Proč archivovat na Sony optické disky?

Archivace dat je důležitou součástí každého firemního byznysu. Bez funkčního archivu neexistuje záruka, že najdete důležitý materiál, který potřebujete pro svůj příští projekt, nebo při požadavku na úpravu již dokončeného projektu. Chráníte hodnotu vašeho elektronického obsahu dostatečně? Hodnota vašeho archivu přímo souvisí s tím,  jak rychle a bezpečně jste schopni najít, obnovit a použít požadované informace. Stanovili jste si už strategii pro archivaci vašich dat?

Profesionální archivace dat je dnes podstatně dostupnější než v minulosti, kdy byla drahá a nespolehlivá. Jak přečtete data uložená na magnetickém LTO médiu (generace LTO se mění po dvou letech, bez zpětné kompatibility) starém deset nebo patnáct let? A zítra je potřebujete někomu předat. Bude to snadné? Sony Optical Disc Archive (ODA) má čtyři odpovědi.

 
Otevřený a nezávislý formát založený na ISO standardu 13346 

Optické disky ODA z dílen společností Sony a Panasonic jsou založeny na neutrálním souborovém systému UDF, který se také používá v médiích CD, DVD a Blu-ray, napříč všemi platformami OS. Ve skutečnosti je dnes Blu-ray disk považován za jeden z nejlepších způsobů dlouhodobého uložení dat. Velké internetové společnosti jako např. Facebook uvažují o jeho použití pro ukládání dat, ke kterým nepotřebuje pravidelně přistupovat a které mají zůstat archivované několik desítek let. Podpora nového archivačního optického disku ODA od dvou předních světových výrobců optických médií Sony & Panasonic garantuje dlouhodobou dostupnost.


Rychlý a snadný přístup k souborům

Archivační mechanika ODA pracuje stejně jako pevný disk, ale má mnohem delší dlouhodobou čitelnost bez dodatečných nákladů (spotřeba energie). Diskové cartridge ODA jsou dostupné v kapacitách od 300 GB až do 3,3 TB (Gen2) buď jako přepisovatelná (Gen1), nebo nepřepisovatelná (Gen2) média. Podpora v MAM systémech (Media Asset Management umožňuje prohledávat obsah vašeho archivu tak rychle, jako by byl uložen na lokálním pevném disku.

Dlouhodobá spolehlivost

Optický archivační disk ODA udržuje vaše cenná data v bezpečí po dobu až 100 let (Gen2). Optické médium, založené na laserovém bezkontaktnímu zápisu, je odolné proti změnám teploty, vlhkosti, prachu, vodě a elektromagnetickém pulzu EMP (sluneční bouře). Oproti LTO pásku neexistuje žádné rychlé převíjení tam a zpět. Nemůže se přetrhnout nebo zamotat.


Zpětná kompatibilita připravená pro budoucnost

Připravte se na nejlepší kompatibilitu v historii archivačních formátů. Disková cartridge ODA je připravena pro použití v budoucích stolních a serverových mechanikách druhé i třetí generace. Čtecí kompatibilita je zajištěna. Jakmile jednou archiv někde fyzicky založíte, tak už tam zůstane nastálo. Sony Optical Disc Archive je právě v centru nové éry nasazení Blu-ray disků v dlouhodobém archivu. Je to jedna s nejdéle fungujících otevřených možností archivace. Druhá generace Sony ODA, kompatibilní s archivačním optickým diskem, je v prodeji od druhé poloviny roku 2016.


Další informace získáte v Proficam centru nebo našem e-shopu.