SONY ILCE6100YB (Alpha 6100)

Digitální fotoaparát Sony ILCE-6100YB (Alpha 6100) s objektivy SELP1650 a SEL55210
24,2 MP snímač CMOS Exmor
Záznam videí ve vysokém rozlišení 4K
Rychlé automatické zaostřování 0,02 s se 425 body automatického ostření s fázovou detekcí
Sledování v reálném čase, automatické zaostření na oči v reálném čase
Výklopná dotyková obrazovka LCD s rozsahem vyklápění 180°
APS-C objektiv SONY SELP1650 F3.5-5.6/16-50 mm OSS Power zoom
APS-C objektiv SONY SEL55210 F4.5-6.3/55-210 mm OSS
Na objednávku
Informace o dostupnosti
Po-Pá 9.00-17.00
Tel.: 725 440 658
E-mail: shop@elvia.cz
Katalogové číslo: ILCE6100YB
32 990  Ušetříte 5 % (1 500 Kč)

Zachyťte svůj svět, sdílejte svou představuZachyťte momentky a portréty, které můžete sdílet. Díky kvalitě obrazu a rychlosti založené na technologiích vyvinutých pro naše modely typu Full-Frame můžete přenechat náročnou práci fotoaparátu. S modelem ?6100 nikdy nezmeškáte správný okamžik.


Sledujte objekt se spolehlivou přesnostíUdržování stabilního zaostření na aktivní objekty je zásadní pro zachycení každého okamžiku, ať už snímáte sportovní událost, nebo každodenní život. Algoritmy společnosti Sony pro sledování objektů založené na umělé inteligenci1 vás nezklamou – dokáží zpracovat obrovské objemy prostorových dat vysokou rychlostí a v reálném čase.


Automatické zaostření na oči lidí v reálném časeAF na oči v reálném čase zajišťuje sledování očí při fotografování portrétů osob v pohybu. Funkci lze použít, i když je obličej částečně skrytý, nachází se v protisvětle nebo je otočen směrem dolů, přičemž můžete upřednostnit levé nebo pravé oko.


Automatické zaostření na oči zvířat v reálném časeSpolečnost Sony přizpůsobila své inovativní algoritmy detekce očí jak pro zvířata2, tak pro lidi, aby vám poskytovaly řádně zaostřené portréty domácích mazlíčků a nádherné snímky divoké zvěře.


Automatické ostření, na které se můžete spolehnoutŠiroké pokrytí automatickým ostřením je založeno na hustých polích 425 bodů pro fázovou detekci a 425 bodů pro detekci kontrastu, která zvyšují přesnost detekce. Rychlost obrazového procesoru nejnovější generace pomáhá dosahovat pozoruhodně krátké doby automatického zaostření 0,02 sekundy, zatímco zdokonalené algoritmy předpovídají budoucí polohu objektu.


Souvislé fotografování se sledováním AF/AE až 11 snímků za sekunduVnitřní zpracování a vysokokapacitní vyrovnávací paměť umožňují souvislé snímání rychlostí až 11 sn./s s pozdějším náhledem, nebo 8 sn./s s náhledem v reálném čase a minimální prodlevou displeje. V jednom souvislém fotografování je možné pořídit až 77 snímků ve formátu JPEG (Standard).


Tiché souvislé fotografování rychlostí až 8 sn./sTiché souvislé fotografování je užitečné, pokud by zvuk byl rušivý – například při vystoupeních nebo snímání zvířat. Fotoaparát A6100 zvládne tiché snímání rychlostí až 8 sn./s, se sledováním AF/AE, a to i v režimu AF-C, s AF na oči v reálném čase nebo se sledováním v reálném čase.


Prvotřídní rozlišení obrazu a přirozeně vypadající texturySnímač formátu APS-C používá měděné vodiče zajišťující lepší vodivost a vylepšené obvody, které pomáhají optimalizovat účinnost zachytávání světla. Ve spojení s obrazovým procesorem nejnovější generace poskytuje lepší rozlišení obrazu a přirozeně vypadající textury.


