Blackmagic Design ATEM Television Studio HD8 ISO


Zvukový mix Fairlight
ATEM Television Studio HD8 umožnuje komplexní mixování živého zvuku díky vestavěnému zvukovému mixu Fairlight. Interní mix má dostatečný počet kanálů pro všechny SDI vstupy a další kanály pro vstupy XLR, RCA a MADI. Každý vstupní kanál je vybaven kvalitním 6-pásmovým parametrickým ekvalizérem, kompresorem, limitérem, expandérem, šumovou bránou a ovladači úrovně a směru. Mix zvuku je mimořádně výkonný a lze jej nastavovat z předního panelu pomocí speciálních ovládacích prvků a displeje LCD.

Hardwarový streamovací engine
ATEM Television Studio HD8 obsahuje vestavěný hardwarový streamovací engine pro živé vysílání na služby jako jsou YouTube, Facebook a Twitch, a to v lepší kvalitě videa a bez vypadávajících snímků. Streamování funguje pomocí ethernetového připojení k internetu nebo mohou uživatelé připojit chytrý telefon a využívat rychlá mobilní data.

Nahrávání na externí SSD disky USB
ATEM Television Studio HD8 podporuje nahrávání na externí USB disky. Pokud je nainstalován volitelný interní disk M.2, mohou uživatelé nahrávat záznam přímo do interního úložiště. Interní úložiště plus případné externí disky USB budou k dispozici ke sdílení prostřednictvím místní sítě Ethernet. K úložištím mohou přistupovat další uživatelé, takže budou splupracovat na postprodukčních úlohách, jako je střih, korekce barev a příprava grafiky. Všechny nahrávky jsou ve formátu H.264 se zvukem AAC pro video ve vysílací kvalitě a při malé velikosti souborů. Zajímavou funkcí je přídavný záznam, který umožňuje uživatelům znovu spustit nahrávání do původního souboru, takže uživatel může dostat jediný soubor se záznamem.

Model ATEM Television Studio HD8 ISO dokáže zaznamenávat všechny vstupy do samostatných video souborů. Uživatelé tak získají 8 samostatných vstupních videosouborů s odpovídajícím časovým kódem i synchronizací. Program kanál videa je rovněž zaznamenán do samostatného hlavního souboru, a proto mohou uživatelé stříhat video pomocí jakéhokoli softwaru NLE, který podporuje více kamerový střih. Soubor projektu DaVinci Resolve je uložen a propojen se vstupními video soubory, takže jejich živé přepínání je převedeno v čase na střihovou osu, kterou uživatel jednoduše otevře kliknutím.

Další šikovnou vlastností modelu ATEM Television Studio HD8 ISO je možnost vzdáleného připojení ke kamerám. Kamery Blackmagic URSA Broadcast G2, Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2 a Blackmagic Studio Camera 6K Pro mohou živě streamovat v H.264 přímo do režie. Navíc uživatel získá možnost ovládání kamery a tally. Zpět do kamery se posílá také zvuk kanálu Program, což je skvělé pro živé rozhovory.

Blackmagic Studio Camera 6K Pro

Blackmagic Studio Camera 6K Pro je nový, výkonnější model studiové kamery s bajonetem EF, větším 6K snímačem Super35 pro lepší barvy a zpracování jemných detailů, vestavěnými ND filtry a živým streamem přes Ethernet nebo mobilní data.


Studiové kamery Blackmagic jsou kompatibilní s širokou škálou cenově dostupných fotografických objektivů s populárními bajonety EF nebo MFT. Fotografické objektivy jsou velmi kvalitní, protože jsou navrženy pro použití ve fotografii s vysokým rozlišením. Aby nebylo nutné manuálně zasahovat do nastavení objektivu, umožňují volitelné ovladače pro zaostření a zoom nastavovat objektiv z rukojeti stativu stejně pohodlně jako u velkých studiových kamer. Kameramani tak mají stejný pocit jako u drahého televizního objektivu s bajonetm B4.

Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2

Nakonec byla také oznámena kamera Blackmagic Studio Camera 4K Pro G2, aktualizovaný model, který nyní obsahuje funkci pro živé streamování. To znamená, že kamera může být umístěna na vzdálenou lokaci a bude generovat živý přenos HD obrazu ve formátu H.264 odesílaný přes internet zpět do studia. Stačí připojit kameru k internetu pomocí vestavěného ethernetového rozhraní nebo mohou uživatelé připojit chytrý telefon 4G/5G k portu USB-C a streamovat prostřednictvím mobilních dat.

Všechny představené produkty jsou k dispozici v předobjednávce od března 2023.