Flowtec™ je univerzální a lehký stativ, se kterým se pracuje rychleji a snadněji než s běžným stativem. Stativ prošel náročnými testy v extrémních klimatických podmínkách a díky použité technologii flowtec™ zefektivňuje pracovní postupy dnešních kamerových operátorů. Flowtech™ je nová revoluční stativová souprava z karbonu s rychloupínacími brzdami, volitelným středovým nebo dolním pavoukem a gumovými nožičkami. Flowtech™75 má max. nosnost 20kg, zatímco flowtech™100 podporuje těžší zátěž až 30kg.

Unikátní rychloupínací brzdy

Flowtech™ je vybaven rychloupínacími brzdami umístěnými prakticky v horní části, které umožňují operátorovi snadné nastavení stativu. Všechny nohy stativu jsou vysunuty současně a rychle se přizpůsobí výšce, kterou požadujete, bez nutnosti ohýbání nebo zdlouhavého manuálního nastavení jednotlivých brzd na každé jednotlivé noze.

Nový ergonomický design karbonových noh

Profil nohou stativu flowtech™ vyrobených z uhlíkových vláken poskytuje velkou výhodu pro přepravu. Díky skvěle navržené ergonomii může kameraman pohodlně přenášet stativ na rameni nebo v jedné ruce pomocí integrované rukojeti. Magnetické zámky poskytují rychlou fixaci nohou a zlepšují celkovou torzní tuhost stativu při přepravě.

Stativové rozpěry

Flowtech™ může být vybaven rozpěrou (pavoukem) na střední úrovni, dolní úrovni nebo zcela bez rozpěry. Montáž a demontáž je snadná a rychlá. Každá souprava stativu je v prodeji s dolním nebo horním typem rozpěry, ale lze je zakoupit také samostatně. Jedinečné nožní ovládání dolní rozpěry umožňuje operátorovi měnit polohu stativu bez nutnosti pokleku nebo ohýbání. Pro vysunutí ramena rozpěry na celý poloměr stačí jednoduše šlápnout nohou na tlačítko.

Univerzální zámek pantů nohou

Flowtech™ je vybaven speciálním mechanismem zamykání nohou, který nabízí operátorovi maximální univerzálnost pro extrémně nízkou nebo vysokou výšku záběru. Mechanismus lze použít s rozpěrou nebo i bez ní. Zámky pantů umožňují nastavení výšky stativu flowtech™ od 26cm do 157cm (bez instalované rozpěry). Pro různé záběry tak nejsou potřeba už žádné další stativy.

Testování výkonu

Flowtech™ byl testován v nejnáročnějších klimatických prostředích při extrémních teplotách, v blátu a písku. V laboratorních testech zátěže byl podroben opakovanému složení a rozložení v 30.000 cyklech a upínáním brzd během 1,5 milionu operací. Flowtech™ Sachtler & Vinten tak překonává přísné výkonnostní cíle spolehlivosti provozu.

Proč Sachtler a Vinten?

Tato nová revoluční technologie využívá to nejlepší z obou značek: rychlost sestavení Sachtleru s torzní tuhostí Vintenu. Flowtech™ je k dispozici u obou značek ve verzích 75 mm a 100 mm.

Je flowtec™ kompatibilní s jakoukoliv fluidní hlavou?

Flowtech™75 je kompatibilní se všemi 75mm hlavami a flowtech™100 je kompatibilní se všemi 100mm hlavami. Oba modely jsou ideální pro použití s širokou řadou produktů Sachtler a Vinten.

Podrobné informace najdete na našem eshopu nebo kontaktujte přímo Proficam Centrum.