SONY SEL2860

Full-Frame objektiv SONY SEL2680 F4-5.6/28-60 mm
Nejmenší a nejlehčí objektiv Full-Frame se standardním zoomem
Objektiv Full-Frame se standardním zoomem s vysokou kvalitou obrazu
Rychlé a tiché automatické ostření díky lineárnímu motoru
Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti
7dílná clona pro přirozený efekt bokeh
Na objednávku
Informace o dostupnosti
Po-Pá 9.00-17.00
Tel.: 725 440 658
E-mail: shop@elvia.cz
Katalogové číslo: SEL2860

Malý, lehký model Full-FrameNejnovější technologie použité při konstrukci mechanických i optických částí jsou zárukou plnoformátového výkonu nejlehčího a nejkompaktnějšího objektivu se standardním zoomem na světě. Přestože můžete objektiv FE 28-60mm F4-5.6 nosit každý den bez problémů v brašně, nabízí rozsah ohniskových vzdáleností od 28 mm do 60 mm, se kterým máte díky formátu Full-Frame širší možnosti.


Nejmenší a nejlehčí objektiv Full-Frame se zoomem na světěObjektiv FE 28-60mm F4-5.6 spojuje kvalitu formátu Full-Frame s kompaktností a nízkou hmotností (167 g (5,9 oz)) díky mechanické a optické konstrukci, která zahrnuje zasouvací strukturu a tří asférické členy. Objektiv je ideální pro každodenní fotografování, cestování a vlogování pomocí fotoaparátů Full-Frame s bajonetem E, neboť nabízí snadné použití, přenosnost a vysokou kvalitu obrazu.


Objektiv Full-Frame se zoomem a rozlišením po celé ploše záběruObjektiv FE 28-60mm F4-5.6 je vybaven třemi asférickými členy, které zajišťují optický výkon a rozlišení po celém záběru, které je vyžadováno ke zpracování obrazu snímačem Full-Frame. Přesný tvar těchto prvků potlačuje různá zkreslení a aberace obrazu.


Ideální předpoklady pro přizpůsobení ohniskové vzdálenosti a možnost fotografování zblízkaZachyťte řadu každodenních objektů pomocí flexibilního rozsahu ostření. S minimální zaostřovací vzdáleností 0,3 m (0,45 m u teleobjektivu) můžete pořizovat detailní záběry jídla a květin. Vzhledem ke kompaktnímu provedení se jedná o ideální nástroj pro vše od fotografování předmětů na stole po vlogy.


Pohon s lineárním motorem umožňuje využít výkon AF nových fotoaparátů Full-FrameLineární motor zajišťuje rychlé ostření a tichý provoz při fotografování i nahrávání. V kombinaci s fotoaparáty Full-Frame řady ? můžete zaostřit i na pohybující se objekty pomocí funkcí automatického ostření, jako jsou sledování v reálném čase a AF na oči v reálném čase.


Konstrukce odolná proti prachu a vlhkostiKompaktní a lehká konstrukce je utěsněna, aby byla odolná proti prachu a vlhkosti, a nabízí jistotu, spolehlivost a snadné použití v řadě různých fotografických prostředí.


Konfigurace objektivuPrecizní konstrukce fotoaparátů Sony klade důraz na spolehlivost, všestranné použití za různých podmínek a působivý optický výkon.

[1] Asférická čočka


Tabulka MTFFunkce MTF popisuje, jak objektiv dokáže reprodukovat jemné detaily. Je měřena jako stupeň kontrastu dosažený mezi blízkými linkami.

[1] Kontrast (%)
[2] Vzdálenost od optického středu objektivu (mm)
[3] Při 28 mm / Maximální clona
[4] Při 28 mm / Clona F8
[5] Při 60 mm / Maximální clona
[6] Při 60 mm / Clona F8
[7] Prostorová frekvence
[8] 10 párů linek / mm
[9] 30 párů linek / mm


Ovládací prvky objektivu1. Zaostřovací kroužek / 2. Kroužek zoomuOhnisko (mm) 28–60
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm pro APS-C 42–90
Světelnost ( F ) 4–5,6
Součásti objektivu (skupiny/prvky) 7-8
Úhel pohledu po připevnění ke 35mm (stupně) 75°–40°
Úhel pohledu po připojení k fotoaparátu APS-C 54°–27°
Fullframe Ano
APS-C Ano
Stabilizace obrazu integrováno v těle
Čepele clony 7
Kruhová clona Ano
Min. zaostření (m) Širokoúhlé nastavení 0,3 m, nastavení teleobjektivu 0,45 m
Max. zvětšení 0.16
Rozměry (max. průměr x délka); mm 66,6 x 45
Hmotnost; g 167
Kryt na přední objektiv Ano
Kryt zadního objektivu Ano
Dodávané příslušenství Přední krytka objektivu ALC-F405S, Zadní krytka objektivu ALC-R1EM
Průměr závitu: 40,5 mm