SONY HDR-CX405

Videokamera Sony HDR-CX405 s Full HD rozlišením
Inteligentní aktivní režim optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot™
Záznam ve formátu XAVC S (HD 50 Mb/s) a AVCHD
Snímač CMOS Exmor®
Obrazový procesor BIONZ X™
26,8 mm širokoúhlý objektiv ZEISSi® s 30x optickým zoomem
60x zoom s čistým obrazem
Vestavěný kabel pro připojení k počítači a rychlé nabíjení
Na objednávku
Informace o dostupnosti
Po-Pá 9.00-17.00
Tel.: 725 440 658
E-mail: shop@elvia.cz
Katalogové číslo: HDRCX405B

Inteligentní aktivní režim optické stabilizace obrazu Optical SteadyShot™Pokročilá stabilizace obrazu udržuje záznam bez rozmazání, i když jsou podmínky záznamu náročné nebo se uživateli chvějí ruce.


Širokoúhlý až 26,8mm objektivAť už se jedná o video nebo fotografie, špičkový širokoúhlý objektiv vám umožní zachytit lepší snímky krajin a interiéru, kde není dostatek místa, abyste si poodstoupili. Vybrané videokamery mohou v režimu Videozáznam zaznamenávat širokoúhle stejně jako 26,8mm (s poměrem stran 16:9) i bez širokoúhlé předsádky.


Výjimečná kvalita obrazuFormát XAVC S s vysokou přenosovou rychlostí je určen pro videokameramany, kteří chtějí svoji práci posunout na vyšší úroveň. Formát XAVC S, který poskytuje neuvěřitelnou kvalitu, je vybudován na formátu XAVC, který používají profesionální tvůrci filmů a vysílací společnosti, a využívá inteligentní kompresi dat pro export uživatelsky přívětivých velikostí souborů.


Zvýraznění Movie MakerVšestranný nástroj pro přehlednou úpravu videozáznamů Highlight Movie Maker nabízí několik funkcí, které vám ušetří čas. Přidávejte zvýraznění ke klíčovým momentům během nahrávání a nechte software automaticky synchronizovat přechody do zvoleného soundtracku.


Funkce Motion Shot VideoFunkce Motion Shot Video přehraje sekvenci vrstvených snímků, které sledují zachycenou akci v sekundových intervalech a umožňují vám ji tak podrobně analyzovat. Během přehrávání můžete interval upravit nebo přehrávání zastavit a pořídit a sdílet snímek.


Vestavěný kabel USBVestavěný kabel USB uschovaný v řemínku na ruku je velmi praktický pro mimořádně rychlé nabíjení a připojení k počítači. Není tedy třeba balit navíc kabel USB nebo napájecí adaptér AC, které zbytečně překážejí. Pro nabíjení bez počítače lze využít kompaktní adaptér AC-USB (volitelný).


Snímač CMOS Exmor®Tento velký špičkový snímač zlepšuje kvalitu obrazu, redukuje šum v tmavém prostředí a umožňuje jemné rozostření pozadí.


Obrazový procesor BIONZ X™Pokročilý obrazový procesor BIONZ X™ vám pomůže dosáhnout přirozenější živosti a realističnosti kvality obrazu i možností rychlejšího zpracování.


Objektiv ZEISS®Společnosti Sony a Carl Zeiss® sdílí odhodlání poskytovat mimořádný výkon a design a proto pro modely videokamer společnosti Sony Handycam® společně vyvinuly objektivy kombinující nejlepší možnou optiku s elektronikou a technologií snímače prémiové kvality.


Zachycení fotografií 9,2 MPNěkdy video nepotřebujete – nebo nechcete. V takovém případě si můžete na videokameře nastavit režim fotografování a pořídit úchvatné vysoce kvalitní 9,2MP snímky, jako byste měli k dispozici fotoaparát.


Progresivní záznamČisté filmy obsahující dvojnásobek obrazových dat filmů zaznamenaných v režimu s prokládáním můžete zaznamenávat v režimu postupného nahrávání v rozlišení Full HD při frekvenci 60p/50p. Snímky jsou stejně plynulé jako snímky zaznamenané při frekvenci 60/50 snímků za sekundu a každý snímek je zaznamenán jako jeden plný snímek. Snímek pořízený z videa zaznamenaného v režimu postupného nahrávání je opravdu ostrý.


Dvojitý záznam videaNahrávejte dva filmy zároveň – jeden v maximální kvalitě formátu XAVC S nebo AVCHD a druhý ve formátu mp4. Získáte tak jeden malý soubor připravený pro okamžité sdílení a navíc soubor v profesionální kvalitě pro další úpravy.


Režim duálního záznamuRežim duálního záznamu vám umožňuje současně pořizovat video i fotografie v rozlišení HD a zachytit tak to nejlepší oběma způsoby.


Inteligentní automatický režimTato funkce automaticky určí typ zachycované scény a optimalizuje kombinaci nastavení ze tří skupin (Obličej, Scéna, Chvění videokamery). Přináší nejlepší výsledky pro 90 typů scén, a to včetně nočních a podsvícených scén. Vybraná nastavení se pro přehlednost zobrazí na displeji LCD jako ikony.


