V příštích 4 letech bude totiž postupně v ČR zaváděno a spouštěno vysílání „pozemního“ digitálního televizního signálu DVB-T2 H.245/HEVC (v Praze nyní již běží zkušební vysílání v tomto formátu).
 
Pro identifikaci televizorů, které budou schopny takový signál zpracovat a zobrazit, jsme pro vás připravili seznam modelů televizorů,  které naše společnost ELVIA-PRO nabízí, nebo již nabízela a jež splňují a splňovaly parametry nového formátu vysílání DVB-T2.  Při zakoupení televizoru, který touto certifikací prošel, má kupující garanci a jistotu že daný přístroj nový formát bez problémů zpracuje.

Přechod na DVB-T2 není českým rozhodnutím ani výmyslem výrobců a prodejců TV, tato změna vysílání probíhá i v okolních státech. Důvodem přechodu je technologický vývoj a s ním související potřeba uvolnit část vysílacího „prostoru“ pro využití stále se rozvíjejícími mobilními sítěmi a datovými přenosy. Tím se zmenší prostor pro přenos TV signálu. Při snaze o zachování technické kvality programů je proto třeba změnit aktuální způsob kódování na efektivnější (označené H.265/HEVC). Nový způsob kódování je ale technicky podstatně náročnější a většina současných TV si s ním jednoduše neporadí.

Seznam televizí pro příjem vysílání DVB-T2 H.245/HEVC najdete zde.