Litepanels Gemini 1×1 Hard je nový panel s jasným výstupem denního světla maximálně 3000 luxů na vzdálenost 3 m pod úhlem 46°. Paprsek bílého světla má teplotu 2700 až 10000 Kelvin a vysokou hodnotu indexu CRI/TLCI 98. K dispozici je kompletní ovládání RGB s více než 16 miliony barev, 300 gelových filtrů a 11 uživatelských speciálních efektů. Světlo je dodáváno s ultralehkými a klenutými difuzory.

Velikost svítidla 1×1 je mezi filmaři v posledních letech docela populární, protože kombinuje vysoký výkon s kompaktními rozměry. Do samotné řady Litepanels Gemini byl zařazen naposledy v dubnu 2019 světelný panel Gemini 1×1 Soft Light. Nyní, po více než dvou letech, byl představen nový model svítidla Gemini 1×1 Hard LED. Pojďme se krátce podívat na jeho vlastnosti a specifikace.

Litepanels je hrdý především na dva hlavní atributy nového panelu 1×1 Hard. Vysoký jas a přesné složení světla. Podle výrobce je nový model 1×1 Hard nejjasnější 1×1 LED svítidlo vůbec. Vyzařuje 3000 luxů denního světla na 3 metry s úhlem paprsku 46°. Stejně jako ostatní LED panely v řadě Gemini, tak i nový model produkuje přirozeně měkké světlo, které má velmi přesné podání barev v širokém spektru a plný výstup RGB s řadou kreativních světelných efektů. Protože má každá jednotlivá dioda LED (červená, zelená, modrá, wolfram a denní světlo) vlastní optickou čočku, tak se paprsek světla směřuje přes optiku rovně dopředu a tím je dosažen vysoký výkon. Podle společnosti Litepanels také pomáhá individuální rozmístění světelných LED lepšímu rozptylu tepla a umožňuje udržovat dlouhodobě vysoký výkon. Stmívač světla pracuje v rozsahu od 0,1 do 100% a nezpůsobuje blikání při jakékoli změně snímkové frekvence nebo úhlu závěrky kamery.

Gemini 1×1 Hard dosahuje maximálního výkonu 200W, ale podle výrobce svítidlo produkuje o 20% jasnější výstup než 200W HMI výbojka. Bílé světlo s teplotou mezi 2700 až 10000 Kelvin doplňuje vysoký index barev CRI a TLCI 98. Panel umožňuje plnou kontrolu nad RGB spektrem s paletou 16 milionů barev a ovládání odstínu, sytosti a intenzity (HSI) včetně korekcí zelené barvy (+/-). K dispozici je také 300 filtrů GEL a 11 speciálních kreativních efektů.

Panel váží 6 kg včetně yoke držáku a napájecího zdroje. Svítidlo je standardně dodáváno s ultralehkými difuzory a difuzory s klenutým průřezem. Kromě integrovaných ovládacích prvků nabízí model 1×1 Hard široké možnosti ovládání jako DMX, RDM, bezdrátové DMX a Bluetooth. Panel může být napájen síťovým kabelem 100 - 240V AC nebo zdrojem 13 - 33V DC. Litepanels nabízí jednoduché nebo dvojité bateriové redukce s rozhraním V-Mount, Gold Mount nebo Gold Mount+. Výhodou je, že svítidlo je schopné dosáhnout 100% výkonu i při napájení z akumulátoru.

Další informace o Litepanels Gemini 1×1 Hard najdete na našem eshopu nebo navštivte Proficam centrum Praha 9 Hloubětín.

Zdroj: Litepanels