Proč archivovat na optické disky?

Archivace dat je důležitou součástí každého firemního byznysu. Bez fungujícího archivu neexistuje záruka, že najdete důležitý materiál, který potřebujete pro svůj příští projekt, nebo při požadavku na změnu již dokončeného projektu. Chráníte hodnotu vašeho elektronického obsahu dostatečně? Váš materiál má cenu podle toho, jak rychle a bezpečně jste schopni ho najít, obnovit a použít. Stanovili jste si už strategii pro archivaci vašich dat?

Máme pro vás dobrou zprávu. Profesionální archivace dat se dnes dělá podstatně lépe a jednodušeji než v minulosti, kdy byla obtížná a nespolehlivá. Jak obnovíte data uložená na magnetickém LTE pásku starém deset nebo patnáct let? A zítra je potřebujete někomu předat. Bude to snadné? Sony Optical Disc Archive (ODA) na toto odpovídá ve čtyřech bodech.

 
Otevřený a nezávislý formát založený na mezinárodních standardech

Optické disky ODA z dílen společností Sony a Panasonic jsou založeny na neutrálním souborovém systému UDF, který se také používá v médiích CD, DVD a Blu-ray. Nejedná se přitom slepou vývojovou větev. Ve skutečnosti je dnes Blu-ray disk považován za jeden z nejlepších způsobů dlouhodobého uložení dat. Velké internetové společnosti jako např. Facebook uvažují o jeho použití pro ukládání dat, ke kterým nepotřebuje pravidelně přistupovat a které mají zůstat archivované několik desítek let. Podpora nového archivačního optického disku ODA od dvou hlavních světových výrobců Sony & Panasonic garantuje dlouhou životnost.


Rychlý a snadný přístup k souborům

Optický archivační disk (ODA) pracuje stejně jako pevný disk, ale má mnohem delší životnost. Diskové cartridge ODA jsou dostupné v kapacitách 300 GB až 3,3 TB buď jako přepisovatelná, nebo nepřepisovatelná média. Využitím softwaru Sony Media Navigator můžete prohledávat obsah vašeho archivu tak snadno jako by byl uložen na lokálním pevném disku.

Spolehlivá dlouhodobá volba

Optický archivační disk ODA udržuje vaše cenná data v bezpečí po dobu 50 let. Optické médium, založené na laserovém bezkontaktnímu zápisu, je odolné proti změnám teploty, vlhkosti, prachu a vodě. Neexistuje žádné rychlé převíjení tam a zpět. Nemůže se přetrhnout nebo zamotat jako pásek.


Zpětná kompatibilita připravená pro budoucnost

Připravte se na nejlepší kompatibilitu v historii archivačních formátů. Disková cartridge ODA je připravena pro použití v budoucích stolních a serverových mechanikách druhé i třetí generace. Čtecí kompatibilita je zajištěna. Jakmile jednou archiv někde fyzicky založíte, tak už tam zůstane nastálo. Sony Optical Disc Archive je právě v centru nové éry nasazení Blu-ray disků v dlouhodobém archivu. Je to jedna s nejdéle fungujících otevřených možností archivace. Druhá generace Sony ODA, kompatibilní s archivačním optickým diskem, bude v prodeji od druhé poloviny roku 2016.


Další informace získáte v Proficam centru nebo našem e-shopu.