Sony jako průkopník v oblasti audiovizuální techniky chce svým hráčům dopřát ten nejlepší obraz a zvuk a proto se rozhodlo založit novou značku speciálně pro Esport scénu a nazvalo ji INZONE.

Herní sluchátka INZONE H9 s funkcí Noise Cancelling

Jedinečná kvalita zvuku a vylepšené prostorové vnímání

Byly nám představeny tři modely nových herních sluchátek s označením INZONE H3, INZONE H7 a INZONE H9. Jediný model INZONE H3 je připojen pomocí kabelu, ostatní dva modely využívají moderní bezdrátové připojení. Prostřednictvím funkce 360 Spatial Sound for Gaming a hardware podporou, kterou najdeme u všech tří výše zmíněných modelů, dokázalo Sony optimalizovat akustiku celého herního prostoru a vy tak můžete odhalit pozici protihráče nejen podle obrazu, ale právě i díky skvělému prostorovému zvuku. Dále si pomocí počítačového softwaru INZONE Hub můžete nastavením celé řady parametrů náhlavní soupravy, například nejrůznějších nastavení zvuku a hardwaru, přizpůsobit výsledný zvukový efekt podle svých vlastních požadavků. Zvukové frekvence lze přesně doladit pomocí funkce ekvalizéru v souladu s potřebami konkrétní hry tak, abyste dosáhli větší čistoty podání a pohlcujícího zážitku.

Headsety INZONE H7 a INZONE H9 jsou tedy bezdrátové a to duálně. Můžete je totiž připojit k hernímu zařízení kabelem pomocí USB adaptéru a zároveň můžete mít připojený např. mobilní telefon pomocí Bluetooth. Ve výsledku tedy hrajete a když vám někdo zavolá, můžete přijmout hovor bez pozastavení hry. To nám přijde jako super funkce pro všechny online hráče. Další fajn vlastností je vypnutí mikrofonu pouhým zvednutím nahoru. Pokud tedy nechcete hovořit s ostatními hráči, zvednete mikrofon nahoru a pokud ano, pak ho vrátíte do dolní polohy.

Jestliže chcete znát rozdíly mezi headsety INZONE H7 a INZONE H9, tak vám je nyní prozradíme. Nejdůležitější funkcí u modelu INZONE H9 a také největším rozdílem oproti nižšímu modelu funkce Noise Canceling, tedy režim potlačení okolního hluku. Výdrž baterie u modelu INZONE H7 je 40 hodin a u INZONE H9 pak krásných 32 hodin (s vypnutou funkcí Noise Canceling, která je přeci jen trochu náročnější na spotřebu energie). Nabíjení všech modelů se provádí pomocí kabelu USB-C, který je součástí balení a jak jsme již z mnoha jiných moderních zařízení zvyklí, i několik minut připojení nabíječky stačí na několik dalších hodin provozu, konkrétně například pouhých 10 minut vystačí na poslech až po dobu jedné hodiny.

Vyzkoušeli jsme na vlastní uši

Osobně jsme měli možnost vyzkoušet model INZONE H9 připojený k herní konzoli PlayStation 5 a při hraní hry Gran Turismo 7 byl zvukový zážitek opravdu neskutečný. Máte pocit, že skutečně sedíte uvnitř automobilu, zepředu slyšíte motor a zároveň cítíte soupeře za sebou. Po vlastní, bohužel zatím pouze krátké zkušenosti tak můžeme herní sluchátka Sony INZONE opravdu vřele doporučit.

Pro opravdové zájemce se ale pokusíme ještě před oficiálním zahájením prodeje získat testovací vzorek, proto sledujte naši Facebook stránku a my se budeme snažit…

Vstupte do herní zóny a začněte objevovat světy plné úchvatných detailů s vysokým kontrastem

Společnost Sony ale v konceptu INZONE nepředstavila pouze herní sluchátka, ale také nové herní monitory INZONE M3 a INZONE M9, proto si je také trochu rozebereme.

