Sony XVS-G1 přináší rozlišení obrazu Full HD a 4K/ UHD, konfiguraci 1 až 4 M/E a max. 16 efektových kanálů. Konfigurace 4M/E obsahuje 48 vstupů a 24 výstupů v HD/ 1080p, přičemž 2M/E nabídne 24 vstupů a 12 výstupů ve 4K/ UHD s volitelnými I/O kartami. Zdroje signálu SD, HD/ 1080i/ 720p/ 1080p nebo 4K/ UHD se připojují pomocí rozhraní 1.5G-SDI, 3G-SDI a 12G-SDI. Díky těmto vlastnostem je XVS-G1 ideální volbou pro instalace v malých až středních televizních studiích a přenosových vozech za dostupnost cenu.

Produkční režie nové generace pro živé přenosy

Sony XVS-G1 zavádí novou hybridní architekturu s vylepšenou strukturou zpracování videa a volitelný GPU modul pro efekty a grafiku. Konfiguraci režie zahrnuje vlastní centrální video procesor CPU a řídící programovatelnou jednotku FPGA pro zpracování videa v reálném čase. Volitelný grafický modul GPU zajišťuje flexibilní výkon s vylepšeným vizuálním zpracováním obrazu při zachování spolehlivosti a stability provozu. Video procesor režie je určen pro montáž do racku 4RU a je připojen k jednomu ze čtveřice nových ovládacích pultů. Nově navržené webové rozhraní pak umožňuje efektivní ovládání a jednoduchou instalaci.
 
Režie nezná kompromis ve výkonu ani v rychlosti při zpracování 4K/ UHD signálu s vysokým dynamickým rozsahem HDR s ultra nízkou latencí. Nejnovější softwarová technologie poskytuje univerzálnost a snadnou rozšiřitelnost pomocí volitelných upgradů. Sony XVS-G1 nabízí cenově dostupné a flexibilní řešení, které splňuje kreativní potřeby současných systémů produkce živých přenosů.

Vysoký kreativní potenciál s volitelným GPU

Sony XVS-G1 nabízí nové kreativní funkce jako jsou přehrávač klipů, digitální 3D efekty, extra kanály loga SLK a vylepšená multiviewer funkcionalita. K dispozici je celkem 16 kanálů grafických vrstev a digitálních efektů s vlastním 2.5D přeformátováním. Tyto efektové kanály lze nasadit v různých konfiguracích ovládacích pultů 1 až 4 M/E. U každého M/E pultu je k dispozici dedikovaný kanál Clip Transition.

Poprvé byl do režie Sony integrován přehrávač klipů, který využívá schopnosti GPU modulu. Dostupné jsou 4 kanály HD a 2 kanály 4K/ UHD. Délka uložených klipů, které lze následně přehrát je maximálně 60 minut. Podporovány jsou velmi rozšířené souborové kodeky AVC (mov/ mp4). Mezi další funkce GPU modulu patří 3D digitální efekty 4 kanály v HD nebo 2 kanály ve 4K/ UHD a 4 SLK kanály loga. Multimediální soubory snadno a rychle nahrajete prostřednictvím webového prohlížeče do interního SSD úložiště z jakéhokoli zařízení připojeného k síti. Čas na přípravu režie pro vysílaní živého přenosu výrazně zkracuje snadné nastavení v přehledném uživatelském rozhraní. V neposlední řadě je podporováno prostředí Sony SR Live včetně konverze různých HDR norem.

Dedikované ovládací pulty pro operátory režie

Čtyři nové ovládací pulty nabízí konfigurace 1 M/E nebo 2 M/E (16 nebo 24 tlačítek). Všechny pulty konstrukčně vychází z renomované řady Sony ICP-X7000, mají kompaktní rozměry a zajišťují jednoduchý a spolehlivý provoz režie. Pulty zdědily mnoho zavedených funkcí špičkových pultů produkčních režií Sony XVS, včetně on-air status displeje, příjemné odezvy stisku tlačítek a rychlosti provozu v náročných podmínkách.
 
Robustní a spolehlivá systémová integrace

Kompaktní video procesor XVS-G1 je navržen jako odolný a robustní systém, který může být snadno nainstalován, nastaven a provozován. Rozšiřitelnost systému zahrnují nová i současná tally rozhraní výrobců třetích stran, řízenou automatizaci studia a vzdálenou komunikaci po IP síti mezi video procesorem a ovládacím pultem. Sony XVS-G1 podporuje síťové funkce směrovače routeru pro připojení k LAN a WAN infrastruktuře. Routování umožňuje vzdálené řízení video procesoru ovládacím pultem přes 3. vrstvu komunikačních sítí, takže pult může být instalován mimo fyzické umístění video procesoru. Režie vyhovuje požadavkům od jednoduché lokální konfigurace až po rozsáhlou systémovou integraci v televizním studiu či přenosovém voze.

Kompaktní ovládací pulty k Sony XVS-G1

 • ICP-X1224    2 M/E 24 buttons
 • ICP-X1216    2 M/E 16 buttons
 • ICP-X1124    1 M/E 24 buttons
 • ICP-X1116    1 M/E 16 buttons

Volitelné příslušenství k Sony XVS-G1

 • XKS-G1100    Additional I/O Board
 • XKS-G1700    Legacy Interface Option
 • XKS-G1600    GPU Pack
 • XZS-G1610    3D DME License
 • XZS-G1620    SL Key License
 • XZS-G1800    Clip Player License
 • XZS-G1500    4K Upgrade License
 • XZS-G1750    HDR Converter License
 • XZS-G1770    Automation IF License
 • RMM-1100     Rack Mount Kit

Sony režie XVS-G1 je dostupná na evropském trhu od srpna 2021. Kompletní informace naleznete na stránkách výrobce, ale podrobnosti vám rádi poskytneme také na naší pobočce ProfiCam Centrum.