí jedním dotykemUž žádné komplikované ruční úpravy – efekt rozmazaného pozadí (bokeh) nyní zapnete nebo vypnete stisknutím jediného tlačítka. Profesionálně působící rozmazané pozadí, které převede pozornost na hlavní objekt, zapnete výběrem možnosti „Defocus“ (Rozostřit). Možnost „Clear“ (Zaostřit) pak zaostří na celou scénu.


Dramatické záběry se zpomaleným a zrychleným záznamem1Tlačítkem Still/Movie/S&Q na fotoaparátu ZV-E10 můžete snadno přepnout do režimu S&Q, ve kterém lze pořizovat zpomalené záběry s 4x nižší rychlostí, než v reálném čase. Nebo můžete nastavení změnit a vytvářet až 60x zrychlené záběry. Takhle prokreslené záběry v kvalitě Full HD lze vytvářet bez nutnosti následných úprav v počítači.


Ideální pro videorecenze výrobkůZbavte se frustrace při natáčení videí s hodnocením výrobků. Pokud aktivujete nastavení Product Showcase (Předvádění produktů), bude fotoaparát rychle automaticky přeostřovat z vašeho obličeje na produkt, který podržíte před fotoaparátem, a nemusíte přitom ani kvůli zaostření zvedat ruku za produkt.


Přirozené odstíny pleti s plynulými přechodyFotoaparát ZV-E10 zachytí i bez speciálního nastavení přirozené odstíny pleti. K dispozici je také efekt pro měkké tóny pleti, pro jemnější podání pleti. Efekt můžete podle potřeby vypnout nebo nastavit na nízkou, střední či vysokou intenzitu.


Vysoce kvalitní video i za pohybuSystém stabilizace obrazu fotoaparátu ZV-E10 umožňuje natáčení neroztřesených, zřetelných videozáznamů i při chůzi. Mezi další funkce patří automatická expozice (AE) s prioritou obličeje, která zajistí automatické zesvětlení vašeho obličeje. Dokonce i za chůze automaticky detekuje váš obličej a upraví nastavení tak, aby byl jasně nasvícen i při přechodech z interiéru do exteriéru nebo ze světla do stínu.


Automatické přesné ostřeníBez jakéhokoli dalšího nastavování dokáže fotoaparát ZV-E10 automaticky sledovat váš obličej a oči a udržet je zaostřené bez přeostřování na jiné objekty. Když budete chtít někam přeostřit, stačí se jen dotknout monitoru LCD a fotoaparát začne sledovat požadovaný objekt pomocí sledování v reálném čase využívajícího umělou inteligenci.


Plynulá profesionální změna zaostřeníU fotoaparátu ZV-E10 lze rychlost ostření přizpůsobovat tak, aby vyhovovala právě zamýšlenému účelu, a dosáhnout tak působivějšího vyznění. Fotoaparát umožňuje výběr ze sedmi různých rychlostí, od rychlého přechodu až po velice pozvolný. Ve videu níže najdete inspiraci k jeho použití.


Grip pro natáčení vlogůVolitelný grip GP-VPT2BT usnadňuje pořizování snímků selfie a snímání z různých úhlů. Při snímání můžete použít ovládací prvky na gripu a nemusíte hledat tlačítka na fotoaparátu. Můžete tak spustit záznam, nastavit zoom a přepínat efekt Bokeh na „Defocus“ (Rozostření pozadí) nebo „Clear“ (Zřetelné prokreslení).

Rozdíl v kvalitě je dán velkým snímačemPředpokladem pro působivé snímky fotoaparátu ZV-E10 je obrazový snímač velikosti APS-C – stejný najdete i ve fotoaparátech pro natáčení profesionálních filmů. Snímač je více než desetkrát větší než snímače, které najdete v typických smartphonech. Dokáže proto zachytit daleko více světla a větší množství obrazových dat, ze kterých vznikají krásné snímky s evokujícími efekty bokeh.

[1] APS-C [2] 1" [3] 1/2,3~1/3,4"


Profesionální efekt bokeh na dosah rukyS fotoaparátem ZV-E10 snadno dosáhnete záběrů s jemně rozostřeným pozadím, jak je znáte z filmů. Předpokladem je velký snímač fotoaparátu, díky kterému můžete pořizovat působivé snímky, kde hlavní objekt výrazně vyniká oproti pozadí.


Působivá videa v rozlišení 4KK natáčení videí v rozlišení 4K stačí jen stisknout tlačítko MOVIE a snímač fotoaparátu ZV-E10 se postará o nádherné spektrum barevných odstínů. K dosažení maximálních detailů zaznamenává snímač 2,4násobek dat potřebných pro rozlišení 4K a ty pak komprimuje do konečného záznamu.


