Společnost Sony přišla již před 10. lety s prvním OLED televizorem a to s modelem XEL-1, který si máte možnost prohlédnout v naší prodejně Sony Center v Praze 9 Poděbradská 51. V mezidobí Sony vyrábělo pouze OLED monitory v profesionální technice. Nyní přichází ve spotřební elektronice nový BRAVIA A1 OLED 4K HDR televizor s neviditelnými reproduktory, s prémiovým designem a excelentním obrazem.

Revoluční novinkou Bravia OLED je zvuk vyzařující z celé plochy obrazovky nazývaný Acoustic Surface. Kolem obrazovky nejsou žádné reproduktory, které by jakkoliv rušili design. Obrazovku totiž rozechvívají dva aktuátory umístěné na zadní straně obrazovky, zvuk pak vychází přímo z obrazu. Pokud dáte ruku na obrazovku, tak ucítíte jemné vibrace. Zvuk navíc „cestuje“ s pohybujícím se objektem na obrazovce. Jelikož zvuk se šíří přímo k posluchači, je zaručena jeho čistota, jasnost a věrnost, kterou televize s běžnými měniči ve spodní hraně nemohou dosáhnout. O basovou složku zvuku se stará subwoofer umístěný v zadním stojanu televize.
Sony bravia A1 televizor

O kvalitu se stará špičkový procesor X1 Extreme, použitý již v řadě televizorů Bravia 4K LED KD65ZD9 a KD75ZD9. Více jak 8 milionů samostatně svítících pixelů nabízí špičkový jas až 1000 nitů a 100% barevného prostoru DCI-P3.  Důležité je přesné řízení jasu na úrovni jednotlivých bodů a zpracování obrazu pomocí technologie 4K X-Reality PRO. Toto vše přináší výrazně obohacený vizuální zážitek s nebývalou úrovní černé, bohatými a realistickými barvami, dynamickým kontrastem a širokým pozorovacím úhlem. Sony BRAVIA OLED A1 4K HDR televizor nabízí podporu existujících HDR formátů HLD, Dolby Vision a DHR10.  Tyto televizory mají operační systém Android TV, který přináší filmy, televizní show a tisícovky aplikací. Tím usnadňuje sledování vysílání či kabelové televize. Milovníci televize si mohou užít filmy z Google Play™, Netflix, Amazon Video, YouTube a podobně.

Nové modely  v úhlopříčkách 55“ a 65“ , KD55A1 a KD65A1 jsou vystaveny na našich prodejnách v Sony Center v Praze, Poděbradská 51 nebo Karlově náměstí 19 a v Mladé Boleslavi v Bondy centru. Více technických informací získáte na našich stránkách www.elviapro.cz