Sony Professional představuje novinku roku 2012: ultra-kompaktní videokameru Sony HXR-NX30E s 1/2.88“ CMOS Exmor R™ čipem, Full HD záznamem a novým optickým stabilizátorem SteadyShot ™. Ideální handycam pro internetové zpravodajství, školní výuku, natáčení firemních a společenský akcí apod.


POPIS

Mobilní videokamera do ruky s vynikající kvalitou obrazu
HXR-NX30E je velmi malá, ultra-kompaktní kamera do ruky, která umí nahrávat Full HD video různých formátů až do 1080/50P. Je vybavena 26.0mm ultra-širokoúhlým objektivem s 10násobným optickým zoomem (ekvivalent 35mm kinofilmu: 26 – 260mm) a všestranným 1/2.88“ CMOS Exmor R čipem s technologií Back-Illuminated (zvětšení plochy pixelu, jež zachycuje dopadající světlo).
Stejně jako ostatní NXCAM videokamery, přichází HXR-NX30E s přídavnými funkcemi pro profesionální uživatele, včetně flexibilního časového kódu/ nastavení uživatelských bitů a XLR audio vstupy pro vysokou úroveň a kvalitu zvuku.


Pokročilá stabilizace obrazu

Největší výhodou HXR-NX30E je systém stabilizace obrazu „Balanced Optical SteadyShot™“. Ten funguje tak, že celý optický blok po obrazový čip „plave“ (je nezávisle uložen v pouzdru) a tak absorbuje pohyb těla kamery. Výsledkem je extrémně efektivní stabilizace obrazu i při použití zoomu, která poskytuje kameramanovi novou úroveň stability obrazu při natáčení z ruky.


Integrovaný projektor pro rychlé zobrazení

Vestavěný projektor může promítat obraz až do velikosti 100“ (při projekci 5m od plátna) a umožňuje na konci natáčení všem členům produkce sledovat natočené záběry.


PrimeSupport

Tento produkt je dodáván s PrimeSupport zárukou - rychlé a bezproblémové opravy a bezplatná telefonická linka (UK, anglicky) nabízející odborné technické poradenství. To vám dává jistotu, že se Sony stará o vaše vybavení a vaše podnikání.

 

VLASTNOSTI

 

Ultra širokoúhlý objektiv Carl Zeiss® Vario-Sonnar T*
HXR-NX30E je vybaven objektivem Carl Zeiss Vario-Sonnar T*, který potlačuje nežádoucí odlesky, zajišťuje věrnou reprodukci barev, vysoký kontrast a obrazovou kvalitu s výjimečným rozsahem širokoúhlých záběrů od 26.0mm po 260mm (35mm ekvivalent). Díky 6-lamelové cloně si můžete vychutnat výjimečně realistický výraz přirozeného světla. Obrazový čip CMOS Exmor R s technologií Back-Illuminated má vysokou citlivost a nízký šum dokonce i při snímání tmavých scén a díky velikosti čipu 1/2.88“ a poměru stran 16:9 je ideální pro širokoúhlé snímání. To vám umožní nahrávat záběry s ještě lepším rozlišením.


Balanced Optical SteadyShot™ systém stabilizace obrazu

Inovativní systém stabilizace obrazu SteadyShot™ eliminuje vliv otřesů z těla kamery tak, že uzavřel celý optický blok od optiky po obrazový čip v „plovoucím“ pouzdře. V kombinaci s elektronickou stabilizací obrazu, která kompenzuje rotaci kolem optické osy, tento nový systém poskytuje výkonnou stabilizaci obrazu s minimálním rozostřením dokonce i při zoomování, které bylo dříve nemožné. Chcete-li optimalizovat vliv optické stabilizace obrazu SteadyShot ™ u HXR-NX30E stiskněte tlačítko FIXED SHOT a rozšiřte rozsah optického bloku při poloze zamčené na snímaný objekt. To je zvláště vhodné, pokud chcete zachovat stejný úhel záběru na delší dobu.

