Exmor™ Super35 CMOS Sensor

 Videokamera NEX-FS100 je vybavena novým Exmor™ Super35 CMOS obrazovým snímačem, který je stejný jako Super 35mm film a proto umožňuje natáčení se stejnou tvůrčí hloubkou ostrosti jako videokamera z řady XDcam PMW-F3.

 Obrazový snímač Exmor™ Super35 CMOS má optimální počet efektivních pixelů, což je ideální nejenom pro natáčení pohybujících se objektů, ale i pro statické nebo detailní záběry, s kreativní hloubkou ostrosti. A to vše v kombinaci s naprosto plynulým, netrhajícím se obrazem. Tento snímač dále umožňuje natáčení 50 snímků za sekundu (50Fps) v režimu all-pixel scan mode, díky kterému budou vaše záběry bez barevného roztřepení, zubatých hran a bez strobo efektu videa, který se projevuje převážně u DSLR fotoaparátů. Díky své citlivosti je možné pořizoval záběry i v extrémních světelných podmínkách při minimálním osvětlení 0.28lux.*

* čas závěrky 1 / 25, automatický zisk, nastavení clony F1.4, objektiv SEL18-200 dodáván s NEX-FS100EK.
 

NEXFS100EK

E-mount - systém výměnných objektivů

 Systém výměnných objektivů E-mount vám umožní plně si vychutnat tvůrčí svobodu, nedosažitelnou v předchozích letech s běžnými i profesionálními videokamerami Sony. Dodávaný setový objektiv Sony SEL 18200 ( E 18-200mm, F 3,5 – 6,3 OSS ) je osazen dokonale zpracovanými čočkami s sférickými optickými členy pro dosažení excelentního obrazu, a kruhovým mechanismem clony pro naprosto plynulé rozostření pozadí. Navíc se objektiv  může pochlubit 11-násobným zoomem, optickým stabilizačním systémem  SteadyShot ™ s aktivním režimem, který vám umožní pořizovat klidné a stabilní záběry přímo z ruky bez použití drahých stabilizačních systémů Steadycam. Dále jsou k dispozici i další objektivy Sony SEL16F28 širokoúhlý objektiv a SEL1855 transfokátor 3x zoom.

- s volitelným adaptérem LA-EA1 můžete použít i širokou škálu dalších objektivů A-mount.

 

Nadčasový design pro různé styly natáčení

 Videokamera NEX-FS100 je díky kompaktnímu a ultra lehkému tělu s odnímatelnou rukojetí a hledáčkem, ideálním nástrojem pro náročné situace při natáčení v terénu i ve studiu. Během filmování z ruky lze, podle momentální potřeby, měnit úhel sevření mezi rukojetí a tělem kamery a dosáhnout tak perfektních záběrů s nezaměnitelným úhlem pohledu kamery. 
 Navíc je NEX-FS100 osazena univerzálními 1/4“ i 3/8“ otvory pro šrouby, jak na rukojeti tak i na spodní části videokamery pro snadnou montáž přídavných zařízení - mikrofonu či odnímatelné rukojeti. Navíc je v přední části kamery umístěn háček pro přesné měření vzdáleností snímaných objektů za pomoci pásma či metru! Další nepostradatelná pomůcka pro zkušené filmaře je senzor, který informuje o hodnotách přesného vyvážení a poloze videokamery.

 

XtraFine LCD panel

 3,5-palcový displej typu XtraFineLCD se nachází ve středové ose těla videokamery a tím zaručuje i jednodušší a intuitivnější “rámování“, zejména během filmování z ruky.  LCD panel lze samozřejmě vyklápět i natáčet všemi směry pro bezproblémový náhled v nestandardních pozicích videokamery nebo kameramana. Pro snadnější zaostření a komfort náhledu za denního světla, je v základním příslušenství dodáván odnímatelný hledáček s lupou 1.2x pro použití s LCD panelem ( podobný systém jako u vyšší řady XDcam PMW-EX3 ).

 

1920 x 1080P Slow and Quick Motion

 Při pořizování záběrů v jiném poměru snímkování za sekundu, než který je použit pro následné přehrávání, vzniká nezaměnitelný efekt zrychlení či zpomalení videa, který nelze postprodukčně jinak vytvořit. Kromě toho, NEX-FS100 umožňuje Slow a Quick motion ve Full HD rozlišení ve volitelných snímkových frekvencích 50Fps, 25Fps, 12 Fps, 6Fps, 3Fps, 2Fps, 1Fps. Například v případě nahrávání videa 1080/50P a následného přehrávání ve standardním režimu 1080/25P je výsledný efekt videa 2x zpomalený.

