I když se nejedná o zásadní změnu v technologii, právě Sony A95K ukazuje, že existují určitá vylepšení, která QD-OLED nabízí oproti standardnímu OLED a to zejména v detailech podání obrazu.

Prémiová technologie QD-OLED poskytuje opravdu skvělé zobrazení barev včetně dokonalé černé, precizní ovládání kontrastu na úrovni pixelů a obrovské pozorovací úhly, vše podpořeno zástupem elektronických pomocníků pro zpracování obrazu. V neposlední řadě její konstrukce umožňuje také minimalizovat „tloušťku“ zobrazovacího panelu, takže přístroj je dokonalý nejen po technické, ale i po designové stránce.

SONY XR - XR Picture - XR Sound

Detailní specifikace najdete u jednotlivých televizorů řady A95K, proto jen základní informace:

 • Televizor pracuje, jako všechny „chytré“ televizory Sony, na platformě Android.
  V základní výbavě nechybí většina důležitých aplikací jako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ a samozřejmě žádná z hlavních hudebních streamovacích služeb.
 • Displej nabízí rozlišení 3840 x 2160 bodů, obnovovací frekvenci 100Hz a je dostupný v úhlopříčce 55" (139 cm) a 65" (164 cm).
  O zpracování obrazu se stará Cognitive Processor XR, funkce HDR, Dolby Vision, XR 4K Upscaling, OLED Live Motion, TRILUMINOS Max, Picture Contrast Booster a mnoho dalších.
 • Nezapomnělo se ani na výborný zvuk, podpora Dolby Atmos a DTS je ve zpracování zvuku sázkou na jistotu.
  Pro zajímavost, technologie Acoustic Surface Audio+ zajistí, že zvuk vychází jakoby z televizoru, neboť měničem reproduktoru je v podstatě celý zobrazovací panel.
 • Přístroj dále disponuje možností připojení kamery, hlasovým ovládáním, klasickým tlačítkovým ovladačem s podsvícenými tlačítky a samozřejmě plnou podporou PlayStation 5.
 • I když to u modelů této kategorie asi není hlavní rozhodovací parametr, myslelo se také na ekologii – ať již omezením použití prvotních plastů nebo pokročilými režimy úspory energie.

 

Díky svým vlastnostem televizory této řady zaujaly na americkém veletrhu elektroniky CES, kde model 65A95K získal ohodnocení CES2022 Inovation Awards a také ocenění Best TV CES2022.

loga Best TV CES 2022 a Innovation Awards pro řadu televizorů Sony A95K

O skvělých parametrech tohoto modelu svědčí i špičkové hodnocení na serveru whathifi.com, což je přední nezávislý průvodce pro výběr hi-fi a dalších zábavních produktů. V testu byl model Sony XR-55A95K hodnocen 5 hvězdičkami z pěti možných a komentářem „…nejlepší OLED televizor, který jsme dosud testovali“. Pokud vás zajímají podrobnosti, můžete si přečíst celý test v angličtině.

Neváhejte a navštivte naše prodejny nebo prozkoumejte nabídku televizorů řady A95K online.