Společnost Litepanels® je známý průkopník LED osvětlení pro fotografický, filmový a televizní průmysl pod značkou Vitec Group. Na výstavě NAB 2017 v Las Vegas společnost oznámila uvedení další generace populárních panelů Astra 1X1 novou řadu Litepanels Astra 3X a 6X a Fresnel reflektory Sola 4+ a Sola 6+. Světla jsou vybavena novými vysoce svítivými LED diodami, které vyzařují mnohem vyšší světelný výkon, než předchozí generace. Světla jsou vhodná jak pro pevné instalace ve studiích tak pro mobilní použití v exteriérech a poskytují špičkové parametry podání barev. Můžete je napájet kamerovými bateriemi V-Mount nebo Gold-Mount.
 
„Filmaři, vysílací studia a další tvůrci obsahu chválili naši řadu Sola a Astra, která neustále překonává konkurenční LED světla na trhu,“ řekl Pat Grosswendt, spoluzakladatel Litepanels® a profesionální osvětlovač. „A nyní, s vylepšeným výkonem, mohou být použita i v jiných podmínkách, protože jsou plně mobilní s napájením z baterie. Uživatel může světlo přemístit na místo bez připojení k zásuvce, což mu ušetří čas a peníze.“

Panely Astra 3X a 6X jsou dostupné ve verzi Daylight pro denní světlo anebo Bi-color, kde je možné barvu světla měnit. Panely nabízí až o 50% více světelného výkonu, při menší spotřebě a vyšší době provozu na baterii. Nový model Astra 6X je šestkrát jasnější než původní model 1x1 a model Astra 3X je jasnější třikrát.


 
Podobně jako všechny ostatní panely Astra mají nové modely vysoké hodnoty CRI (index podání barev v rozsahu) a TLCI (index barevné shody pro televizní osvětlení) a proto poskytují výborné vykreslování barev. Bi-color modely lze přizpůsobovat jakémukoliv světelnému prostředí, protože umožňují plynulé nastavení barev z denního světla na žárovkové. Intenzitu světla můžete měnit od 100 do 0% bez nežádoucí změny barev buď ručně nebo dálkově prostřednictvím volitelných komunikačních modulů Bluetooth a  DMX.
 
Daylight LED reflektor Fresnel Sola 4+ poskytuje o 120% vyšší výkon než jeho předchůdce a model Sola 6+ má nárůst výkonu o neuvěřitelných 50%. Reflektory vyzařují širokospektrální směrový paprsek světla, který můžete ovládat a flexibilně tvarovat díky Fresnelově optice. Tepelné ztráty jsou mnohem nižší než u tradičních Fresnel světel a na rozdíl od nich není třeba po vypnutí čekat na vychladnutí světla. Modely Sola poskytují studené denní světlo a intenzitu a tvar paprsku můžete měnit buď ručně nebo dálkově protokolem DMX 512.
 
Model Sola4+ je nejmenší DMX ovladatelný LED Fresnel reflektor na trhu. Má příkon pouze 53W a je velmi lehký na přenášení. Energeticky úsporný model Sola6+ spotřebuje jen 104W a proto výrazně snižuje náklady na vzduchotechniku ve studiích.
 
Astra 6X a 3X Bi-color budou dostupné na trhu od června 2017, Daylight verze přijdou na trh v září 2017.

Více informací vám rádi poskytneme na naší prodejně ProfiCam Centrum.