mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Ultra amoled displej s frekvencí 120hz

Displej Dynamic AMOLED 2X s frekvencí 120 Hz

6,9" displej s poměrem stran 20:9 operuje s maticí 3200×1440 px a obnovovací frekvencí 120 Hz, kterou dříve disponovali pouze herní telefony. Užijete si ji jak při hrách, tak ve webovém prohlížeči při plynulém načítání stránky. 240Hz dotyková vrstva znamená minimální dobu odezvy a pod samotným displejem se nachází ultrazvuková čtečka otisků prstů. Pro selfie je připravena 40Mpx kamera a celé tělo včetně displeje a fotoaparátu chrání Gorilla Glass 6.

108Mpx fotoaparát a 100× zoom – myslíte, že je to zbytečně moc?

Představte si našlapaný sál a váš oblíbený zpěvák je na jeho druhém konci. Mlhavou siluetu nad lesem rukou příliš neoceníte. Space Zoom však kombinuje 48Mpx rozlišení se soustavou čoček a optickým přiblížením – ve výsledku získáte 100× zoom a do přiblížení 30× jde stále o velmi kvalitní fotografie bez zrna.
 
mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Ultra 108Mpx fotoaprát 100 zoom space zoom

Jasné záběry i v noci se Samsung Galaxy S20 Ultra

Galaxy S20 Ultra si poradí i za špatných světelných podmínek. Technologie Nona Binning za šera sloučí 9 sousedících pixelů do jednoho a v Nočním režimu pořídí 30 snímků za 7,5 vteřin – každý s jiným ISO a seskládá je dohromady. Pokud ho připevníte ke stativu, sám si toho všimne a automaticky prodlouží expoziční čas pro ještě kvalitnější noční snímky.

Videa v 8K rozlišení

Kromě zachycení i těch nejjemnějších detailů poslouží videa v 8K rozlišení k pořízení 33Mpx fotografií stisknutím jediného tlačítka. Dokonalou momentku vám pomůže zachytit režim Single Take, který na povel zaznamená 3–10 vteřinové video, ze kterého potom můžete vybrat ten správný okamžik pro zvěčnění ve fotografii.
 
mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Ultra videa 8K rozlišení

Výkon a grafika pro náruživé hráče

Vylepšené CPU, GPU i NPU pohání Samsung Galaxy S20 Ultra hladkým provozem při velkém zatížení: není pro něj problém živé vysílání během postupu graficky náročnou hrou. Své místo tak najde i v domácnosti influencerů, kteří se chtějí spolehnout na pohotovou techniku. Vybírat můžete mezi základní 12GB RAM nebo vyšší 16 GB.

Samsung Galaxy S20 Ultra připraven na budoucnost

Přestože si ji zatím v Česku neužijeme, Samsung Galaxy S20 Ultra už podporuje 5G síť s Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.V této řadě S20 se Samsung rozloučil s klasickým sluchátkovým vstupem a 3,5mm jack vyměnil za USB-C s podporou Dolby Atmos. USB-C slouží také pro nabíjení s podporou 45W Quick Charge. 128/512 GB interní paměti lze rozšířit až o 1TB paměťovou kartou microSDXC, přičemž baterie nabízí optimálních 5000 mAh.
 
mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Ultra5G USB-C rychlé nabíjení