Revoluční systém uchování vína Coravin Wine Preservation System Vám zajistí, že vaše sklenice vína bude vždy perfektní a k dispozici vždy, kdykoliv budete chtít. Inovativní systém totiž umožňuje uchování obsahu láhve po dlouhou dobu bez změny kvality. Již nikdy tak nebude třeba nedopité víno vylít nebo rychle dopít, protože by v otevřené láhvi ztratilo svou chuť.

Coravin - nalévací zařízení

A jak to celé funguje? V nabídce máme dvě základní varianty zařízení, lišící se způsobem použití a tím také možnou dobou uchování vína v otevřené láhvi. Princip ochrany je ale podobný. Při nalévání vína proudí opačným směrem do láhve speciální potravinářský plyn, který aktivně brání vniknutí kyslíku do láhve, jeho kontaktu s vínem a tedy postupnému znehodnocení obsahu. Každá sklenka je pak dokonalá a to týdny, měsíce či roky od otevření láhve. Jako konzervační plyn je použit 100% čistý Argon v potravinářské kvalitě, u kterého je důkladně testován vliv na chuť vašeho vína.

Základním modelem je nalévací zařízení PIVOT. Vzhledem k jednoduché manipulaci a nižší spotřebě konzervačního plynu je PIVOT vhodný pro častější používání - typicky když máte v chladničce několik otevřených lahví a v horizontu několika dnů až týdnů je dopíjíte a nahrazujete novými. A jeho použití je tak jednoduché. U zařízení PIVOT vyměníte původní korkovou zátku, případně šroubovací víčko láhve za speciální Coravin uzavíratelnou zátku – Pivot Stopper. Zasunete nalévací zařízení PIVOT do zátky a naléváte. Při nalévání vína se bude do láhve opačným směrem automaticky napouštět konzervační plyn. Ten zabrání kontaktu vína se vzduchem a tedy jeho znehodnocení. Po vyjmutí Coravin PIVOT zařízení zátku již jen uzavřete víčkem a láhev můžete uschovat až na několik týdnů.

Coravin Pivot nalévání vína

Samozřejmě můžete mít zátek několik a nalévací zařízení použít vždy na právě vybranou láhev. Jedna kapsle s plynem v zařízení průměrně vystačí na nalití 20 sklenic o objemu cca 150 ml.

Pokročilejší variantou zařízení jsou modely THREE a SIX s nalévací jehlou, při jejichž použití původní korkovou zátku z láhve vůbec nevyjímáte. Vzhledem k tomu, že se láhev s vínem vlastně neotevírá a při každém použití se důkladně natlakuje ochranným plynem, je možné otevřené láhve uchovávat delší dobu. Proto je systém vhodný i pro láhve, jejichž obsah budete chtít degustovat v delších časových intervalech (např. archivní vína).

Ale ani zde není používání přístroje příliš složité. Zařízení Coravin přiložíte k hrdlu láhve, které sevřete chytrým mechanismem pro vystředění jehly na osu korku. Poté plynulým pohybem zatlačíte na horní stranu zařízení a Coravin jehla pronikne korkem bez jeho výraznějšího poškození. Právě pro snadné „propíchnutí“ korku jsou všechny jehly potaženy tenkou teflonovou vrstvou a speciálně tvarovány. Další již je v podstatě stejné jako u zařízení PIVOT. Naléváte víno a potravinářský argon pod tlakem plní láhev, aby se do ní nedostal kyslík. Po vytažení jehly se korek samovolně uzavře.

Coravin Six nalévání vína

Nemusíte zoufat, ani pokud máte láhev se šroubovacím víčkem, jen před nasazením zařízení toto víčko vyměníte za šroubovací uzávěr Coravin. Ten je ve svém středu vybaven speciální silikonovou samouzavírací membránou, která pracuje podobně jako korek – po propíchnutí a vytažení jehly se otvor uzavře.

Plynová kapsle v zařízení „vydrží“ na nalití cca 15 sklenic, neboť víno se uchovává pod větším tlakem než u systému Pivot.

Pro různé použití můžete svoje zařízení také dovybavit různými jehlami. V nabídce jsou jehly pro rychlé nalévání FastPour, vhodné například při větší společnosti, ztenčené jehly Vintage, kvůli snížení rizika poškození křehkých korků u archivních vín, případně jehly Premium, které v určité míře kombinují obě uvedené vlastnosti.

Další „vychytávkou“ je možnost použití provzdušňovače, tzv. Aeratoru, který se nasazuje na trysku zařízení a při průchodu vína ho provzdušní tak, jako by víno po nalití odpočívalo 1 až 1,5 hodiny. Samozřejmě je možné objednat náhradní jehly, kapsle s plynem ve větším balení i dostatek uzávěrů jak pro Pivot, tak pro systémy s jehlou, případně hned na začátku zvolit vhodnou sadu s větším rozsahem příslušenství. Prohlédněte si kompletní nabídku produktů Coravin.

Coravin - porovnání produktů

Víno v láhvi se stále vyvíjí a jeho chuť ale i trvanlivost je ovlivněna mnoha faktory, takže zvláště u archivních vín nelze nikdy s jistotou garantovat, že právě otevřená láhev bude dokonalá, ale použitím Coravin Wine Preservation zařízení uděláte pro jeho ochranu maximum.

Přejeme Vám, ať si vaše víno za podpory produktů Coravin náležitě vychutnáte.

Coravin je americká značka založená v roce 2011, která díky svým vínovým systémům způsobila revoluci ve vinařském světě.

Coravin Six Plus sada