Funkce rozpoznání obličeje Face DetectionAutomaticky optimalizuje zaostření, expozici a barvy a dosáhne tak nejlepších výsledků. Pokud chcete nějaké osobě přidělit prioritu, stačí klepnout na její obličej na displeji LCD. Výběr klíčové osoby je užitečný, pokud chcete snímat na události s velkým množstvím lidí. Pokud objekt opustí snímek, videokamera si jej zapamatuje. Jakmile znovu vstoupí na scénu, priorita se mu opět přidělí.


Funkce Smile ShutterKrásné úsměvy rychle pominou, ale s touto funkcí o ně už nikdy nepřijdete. I při záznamu videa můžete automaticky zachycovat momentky usmívajících se tváří.


Procházení událostmiTato videokamera Handycam® přehrává skupinová videa GUI a fotografie, které jste zaznamenali jako samostatné události, a umožňuje tak snadné procházení a přehrávání. Lepší organizace, vyhledávání, zobrazení a sdílení osobního obsahu dosáhnete pomocí výběru ze tří schémat zobrazení (podle potřeby) ze zobrazení událostí a indexů.


Obrazové efektyPopusťte uzdu vaší fantazii. Obrazové efekty vám umožňují přidávat až sedm kreativních efektů (Částečná dekolorizace, Retro, Měkký efekt high-key, Monochromatické s vysokým kontrastem, Efekt fotoaparátu pro děti, Populární barvy, Posterizace), aniž byste museli něco složitě upravovat na počítači. Přináší vám lepší zábavu u filmů i fotografií.


Provoz na baterie typu XPoužijte extra lehkou, mimořádně kompaktní baterii typu X, s níž minimalizujete celkovou velikost a váhu této videokamery Handycam® za provozu.


Duální kompatibilita paměťových karetTato videokamera Handycam® má sloty po karty Memory Stick Micro™ a karty Micro SD / SDHC, takže můžete pohodlně zaznamenávat na tu, která je zrovna připravená.


PlayMemories™ HomeDíky softwaru PlayMemories™ Home nainstalovanému v počítači můžete záznam snadno importovat z videokamery Handycam® a zobrazit, upravit, tisknout a sdílet ho na webu, vypálit soubory na disk a dokonce můžete vytvořit video s přehráváním více pohledů se simultánním zobrazením na rozdělené obrazovce až čtyř vybraných klipů.


Záznamový formát Formát XAVC S, Kompatibilní s formátem AVCHD verze 2.0
Vnitřní paměť: Typ / velikost Ne
Záznam na paměťové karty (Typ) Memory Stick Micro / Micro SD, SDHC, SDXC, Memory Card (třída 10 nebo vyšší)
Efektivní rozlišení Přibližně 2290K pixelů (16:9)
Rychlost Záznamu filmu (VBR) XAVC S HD: Přibl. 50 Mb/s / PS: Přibl. 28 Mb/s / FX: Přibl. 24 Mb/s / FH: Přibl. 17 Mb/s/ HQ: Přibl. 9 Mb/s / LP: Přibl. 5 Mb/s / MP4 3Mbps
Objektiv ZEISS® Vario-Tessar®
Snímací prvek:Typ / velikost CMOS Exmor R typu 1/5,8 (3,1 mm)
Technologie ClearVid Cmos / Exmor™ - / Exmor R
Technologie BIONZ / x.v. Colour Ano (BIONZ X) / -
F (světelnost) F1,8–F4,0
3D Ne
F (ohnisková vzdálenost) / ekv. 35mm 1,9–57,0 mm / 26,8 až 804 mm
Výměné objektivy Ne
Minimální osvětlení Standard: 6 luxů (rychlost závěrky 1/25), Nízké osvětlení: 3 luxy (rychlost závěrky 1/25)
Rychlost závěrky 1/6 až 1/10 000
Transfokátor: optický / digitální 30x (až 60x při režimu extended zoom) / 350x
Ostření: automatické / ruční Ano / Ne
Stabilizátor obrazu (Typ) Optická stabilizace obrazu SteadyShot™ s inteligentním aktivním režimem (širokoúhlý záběr až teleobjektiv)
NightShot Ne
NFC Ne
GPS Ne
Wi-Fi Ne
LCD velikost / rozlišení 2,7" 6,7cm / (230 tisíc pixelů)
Hledáček Ne
Integrovaný mikrofon / reproduktor Ano (2 kanálový) / ano (mono)
Vstup pro ext.mikrofon / výstup pro sluchátka Ne / Ne
Vestavěné světlo / blesk Ne / Ne
Patice pro příslušenství Ne / Ne
Označování Záznamu vestavěným GPS Ne
Face detection Ano
Inteligentní rozpoznání scén Ano
Kompenzace protisvětla Ano
Záznam fotografií / formát Ano / JPEG
Rozlišení fotografií 9.2 mpx 16:9 (4032x2272), 6.9 mpx 4:3 (3024x2272)
Pořizování fotografií během filmování Ano
Vestavěný projektor Ne
Výstup analog / USB / HDMI Ano / Ano / Ano
Vstup analog / USB / HDMI Ne / Ne / Ne
Nabíjení přes USB / Typ USB Ano / USB 2.0
Typ baterie (řada) X
Rozměry: Š x V x H 54,0 x 59,5 x 128,0 mm
Hmotnost bez akumulátoru 200g
Dodávané příslušenství NP-BX1, PlayMemories Home (ke stažení z webových stránek), HDMI micro kabel, USB kabel + nabíječka