SONY SEL50F12GM

Full-Frame objektiv Sony SEL50F12GM G Master 50MM F/1.2 GM
Špičkový standardní objektiv řady G Master s pevnou ohniskovou vzdáleností
Tři členy XA pro vysoké rozlišení po celé ploše obrazu
Antireflexní nanovrstva 2. generace pro odstranění odlesků a vícenásobných obrazů
Lineární motory XD s vynikající odezvou a téměř bez vibrací pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření
Tlačítka aretace zaostření a další funkce podporují profesionální fotografování
Skladem
Katalogové číslo: SEL50F12GM

Zde si můžete zdarma zaregistrovat prodloužení zákkoné záruky o jeden rok. https://www.sony.cz/electronics/exwarrantyVyšší rychlost v objektivu se světelností F1,2Objektiv 50mm F1.2 z řady G Master se pyšní pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností F1,2, která umožňuje fotografování v širší škále podmínek, a také nabízí vysoké rozlišení, přitažlivý efekt bokeh řady G Master a bleskurychlé automatické ostření. Je také pozoruhodně kompaktní a lehký, díky čemuž nabízí novou úroveň tvůrčí svobody.


Rozlišení řady G Master bez kompromisůObjektiv FE 50mm F1.2 GM je ideální pro vášnivé tvůrce. Díky členům XA (vysoce asférické) a dalším pokročilým technologiím dosahuje mimořádného rozlišení a kontrastu od středu snímku až po jeho okraje. Nanovrstva Sony Nano AR Coating II potlačuje odlesky a vícenásobné obrazy, zatímco plovoucí zaostřovací mechanismus zajišťuje optimální ostrost při libovolné zaostřovací vzdálenosti.


Hladký a vytříbený efekt bokeh řady G MasterČleny XA a pečlivá kontrola sférické aberace ve fázích návrhu a výroby přispívají k úchvatnému efektu bokeh tohoto objektivu řady G Master, který umožní doopravdy vyniknout portrétům i dalším objektům, především pak při malé hloubce ostrosti s nejnižším clonovým číslem F1,2. Mechanismus kruhové clony s 11 lamelami přispívá k nádhernému kruhovému efektu bokeh.


Rychlé, přesné a tiché automatické ostření a sledováníPřesné ostření 50mm objektivu i při malé hloubce ostrosti F1,2. Čtyři lineární motory XD (extrémně dynamické) zajišťují vysoký tah potřebný pro polohování těžkých skupin ostřících členů pro přesné automatické ostření. Originální technologie objektivů Sony s bajonetem E zajišťuje při snímání maximální využití těl s bajonetem E.


Profesionální mobilitaObjektiv FE 50mm F1.2 GM s průměrem 87 mm (3 1/2 palce), délkou 108 mm (4 3/8 palce) a hmotností pouhých 778 gramů (27,5 oz.) doplňuje výkonná těla s bajonetem E. Vzniká tak celek, který fotografům nabídne vysokou mobilitu i ovladatelnost. Tři členy XA a čtyři lineární motory XD v objektivu s vysokou světelností, který je překvapivě kompaktní a má mimořádný kreativní potenciál.


Profesionální ovládání a spolehlivostDvě tlačítka aretace zaostření, přepínač režimu ostření, ostřící kroužek, kroužek clony s přepínatelným cvakáním a další ovládací prvky pro lepší ovládání. Tlačítkům aretace zaostření lze pomocí nabídky fotoaparátu přiřadit další funkce. Manuální ostření zajišťuje odezvu ostřícího kroužku na ruční ovládání ostření. Ochrana proti prachu a vlhkosti a fluorová vrstva na předním členu.


Konfigurace objektivuObjektivy řady G Master skvěle kombinují velmi vysoké rozlišení a jemný efekt bokeh a povyšují tak zpracování obrazu a kreativitu na dříve nevídanou úroveň.
[1] Vysoce asférický člen


Tabulka MTF[1] Kontrast (%). [2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm) [3] Max. clona [4] Clona F8 [5] Prostorová frekvence [6] 10 párů linek / mm [7] 30 párů linek / mm [8] Radiální hodnoty [9] Tangenciální hodnoty


Ovládací prvky objektivu[1] Zaostřovací kroužek [2] Tlačítko aretace zaostření [3] Kroužek clony [4] Přepínač režimu ostření [5] Clonový index [6] Přepínač cvakání kroužku clonyBajonet E-mount
Ohnisko (mm) 50 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm pro APS-C 75
Světelnost ( F ) 1.2 - 16
Součásti objektivu (skupiny/prvky) 10–14
Úhel pohledu po připevnění ke 35mm (stupně) 47°
Úhel pohledu po připojení k fotoaparátu APS-C 32°
Fullframe Ano
APS-C Ano
Stabilizace obrazu Ne
Čepele clony 11
Kruhová clona Ano
Min. zaostření (m) 0,4 m (1,32 stopy)
Max. zvětšení 0,17
Rozměry (max. průměr x délka); mm 87 x 108 mm
Hmotnost; g 778 g
Kryt na přední objektiv Ano ALC-F72S
Kryt zadního objektivu Ano ALC-R1EM
Sluneční clona Ano ALC-SH163, kulatá, typ bajonet
Pouzdro na přenášení Měkké, popruh na brašnu
Průměr filtru; mm 72