Jasnější záběry v horším osvětleníPotlačení šumu vede k čistějším snímkům za slabého osvětlení, které vyžaduje fotografování s vysokou citlivostí. Nativní citlivost ISO dosahuje hodnoty ISO 32000 a rozšířená citlivost ISO dosahuje u fotografií hodnoty až ISO 51200. Redukce šumu je účinná hlavně při často používaném středním až vysokém nastavení citlivosti.


Přirozené tóny pletiFunkce tónů pleti převzatá z našich nejnovějších, vysoce uznávaných fotoaparátů typu Full-Frame zachytí přirozenou krásu tónů lidské pleti, a pomůže vám tak pořizovat portréty s nejlepším možným vzhledem.


Realistická reprodukce barevPřirozeně vypadající snímky se zlepšenou reprodukcí barev lépe odpovídají tomu, co vidíte v reálném životě, díky živoucím barvám květin a podobných objektů, stejně jako zásluhou potlačení zubatých okrajů a nesprávných barev.


Rychlé hybridní automatické ostření pro videaHybridní AF přináší rychlost, přesnost a výkon sledování, aby uspokojilo požadavky na AF při pořizování videí v rozlišení 4K. Efektivnější použití systému fázové detekce ohniskové roviny umožňuje stabilnější AF, zatímco systém AF s detekcí kontrastu přispívá k přesnosti. Plynulé ostření je zachováno, i když se před snímaným objektem dočasně objeví jiný objekt.


Nahrávání videozáznamů ve vysokém rozlišení 4KČtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning zpracovává přibližně 2,4krát tolik informací, kolik vyžaduje záznam v rozlišení 4K (QFHD: 3840 x 2160), a vytváří tak videa s mimořádnými detaily, hloubkou a realizmem.


Sledování dotykem pro videaFunkce sledování dotykem poskytovaná fotoaparátem nabízí nepřetržité a plynulé sledování objektu vyžadované k jeho zaostření a lze ji aktivovat pouhým dotknutím se obrazovky displeje.


Rozšiřte své možnosti pro vytváření videíFotoaparát dokáže přímo zaznamenat videa se zpomaleným pohybem (až 5x) a se zrychleným pohybem (až 60x), aniž by vyžadovala následné zpracování v počítači.


Vstup pro externí mikrofon pro velmi kvalitní zvukFotoaparát A6100 je vybaven konektorem pro externí mikrofon, který nabízí větší možnosti pro záznam zvuku tak, aby vyhovoval profesionálnímu záznamu videí a vysoce kvalitnímu vlogování.


Snadný výběr kompozice pro autoportrétMonitor LCD fotoaparátu díky schopnosti vyklopení směrem nahoru o celých 180 stupňů usnadňuje výběr kompozice pro zaznamenávání vlogů a pořizování autoportrétů.


Flexibilní focení z podhleduDisplej lze vyklopit nahoru o 180° a dolu o 74°, čímž usnadňuje zachycení objektu při focení z podhledu či nadhledu.


Praktické funkce sledování dotykem a zaostření dotykemPo nastavení funkce sledování dotykem můžete vybrat objekt dotknutím se monitoru. Fotoaparát začne objekt sledovat bez ohledu na to, zda pořizujete fotografie nebo videa. Funkce zaostření dotykem se snadno používá, neboť k nastavení zaostření se stačí dotknout příslušného bodu na monitoru.


Přizpůsobitelné ovládací prvky pro vaše pohodlíFotoaparát A6100 si můžete k zajištění maximálního pohodlí přizpůsobit přiřazením kterýchkoli z 89 různých operací snímání a přehrávání až osmi tlačítkům a ovládacím prvkům.


Funkce Moje nabídka pro rychlý přístupFunkce Moje nabídka poskytovaná fotoaparátem umožňuje zaregistrovat až 30 různých položek nabídky, a získat tak rychlý přístup k často používaným operacím.