Herní monitor INZONE M3 s obnovovací frekvencí 240 Hz

TOP modelem celé řady je 4K HDR herní monitor INZONE M9 s rozlišením 3840 x 2160 bodů. Tento 27palcový herní monitor s úžasnou obnovovací frekvencí obrazu 144 Hz a panelem IPS, vás nejen ohromí svým designem, ale hlavně dalšími pokročilými funkcemi. O podsvícení se stará technologie Full Array Local Dimming, převzatá z nejšpičkovějších televizorů Sony Bravia. Tato technologie zajišťuje, že se světlo dostane přesně tam, kam je třeba a nesvítí vám permanentní LED pásek za LCD panelem. Vy tak díky tomu uvidíte větší hloubku obrazu ve stínech i jasných místech. A to zdaleka není vše, protože pomocí další technologie DisplayHDR™ 600, dokáže monitor INZONE M9 reprodukovat scény v živých barvách s dokonalým kontrastem a vysokým špičkovým jasem 600 nitů. Jak jsme již zmínili, jde o IPS displej, ale s neskutečnou odezvou 1 ms šedá/šedá. Méně vícenásobných a rozmazaných obrysů vám umožní vidět dění naprosto jasně, takže se můžete bleskově rozhodovat a okamžitě reagovat.

Monitor INZONE M9 je mimo jiné kompatibilní s technologií NVIDIA® G-SYNC®. Pokud budeme citovat výrobce, pak se jedná o funkci, kde dynamickým nastavováním obnovovací frekvence displeje v souladu s proměnlivou snímkovou frekvencí herních zařízení dokáže monitor INZONE M9 kompatibilní s technologií NVIDIA® G-SYNC® prakticky eliminovat zasekávání obrazovky, zadrhávání scén a zpoždění. Výsledkem je hladší obraz a plynulejší hraní.

Neméně zajímavou vlastností je zadní LED svícení. Můžete si vybrat z různých barev zadního podsvícení monitoru tak, aby ladilo s hrou, prostředím v místnosti nebo vaší náladou. Jedinečný stojan s malou hloubkou poskytuje naprosté pohodlí při hraní a zároveň optimalizuje prostor na stole. Díky tomu, že monitor zabere málo místa, mohou hráči snadno umístit šikmou klávesnici a velkou herní podložku pod myš blízko displeje nebo pod něj. Mezi další funkce patří nastavitelná výška a náklon panelu a úhledné vedení kabelů pro čistou pracovní plochu.

Vždy ostrý i v nejrychlejších akcích

Zejména pro hráče FPS her je zde 27palcový Full HD herní monitor INZONE M3 s rozlišením 1920 x 1080 bodů se skvělou obnovovací frekvencí obrazu 240 Hz. I zde se jedná o IPS panel s luxusní odezvou jako u vyššího modelu, tedy 1 ms šedá/šedá s okrajovým LED podsvícením. Monitor je také kompatibilní s technologií NVIDIA® G-SYNC® a využívá Certifikace DisplayHDR™ 400, tedy o trochu slabší, ale přesto velice dokonalé.

Posuňte své herní zážitky na novou úroveň a podejte ten nejlepší výkon

Herní vybavení SONY INZONE

Sony tak svými novými produkty, nyní speciálně cílenými na opravdové hráče PC a PlayStation, znovu rozšiřuje portfolio prémiových výrobků značky. Nezbývá nám než doufat, že celá řada dorazí na prodejnu co nejdříve, aby tak zasáhla do mnoha budoucích utkání a soubojů ve virtuálním světě.

Herní sluchátka INZONE H9, INZONE H7 a INZONE H3 budou dostupná již během července 2022.
Monitor INZONE M9 očekáváme během léta 2022 a dostupnost monitoru INZONE M3 bude upřesněna až později během roku 2022.

Prohlédněte si naši nabídku herního vybavení INZONE