SONY SEL20F18G

Kompaktní ultraširokoúhlý objektiv Sony SEL20F18G 20 mm F1,8 s vysokým rozlišením
Ultraširokoúhlý objektiv řady G s pevnou ohniskovou vzdáleností
Lineární motor XD s vynikající odezvou bez vibrací umožňuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření
Dva členy AA a tři skla ED pro vysoké rozlišení po celé ploše obrazu
Antireflexní nanokrystalová vrstva od společnosti Sony pro zabránění odlesků a stínových obrazů
Tlačítko aretace zaostření a další funkce podporují profesionální fotografování
Skladem
Katalogové číslo: SEL20F18G
29 490 
ks

Zde si můžete zdarma zaregistrovat prodloužení zákkoné záruky o jeden rok. https://www.sony.cz/electronics/exwarrantyKompaktní objektiv 20 mm F1,8 s vysokým rozlišenímOptické technologie společnosti Sony v širokoúhlém objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností, dosahují působivého rozlišení již od světelnosti F1,8. Objektiv také v kombinaci s fotoaparátem s bajonetem E vytváří mobilní systém s výkonným automatickým ostřením, vynikajícím ovládáním a spolehlivostí pro širokou řadu potřeb.


20mm perspektivy a skvělé rozlišení již od světelnosti F1,8Dva prvky AA (Advanced Aspherical) v inovativní optické konstrukci minimalizují aberaci, a zajišťují tak vynikající rozlišení po celé ploše obrazu již od nejvyšší možné světelnosti F1,8.


Lehká konstrukce pro zvýšenou mobilitu a lepší manipulaciDůmyslná optická konstrukce objektivu řady G, který váží 373 gramů, zahrnuje dva prvky AA. Malé rozměry a nízká hmotnost zvyšují mobilitu při použití s kompaktními fotoaparáty s bajonetem E a vytvářejí vyvážený systém, který je ideální pro použití na tříosých stabilizátorech nebo gripech pro příslušenství. Univerzální objektiv FE 20mm F1.8 G je vhodný pro řadu různých situací při fotografování a pořizování filmů.


Plynulý a přirozeně vypadající efekt bokehKromě přesné kontroly sférické aberace, která ovlivňuje efekt bokeh, je objektiv FE 20mm F1.8 G vybaven kruhovou clonou s 9 lamelami, která přispívá k dosažení efektu bokeh a přirozeně vypadajících vysokých jasů, což jsou charakteristické rysy objektivů řady G.


Realistická reprodukce bodových zdrojůObjektiv obsahuje dva prvky AA (Advanced Aspherical) a tři skleněné prvky ED s extra nízkým rozptylem, které minimalizují předozadní odlesky, takže bodové zdroje světla jsou reprodukovány přesně a bez barevného rozmazání.


Lineární motory XD pro automatické ostření a sledováníDva lineární motory XD (eXtreme Dynamic) drží krok s rychlými funkcemi nejmodernějších fotoaparátů, a umožňují tak plně využívat rychlost automatického ostření a jeho schopnost sledování k zachycení dynamických objektů. Nové algoritmy umožňují plynule a bez prodlevy řídit skupinu zaostřovacích členů objektivu, a tím poskytovat tiché a rychle reagující automatické ostření s nízkými vibracemi.


Výkon při fotografování zblízka, dokonce i pro selfieKromě ohniskové vzdálenosti 20 mm, která je skvělá pro pořizování selfie, nabízí objektiv minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0,19 metru v režimu automatického ostření, a dokonce jen 0,18 metru při ručním ostření. Představuje vynikající volbu pro upevnění na tříosý stabilizátor nebo grip, ať už fotografujete selfie, nebo jiné objekty.


Plynulý provoz a vysoká spolehlivost v kompaktním těleTlačítko aretace zaostření, přepínač režimu ostření, kroužek clony a další prvky jsou navrženy a umístěny tak, aby umožňovaly plynulý pracovní postup. Pomocí nastavení v nabídce fotoaparátu lze tlačítku aretace zaostření přiřadit funkce, které podporují potřeby uživatele. Přední člen objektivu je opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu a nečistoty. Konstrukce objektivu je odolná vůči prachu a vlhkosti, takže vás nezklame při venkovním použití v náročných podmínkách.


Konfigurace objektivuDokonalá konstrukce objektivu řady G od Sony zdůrazňuje rovnováhu mezi vysokým rozlišením a efektem bokeh na pozadí, který může rozšířit vaše umělecké obzory.
[1] Čočka AA (Advanced Aspherical) [2] Sklo ED (s extra nízkým rozptylem)


Tabulka MTFMTF popisuje, jak dobře dokáže objektiv reprodukovat jemné detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosaženého mezi linkami umístěnými blízko sebe.
[1] Kontrast (%)
[2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm)
[3] Maximální světelnost
[4] Clona F8
[5] Prostorová frekvence
[6] 10 párů linek / mm
[7] 30 párů linek / mm
[8] Radiální hodnoty
[9] Tangenciální hodnoty


Ovládací prvky objektivu1. Zaostřovací kroužek / 2. Tlačítko aretace zaostření / 3. Kroužek clony / 4. Přepínač režimu ostření / 5. Clonový index / 6. Přepínač cvakání kroužku clonyBajonet E-mount
Ohnisko (mm) 20 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm pro APS-C 30 mm
Světelnost ( F ) 1,8
Součásti objektivu (skupiny/prvky) 12 až 14
Úhel pohledu po připevnění ke 35mm (stupně) 94°
Úhel pohledu po připojení k fotoaparátu APS-C 70°
Fullframe Ano
APS-C Ano
Čepele clony 9
Kruhová clona Ano
Min. zaostření (m) 0,19 m při automatickém ostření, 0,18 m při ručním ostření
Max. zvětšení 0,20 (automatické ostření), 0,22 (ruční ostření)
Rozměry (max. průměr x délka); mm 73,5 x 84,7 mm
Hmotnost; g 373 g
Kryt na přední objektiv ALC-F67S
Kryt zadního objektivu ALC-R1EM
Sluneční clona ALC-SH162
Průměr filtru; mm 67 mm
Dodávané příslušenství Sluneční clona ALC-SH162, přední krytka objektivu ALC-F67S, zadní krytka objektivu ALC-R1EM, měkké pouzdro