 

 

Full HD záznam videa a záznamu fotografií
HXR-NX30E umožňuje natáčení v progresivním snímkování 50fps (1080/50p) ve Full HD rozlišení (1920×1080). V NLE software kompatibilním s AVCHD 2.0 je možná (nastavením časové osy 24p) konverze pro zpomalení záběru až 2,5× (2× pomalejší s nastavením časové osy 60i/30p). Můžete také vybrat 1080/30p/24p a 1280×720 50p a širokou řadu dalších SD formátů.
Současný záznam statických snímků při snímání videa je další skvělou vlastností HXR-NX30E. Při natáčení je možné pořizovat fotografie s rozlišením 24.1M (16:9 / 6544×3680 nebo 4:3 / 4912×3680).


Integrovaná Flash pamět a slot pro paměťové karty Memory Stick/SDHC

Do 96 GB vestavěné flash paměti lze nahrát a uložit až 30 hodin videozáznamu s vysokým rozlišením v režimu LP se zvukem Dolby Digital. K dispozici je také slot pro paměťové karty Memory Stick/SDHC, které můžete použít pro zkopírování dat z vnitřní paměti.

XLR audio vstupy a ECM-XM1 směrový mikrofon
HXR-NX30E obsahuje dva symetrické XLR audio vstupy s phantomovým napájením a nastavením úrovně, které profesionální uživatelé oceňují pro vysokou zvukovou kvalitu. Výchozí nastavení pro nahrávání zvuku z XLR jsou zvýrazněny zeleně (pro snadnou orientaci ve zvukové části) s cílem snížit provozní omyly v obtížných světelných podmínkách. Směrový mikrofon ECM-XM1 umístěný na horní části snímatelné ergonomické rukojeti poskytuje podobný zvukový výkon jako mikrofony větších ramenních ENG kamer. HXR-NX30E zaznamenává vysoce kvalitní zvuk formátu 48kHz/16 bit lineární PCM .

 


 

Timecode / user bit nahrávání a HDMI výstup s časovým kódem
HXR-NX30E obsahuje důležité profesionální funkce nastavení časového kódu (Timecode) a uživatelských bitů (User bit). Stejně jako ostatní NXCAM videokamery, HXR-NX30E umožňuje Timecode centrálně nastavit pomocí infračerveného dálkového ovládání pro snadnou synchronizaci videa z kamer. Záběry z více kamer v přímém přenosu můžete v NLE software efektivně editovat pomocí synchronizace časového kódu. Časový kód a uživatelské bity mohou být i na HDMI výstupu.

Integrované světlo/ blesk
Vestavěný reflektor jako pomocný zdroj světla je možný použít při nahrávání videa nebo jako blesk při fotografování statických snímků. Režim NightShot je zvláště efektivní při nahrávání při zhoršených světelných podmínkách a umožňuje zachytit jinak nemožné záběry.


Integrovaný projektor

Vestavěný projektor umožňuje promítat obraz až do velikosti 100“ (při projekci 5m od plátna) nebo 40“ (při projekci ze vzdálenosti 2m). Velkoplošná projekce videa umožňuje všem členům štábu zkontrolovat záběry na konci natáčení. Žádný další monitor není potřeba.


 

Integrovaný USB kabel
Vestavěný USB 2.0 kabel umožňuje snadné připojení k počítači pro nabíjení nebo přenos souborů. Kabel nepřekáží, protože je zabudován v držadle a kamera padne pohodlně do ruky. Videokamera má rychlejší nabíjení přes USB, na každé 2 minuty nabíjení je 1 minuta záznamu.


Přímé kopírování
na externí HDD
Data a důležité záběry zkopírujete přímo z videokamery na externí pevný disk, bez nutnosti použití počítače. Videokamera také umožňuje přístup na videa uložená na externím pevném disku pro přehrávání na LCD displeji, což vám umožní přehrávací funkce videokamery.


Geotagging
s vestavěným GPS přijímačem
Vestavěný přijímač GPS ocení zejména kameramani na cestách. Přijímač zapisuje zeměpisné údaje „tagy“ do videa, takže se můžete vrátit na stejné místo znovu a  zdokumentovat oblast natáčení. Přijímač také automaticky nastaví správný čas videokamery dle platného časového pásma. Vaši polohu lze sledovat na Google Maps ™ a všechna GPS data mohou být zpracována na PC dodávaným softwarem Content Management Utility.

 

V prodeji od června 2012 v našem e-shopu nebo na prodejně profesionální techniky.