Přizpůsobení uživatelského rozhraníNa obrazovce vlastních nastavení je zobrazeno umístění ovládacích prvků a tlačítek fotoaparátu, takže můžete okamžitě ověřit přiřazení funkcí. Při přizpůsobování nabídky funkcí si také můžete zobrazit nabídku funkcí pro jednodušší nastavení.


Počítačové aplikace Imaging EdgeVylepšete své fotografie díky počítačovým aplikacím Imaging Edge. Funkce „Remote“ pro ovládání a sledování snímání na počítači. Funkce „Viewer“ umožňuje prohlížení, hodnocení a vybběr fotografií z knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat RAW do kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.Typ snímače Snímač CMOS Exmor® typu APS-C (23,5 x 15,6 mm)
Obrazový procesor BIONZ X™
Efektivní pixely Přibližně 24,2 megapixelu
Rozlišení fotografií L: 6000 x 4000 (24 MP), M: 4240 x 2832 (12 MP), S: 3008 x 2000 (6,0 MP) - formát 3:2
Formát záznamu fotografie Kompatibilní s formátem JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3.1, MPF Baseline), RAW (formát Sony ARW 2.3)
Režim záznamu videa Kompatibilní s formáty XAVC S, AVCHD verze 2.0
Režim snímání Snímání jednoho snímku, Souvislé fotografování (volitelně Vysoká+ / Vysoká / Střední / Nízká), Samospoušť, Samospoušť (souvisle), Stupňování: Jeden snímek, Stupňování: Souvisle, Stupňování vyvážení bílé, Stupňování optimalizace dynamického rozsahu
Typ ostření Rychlé hybridní automatické ostření (automatické ostření s fázovou detekcí / automatické ostření s detekcí kontrastu)
Režim ostření AF-A (automatické ostření), AF-S (automatické ostření pro jeden snímek), AF-C (souvislé automatické ostření), DMF (přímé ruční ostření), Ruční ostření
Typ LCD obrazovky 7,5cm (typ 3,0) širokoúhlý TFT, 921 600 bodů
Hledáček Elektronický hledáček XGA OLED (barevný), 1,0 cm (typ 0,39)
Ovládání jasu Ručně (5 kroků mezi -2 a +2)
Rychlost závěrky Fotografie: 1/4000 až 30 s, režim Bulb, Filmy: 1/4000 až 1/4 (v krocích po 1/3), až 1/50 v automatickém režimu (až 1/25 v automatickém režimu s dlouhou expozicí)
Režim vyvážení bílé Automaticky / Denní světlo / Stín / Zataženo / Žárovka / Zářivka (Teplá bílá / Chladná bílá / Denní bílá / Denní světlo), Blesk / Pod vodou / Teplota barev 2500 až 9900 K a barevný filtr G7 až M7 (57 kroků), A7 až B7 (29 kroků) / Vlastní
Kompatibilní záznamová média Karty Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Micro (M2), SD, SDHC (splňující standard UHS-I), SDXC (splňující standard UHS-I), microSD, microSDHC, microSDXC
Blesk Ano
Samospoušť Ano
Iso citlivost (fotografie/video) Fotografie: ISO 100–32000 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit až do hodnoty ISO 51200), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), videa: ekvivalent ISO 100-32000, automatický režim (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie Fotografie 380 snímků (s hledáčkem) / přibl. 420 snímků (s monitorem LCD), Video 70 min (s hledáčkem) / přibl. 75 min (s monitorem LCD), Video souvislý záznam 125 min (s hledáčkem) / přibl. 125 min (s monitorem LCD)
Rozhraní USB, Wi-Fi, NFC
Obsah balení Držák okuláru, kabel Micro USB, nabíjecí baterie NP-FW50, napájecí adaptér AC: AC-UUE12, napájecí kabel, popruh přes rameno, krytka objektivu, kryt na objektiv, zadní krytka objektivu, objektivy SELP1650 a SEL55210
Rozměry a hmotnost 120,0 x 66,9 x 59,4 mm, přibl. 120,0 x 66,9 x 49,9 mm (od gripu k monitoru) , 396 g včetně baterie a paměťové karty