NEXFS100EK
 

Formát záznamu NXCAM

 Stejně jako ostatní videokamery z řady NXCAM, tak i NEX-FS100 používá osvědčený formát záznamu AVCHD, který je plně kompatibilní s řadou profesionálních i komerčních systémů pro nelineární střih videa. Tento záznamový formát je navíc ideální pro rozlišení Full HD při maximální frekvenci snímkování 50 FPs ( 28Mbps ) a dosahuje tak nejvyšší možné obrazové kvality v této kategorii digitální kinematografie. Pro větší flexibilitu využití této videokamery, je samozřejmá i možnost záznamu ve standardním rozlišení MPEG-2.

 

Nekomprimovaný 4:2:2 výstup s embedovaným TC

 Při filmování s videokamerou NEX-FS100, lze díky nekomprimovanému výstupnímu signálu HD 4:2:2 s embedovaným Time-codem a díky rozhraní HDMI, pořídit záznam na externí HDD nebo jiné záznamové zařízení v kodeku videa MPEG2 Long-Gop až 180Mbs (Convergent design – Nano Flash, Ninja apod. )

 

Picture Profile™

 Nastavení až šesti obrazových profilů a hodnot ( Gamma, Knee, Skintone atd.), pro nejrůznější podmínky při filmování, zaručuje zkušeným kameramanům zcela nové a nekonvenční záběry i barvy a tím dosažení lepších a kreativnějších výsledků oproti konkurenci.

 

Histogram

 Funkce Histogram zaručuje snadné, ale především správné nastavení hodnoty expozice. Graficky zobrazuje nejenom celkové rozložení jasu scény, ale i uživatelem nastavenou hodnotu jasu, pomocí funkce ZEBRA. Histogram je tedy nejenom účinný jako prevence proti nežádoucímu přeexponování scény, ale slouží i jako perfektní vodítko při snaze o optimální nastavení expozice, pro určité části záběru, jako jsou například tváře herců apod.

 

Geotagging s vestavěným GPS přijímačem

 Zabudovaný GPS přijímač vytváří z videokamery NEX-FS100 ideální nástroj nejenom pro profesionální kameramany. Dává vám možnost, abyste velice přesně “geotaggovali“ místa natáčení, takže je později velmi snadné znovu se danou lokaci kdykoliv vrátit. Navíc lze uložená GPS data snadno sledovat na mapách GOOGLE a také mohou být extrahována pomocí běžného PC nebo notebooku.

NEXFS100EK

Peaking – perfektní pomocník pro přesné ostření

 Profesionální pomocník kameramana pro přesné a jemné ruční ostření, navíc se tato funkce zobrazuje pouze na LCD displeji nebo v hledáčku, a není zapisována spolu se záznamem videa. Peaking je přesně definovaná, obrysová linka, určující, na jaký objekt v záběru kamera právě ostří. V menu je navíc možné nastavit úroveň zobrazení i barvu linky, pro přesnější zaměření v terénu.

 

Další nepostradatelné funkce NEX-FS100

 Last scene review – stisknutím jediného tlačítka si okamžitě přehrajete poslední zaznamenanou scénu bez dlouho trvajícího přepnutí videokamery z režimu REC do režimu PLAY.

 Expanded focus – tato funkce je výborným pomocníkem pro jemné manuální ostření. Stiskem jediného tlačítka se aktuální záběr na LCD displeji zvětší 2x pro možnost manuálního ruční doostření. Tato funkce není zapisována spolu se záznamem videa slouží tak pouze kameramanovi pro dosažení perfektních a ostrých záběrů.

 Markers ( Značky ) – Označení středu, bezpečné zóny, poměru stran obrazu a další značky, které se zobrazují opět pouze na LCD displeji nebo v hledáčku videokamery a jsou skvělými pomůckami pro kameramany.

 

Primesupport – Peace of mind (Klid v duši)

 Videokamera NEX-FS100 přichází na trh s 2-letou záruční smlouvou Primesupport, která nabízí jedinečné doplňkové služby a výhody od Sony.

 Kompletní technická specifikace v pdf ke stažení zde.