Sony Professional rozšiřuje řadu filmových NXCAM kamer o všestranný, cenově dostupný model s výměnnými objektivy.

Sony NEX-EA50EH nabízí filmovým tvůrcům velmi kvalitní obraz pro celou škálu tvůrčích aplikací. Díky snímači CMOS ExmorTM APS-C HD, E-mount bajonetu a zcela nové konstrukci, nabízí tato kamera maximální flexibilitu při volbě objektivů a poskytuje uživateli tvůrčí svobodu při natáčení Full HD videa i pořizování fotografií. Nová konstrukce umožňuje natáčet vždy tím nejpohodlnějším způsobem v jakékoliv situaci, s rychlou změnou mezi ručním a ramenním použitím bez nutnosti dalšího příslušenství.
 

Srdcem kamery je velkoformátový snímač Exmor™ APS-C HD CMOS. Tento obrazový čip zaručuje špičkovou kvalitu obrazu s nízkým šumem a vysokou citlivostí i za nízké hladiny osvětlení a umožňuje progresivní i prokládaný Full HD záznam 50/ 60Hz s výběrem 50p/25p/50i nebo 60p/30p/24p/60i (60p/i znamená 59.94p/i. 30p a 24p znamená 29.97p a 23.98p).

E-mount systém výměny objektivů umožňuje automatické ostření, automatickou expozici a optickou stabilizaci obrazu během natáčení videa. Díky krátké vzdálenosti příruby (flange back distance) je možné připojit objektivy Sony Alpha A-mount přes volitelný adaptér Sony LA-EA2, ale také objektivy jiných výrobců i značek pomocí redukčních adaptérů MTF.


 

Unikátní konstrukce NEX-EA50EH je přímo určena k variabilnímu stylu natáčení. Pokud vysunete integrovanou ramenní opěrku, je možné natáčet stabilní dlouhé záběry bez známek únavy. Pokud opěrku naopak vrátíte do původní polohy, dostáváte do ruky kompaktní nástroj pro použití v různých akčních scénách i při natáčení z ruky.
 

Ke kameře je dodáván nový objektiv Sony Power Zoom E-mount EPZ 18-200mm F3.5 – 6.3 OSS SEL-18200. Objektiv je vybaven automatickým zaostřováním s plynulou clonou a optickou stabilizací obrazu Optical Steady Shot™. Vlastní ovládání je možné realizovat zoomovací kolébkou na gripu nebo na rukojeti kamery. Filmoví tvůrci mohou použít konstantní rychlost zoomu nebo hladký pomalý zoom, který je velmi obtížné provést při ručním zoomování prstencem objektivu. Při použití objektivů s pevným ohniskem můžete nově simulovat zoom pomocí unikátní funkce smart digital zoom.
 

Sony NXCAM NEX-EA50EH má všechny všestranné funkce pro profesionály: 2-kanálové audio XLR vstupy (směrový mikrofon ECM-XM1 je součástí balení), záznam zvuku linear PCM, time code, user-bit a GPS. Ke kameře je možné přímo připojit volitelný externí rekordér Sony HXR-FMU128 pro paralerní nahrávání. Jako záznamová média mohou být použity nové profesionální karty Sony Mirroring Memory Stick™ MS-PX64/32/16 s možností zrcadlení dat pro bezpečné uložení záznamu.

 

Sony NEX-EA50EH je v prodeji od listopadu 2012 v našeme-shopu nebo na prodejně profesionální techniky.