Čistý záznam v tlumeném osvětleníI když snímáte ve slabě osvětleném prostředí, fotoaparát ZV-E10 vám zajistí snímky plné krásných detailů s minimálním šumem. To je možné díky velikému snímači fotoaparátu, který dokáže zachytit velké množství světla. Výsledkem jsou zřetelné a čisté snímky – a to i když snímáte v budově se slabým osvětlením nebo venku v noci.

Stvořen k čistému záznamu hlasuS fotoaparátem ZV-E10 není zřetelný záznam hlasu žádný problém. Vestavěný směrový mikrofon se třemi vložkami je optimalizován pro záznam zvuku před fotoaparátem, takže zachytíte svůj hlas zřetelně i v davu.


Čistý záznam zvuku dokonce i venku ve větruFotoaparát ZV-E10 se dodává s ochranou proti větru, která snižuje šum působený větrem ve venkovním prostředí. Stačí jen nasadit ochranu proti větru a můžete se bez obav pustit do snímání – a ani není třeba nastavovat míru potlačení šumu.


Pro ještě vyšší kvalitu zvukuNa rozdíl od běžného přenosu si nemusíte dělat starosti s rušením kabelového signálu. S fotoaparátem ZV-E10 stačí spárovat libovolný mikrofon od Sony podporující Digital Audio Interface přes patici Multi Interface (MI) a můžete si užívat digitální zvuk bez šumu.

Jednoduché připojení na dálku a vysoká kvalita obrazuFotoaparát ZV-E10 lze využívat jako nástroj k online komunikaci a kameru k živému streamování, přičemž můžete využít jeho velký snímač a vestavěný mikrofon. Chcete-li použít fotoaparát ZV-E10 jako externí kameru, připojte ho pomocí kabelu USB Type-C k počítači15 nebo smartphonu Sony Xperia.


Tak snímejte a sdílejteSdílejte videa v profesionální kvalitě na sociálních sítích ihned po jejich pořízení. Pomocí zdarma dostupné aplikace Imaging Edge Mobile můžete rychle odesílat svá videa i fotografie z fotoaparátu ZV-E10 do svého smartphonu.


Jednoduchý záznam videí na výškuDíky automatickému označování vertikální orientace lze přehrávat nebo upravovat videa snímaná na výšku, takže můžete nahrávat obsah speciálně upravený pro obrazovky mobilních telefonů.


Snadná úprava videa ve smartphonuDoplněk Movie Edit usnadňuje úpravy videí ve smartphonu. Dokáže vylepšit stabilizaci pro silně roztřesené záběry nebo oříznout video či změnit kompozici tak, aby bylo vhodné pro nejčastěji používané poměry stran na sociálních sítích.


Dostatek energie pro snímání venkuBaterie fotoaparátu ZV-E10 umožňuje až 125 minut nepřetržitého natáčení videa nebo pořízení až 440 fotografií, takže dlouhodobé venkovní snímání není problém.


Externí napájení pro dlouhotrvající snímáníFotoaparát také podporuje externí napájení prostřednictvím konektoru USB Type-C, což ještě zvyšuje jeho flexibilitu. Můžete tak využít externí mobilní baterie (powerbanky) a prodloužit doby nahrávání.


Možnost napájení AC, ideální pro živé streamováníPokud máte přístup k napájení AC (z běžné elektrické sítě), můžete použít napájecí adaptér AC – například model AC-PW20AM – a nemusíte si dělat starosti, že se vám vybije baterie. To se hodí při živém streamování.

Doplňte umělecké efekty přímo ve fotoaparátuZvýrazněním či změnou barev můžete dosáhnout celé řady umělecky působících efektů. Stačí jen změnit nastavení kreativního stylu nebo si v režimech obrazových efektů vybrat některý ze sedmi různých vizuálních efektů.


Podpora S-Log3 pro práci s barevnými odstínyFotoaparát ZV-E10 podporuje křivku S-Log3, která tvůrčím způsobem pracuje s odstíny barev. Při úpravách v počítači lze pomocí profilu S-Log3 dosáhnout širšího dynamického rozsahu a mít více kontroly nad barvami.


Věrná videa v rozlišení 4K HDR pomocí HLGFotoaparát ZV-E10 umožňuje natáčet pomocí funkce HDR (vysokého dynamického rozsahu) videa v rozlišení 4K s věrnými, přirozenými barvami bez složitých postprodukčních úprav nebo změn gradace barev.