Monitory Sony PVM-X2400 (24'') a PVM-X1800 (18.4'') poskytují vysokou kvalitu obrazu a přesnou reprodukci barev díky speciálním dedikovaným LCD panelům, které nabízejí UHD rozlišení 3840 x 2160 pixelů a působivý jas 1000 cd/m2. Oba nové modely monitorů nabízejí stejně přesnou úroveň reprodukce barev a jemné odstíny šedé jako profesionální referenční model TRIMASTER Sony BVM-HX310. Filmoví tvůrci tak získávají spolehlivý zobrazovací nástroj pro věrnou barevnou reprodukci v průběhu celého výrobního postupu výroby videa HDR.  Díky kompaktním rozměrům a vysoké mobilitě jsou monitory určeny na rozšíření 4K HDR produkce ve filmových a broadcast aplikacích, jako např. náhledové displeje, nelineární střižny, studiové monitorovací stěny a OB přenosové vozy.

Monitory jsou dále vybaveny novou funkcí Black Detail High / Mid / Low. Funkce Black Detail ve třech úrovních snižuje intenzitu podsvícení LCD panelu a pomáhá udržovat přesnou reprodukci barev pro správné zobrazení barevných odstínů i ve tmavých částech obrazu. Další nová funkce je Dynamic Contrast Drive. Tato funkce dynamicky mění jas podsvícení LCD panelu podle typu scény nebo jednoho snímku při přenosu obrazu z PVM-X2400 a PVM-X1800 na stávající monitory Sony OLED. To umožňuje filmovým i televizním tvůrcům kontrolovat vyváženost jasu ve světlých i tmavých částech obrazu. Dynamický kontrastní poměr obrazu je 1 000 000:1.


Hlavní vlastnosti profesionálních monitorů Sony PVM-X:

  • Technologie TRIMASTER poskytuje obraz s přesnou reprodukcí barev a jemnými odstíny šedé, dosahuje 100% pokrytí barevného prostoru referenčního modelu Sony BVM-HX310
  • 4K rozlišení 3840 x 2160 pixelů a vysoký dynamický rozsah HDR
  • Nová funkce Black Detail High / Mid / Low produkuje přesné barvy a odstíny v oblastech s nízkou hladinou světla
  • Dynamický kontrastní poměr 1 000 000: 1 s novým řídícím systémem podsvícení Dynamic Contrast Drive, který dynamicky mění jas podle jednotlivého snímku scény
  • 4K/HD měření HDR signálu (Waveform/ Vectorscope)
  • Kvadrátor s individuálním nastavením obrazu EOTF (SDR/HDR)
  • Uživatelská 3D LUT funkcionalita
  • Vstupy 12G/ 6G/3G /HD-SDI s automatickou konfigurací

Sony PVM-X2400 a PVM-X1800 jsou v prodeji od července 2020. Další informace najdete na našem eshopu nebo vám je rádi poskytneme v Proficam Centru Praha 9.