Sony HXR-MC2000 je cenově dostupná ramenní AVCHD videokamera, která je určena pro  firemní prezentace, natáčení svateb, školní výuku apod. Svým provedením se vymyká amatérským videokamerám a tvoří předěl mezi amatérskou a profesionální technikou. Uživatelé jistě potvrdí jaký vliv má velikost a konstrukce kamery na přihlížející laiky…
 
Funkce a vlastnosti
 
Širokoúhlý objektiv SONY G-Lens
Videokamera je vybavena sofistikovaným objektivem SONY G-Lens, který je vyroben na základě unikátní technologii od Sony. Optická konstrukce objektivu a výstupní kontrola kvality přinášejí revoluční parametry srovnatelné s nejlepšími objektivy ve své kategorii. Videokamera HXR-MC2000E je navržena tak, aby pokročilý obrazový CMOS snímač spolu s  technologií zpracování obrazu a špičkovým objektivem SONY G-Lens zajišťovaly kvalitní obraz i při zhoršených světelných podmínkách a širokoúhlý rozsah záběru od 29,8mm (ekvivalent 35mm film)
 
 
Snímač Exmor R CMOS s technologií ClearVid Array
 
Videokamera je vybavena unikátním snímačem Exmor R, který je vybavený technologií zpětného odrazu ( Back-Illuminance ), která zdvojnásobuje citlivost v porovnání s běžnými snímači CMOS a poskytuje tak mnohonásobné navýšení citlivosti snímání při špatných světelných podmínkách.
Technologie automatického ostření (Autofocus) byla nově upravena tak, aby byla zvýšena nejenom rychlost, ale i přesnost doostření na pohybující se objekty.
 
 
Optický stabilizátor obrazu STEADYSHOT s aktivním režimem
 
Nový pokročilý stabilizační systém (3-Way Shake-Cancelling) zaručuje až 10x stabilnějšízáběry než standardní systémy STEADYSHOT. Perfektně také funguje při použití funkce Zoom. Jakmile kameraman pomocí transfokátoru začne přibližovat snímaný objekt, elektronická část stabilizátoru začne spolupracovat s optickou částí a tak efektivně redukuje chvění kamery. Stejná technologie snižuje také chvění kamery ve směru vychýlení, které je zcela běžné při natáčení za chůze.
 
 
Manuální kroužek objektivu s programovatelnými funkcemi
 
Objektiv videokamery HXR-MC2000E je osazen jedním manuálním kroužkem, na kterém může uživatel naprogramovat jeden z klíčových parametrů nastavení: Ostření, Vyvážení bílé, Expozice, AE shift, priorita Clony a priorita Rychlosti závěrky.
Uživatelé tak mohou například vytvářet efekt přeostření mezi popředím a pozadím záběru, nebo pomocí různých rychlostí závěrky, vytvářet originální efekt rozmáznutí, jako například tekoucí pohyb vodopádu nebo ptačích křídel apod.
 
Dlouhá doba provozu s infoLITHIUM bateriemi řady L
 
Videokamera HXR-MC2000E používá standardní infoLITHIUM baterie řady L, které jsou kompatibilní s mnoha profesionálními videokamerami SONY. Nejvýkonnější baterie (NP-F970 47,5Wh) poskytuje maximální provozní dobu 13 hodin záznamu ve formátu AVCHD – režim záznamu FH.
 
 
Ergonomicky tvarovaná rukojeť a ovládací prvky
 
Ergonomicky tvarovaná rukojeť obsahuje praktické tlačítko pro zahájení / ukončení záznamu a ovládání zoomu, které je nezbytné při natáčení v jiných polohách, než je videokamera předurčena. Pro připojení různých typů příslušenství jako např. světlo, sada mikroportu apod. je tělo videokamery osazeno dvěma univerzálními lyžinami ( accessories shoe ), jedna na přední a druhá v zadní části rukojeti.
 
 
Maximální flexibilita díky SD/MMC paměťovým kartám
 
Videokamera HXR-MC2000E podporuje nahrávání videa přímo na Memory Stick Pro Duo nebo SD / SDHC paměťové karty. Navíc má videokamera i  zabudovanou vnitřní pamět 64GB což zaručuje až 350 minut záznamu (1920x1080i FX - 24Mbps). Kombinace výměnných pamětí a vnitřní zabudované paměti, je zvlášť vhodná např. pro celodenní natáčení s vysokým počtem záběrů a bez možnosti zálohování videa na externí harddisk nebo notebook.
 
 
AVCHD – špičkový formát pro digitální záznam
 
AVCHD je vysoce efektivní formát komprese dat, značně snižuje nároky na paměť a maximalizuje přínos digitálního záznamu s vysokou kvalitou obrazu při malé velikosti souboru. Toto vše zaručuje kodek videa MPEG4 AVC/H.264. V současné době má formát AVCHD velkou podporu nejenom ve spotřební elektronice, ale i většina profesionálních střihových programů umožňuje přímou podporu a editaci AVCHD.
 
 
MPEG-2 pro záznam SD (standardní rozlišení)
 
HXR-MC2000E umožňuje záznam videa ve standardním rozlišení ve formátu MPEG-2, což je stejný kompresní kodek videa jako je běžně používaný pro všechny DVD disky. Pokud je váš projekt přeurčen pouze pro DVD, je toto ideální cesta, jak dosáhnout původní kvality obrazu (bez přepočítávání videa z MPEG4 na MPEG-2) a zároveň tak ušetřit čas.
 
 
DVDIRECT & DIRECT COPY (funkce přímého kopírování)
 
Když je videokamera HXR-MC2000E propojena pomocí USB kabelu s DVDirect Express - DVD vypalovačkou (VRD-P1), pouze jediným stiskem tlačítka One touch diskvypálíte přímo váš videozáznam na DVD disk, bez použití PC. Videokamera je také vybavena funkcí Down-conversion, která umožňuje přímé vypalování DVD i ze záznamu Full HD. Navíc díky funkci DVDirect Expressje možné si právě vypálené DVD, přehrát přímo v kameře (pouze s DVD vypalovačkou Sony VRP-P1).
 
Direct Copy (funkce přímého kopírování) – tato pokročilá funkce umožňuje rychle a snadno zálohovat  cenná data na externí hardisk – bez použití PC. Stačí propojit hardisk a videokameru pomocí dodávaného USB adaptéru (Sony VMC-UAM1).
 
 
PRIMESUPPORT – PEACE OF MIND (Klid v duši)
 
Videokamera HXR-MC2000E přichází na trh s 2-letou záruční smlouvou Primesupport, která nabízí jedinečné doplňkové služby a výhody.
 
V prodeji od prosince 2010 v našem e-shopu nebo na prodejně profesionální techniky.