Sachtler představil dva nové hliníkové video stativy, které jsou součástí základní řady ACE XL. Nové sety stativů ACE XL GS AL a ACE XL MS AL jsou levnějšími verzemi jejich dražších karbonových variant ACE XL, ale stále přinášejí mnoho výhod. Oba stativové sety jsou osazeny novou fluidní hlavou ACE XL 75 mm. Práce se stativem z uhlíkových vláken je skvělá, ale pokud zrovna s focením nebo natáčením začínáte, může být jeho pořízení mimo váš rozpočet. Těžko najdete video stativ s lepším poměrem cena/ výkon než jsou tyto nové stativové sety Sachtler s užitným zatížením 8 kg. ACE XL GS AL a ACE XL MS AL patří k nejlehčím video stativům na trhu, ale přesto nabízejí velmi dobrý výkon. Samozřejmě nikdy nebudou tak dobré jako vyšší řady stativů Sachtler, ale jsou mnohem lepší volbou než některé podobné alternativy jiných výrobců.

ACE XL GS AL (s dolní rozpěrou) a ACE XL MS AL (se střední rozpěrou) jsou výborným doplňkem pro použití s DSLR fotoaparáty a filmovými kamerami, jako jsou URSA Mini Pro společnosti Blackmagic Design, Canon EOS C200 a EOS C300 Mark II, Panasonic EVA1 a Sony PXW-FS7 nebo FS5. Fluidní hlava o průměru 75 mm nabízí zvýšený rozsah užitného zatížení od 2 do 8 kilogramů, což je výhodné, pokud např. natáčíte jeden den DSLR a druhý den větší kamerou. Oba stativové sety nabízejí osm vyrovnávacích kroků pro vyvažování kamery a patentované tlumení pohybu SA drag ™ (synchronizovaně ovládaná brzda) ACE XL pro naprosto plynulý pohyb v náklonu +90˚ až -75˚. Dlouhý rozsah posuvu montážní destičky 104 mm umožňuje provádět rychlé změny pozice kamery.

ACE XL GS AL a ACE XL MS AL mohou pracovat v širokém teplotním rozmezí od -30˚C do +60˚C. Nové hliníkové modely ACE XL váží jen o něco více než karbonové modely. Pro ACE XL MS XL to je jen 4,5 kg pro ACE XL GS AL jen 4,1 kg. ACE XL GS AL s dolní rozpěrou poskytuje výškový rozsah 56 až 173 cm a ACE XL MS AL nabízí výškový rozsah 79 až 170 cm se střední rozpěrou. Oba stativy obsahují gumové nožičky Sachtler a jsou dodávány v polstrované brašně s praktickými úchyty a popruhem.

Nové hliníkové stativy ACE XL GS AL and ACE XL MS AL jsou v prodeji od října 2017, karbonové varianty ACE XL GS CF a ACE XL MS CF již od srpna 2017.