Sony Professional představuje novinku roku 2012: kompaktní videokameru Sony PMW-100 s 1/2.9“ CMOS Exmor R™ čipem a Full HD záznamem 4:2:2 50Mbps na SxS karty. Pokrok v technologii zpracování videa umožnil profesionálním žurnalistům a dokumentaristům využívat různá přenosná zařízení: mobilní telefony, DSLR zrcadlovky a spotřební handycamy. Ve srovnání s ramenními reportážními kamerami mají tato zařízení  nižší obrazovou kvalitu, rychlost zpracování a správu dat. PMW-100 obsahuje to nejlepší z obou kategorií, záznam videa v plné vysílací kvalitě MPEG HD422 v lehkém přenosném provedení.

 

 

POPIS


Kompaktní přenosná videokamera XDCAM HD422
PMW-100 je kompaktní videokamera systému XDCAM HD422 (50Mbps), která je vybavena 1/2.9“ CMOS Exmor R čipem a záznamem MPEG HD422. Je ideálním partnerem k populárnímu ramennímu modelu PMW-500, se všemi výhodami rychlého a spolehlivého workflow zavedeného XDCAM formátu. PMW-100 nabízí různé pokročilé profesionální funkce jako slow a quick motion, cache recording a NightShot.

PMW-100 je vhodná pro zpravodajství, dokumentaristiku a žurnalistiku, protože má nízkou provozní spotřebu, lehkou konstrukci a 2 sloty pro záznamová média, které poskytují dostatečný prostor pro videozáznam.


PrimeSupport

Tento produkt je dodáván s PrimeSupport zárukou - rychlé a bezproblémové opravy a bezplatná telefonická linka (UK, anglicky) nabízející odborné technické poradenství. To vám dává jistotu, že se Sony stará o vaše vybavení a vaše podnikání.


VLASTNOSTI


1/2.9“ CMOS Exmor R čip pro nekompromisní Full HD

PMW-100 je vybavena snímačem Exmor CMOS 1/2.9“, který poskytuje vynikající citlivost s nízkou hladinou šumu, která umožňuje videokameře zachytit krásné záběry v horších světelných podmínkách při zachování lehké a kompaktní konstrukce.

 

 

MPEG 4:2:2/4:2:0 HD a SD záznam zajišťuje kompatibilitu s XDCAM workflow
PMW-100 podporuje nahrávací režimy MPEG HD422 a MPEG HD a proto lze snadno zkombinovat záběry natočenými na optický disk XDCAM s paměťovými kartami na bázi XDCAM EX kamer. PMW-100 podporuje souborové formáty UDF a FAT, takže můžete použít stávající pracovní postupy.


Velký 3,5 palcový WVGA (852x480) LCD displej
PMW-100 je vybavena velkým, snadno čitelným LCD displejem 3,5“ s WVGA rozlišením. Rozlišení LCD displeje je velmi důležité pro přesné zaostření objektivu, čtení stavových informací kamery a zobrazení uživatelských značek. Pokud není LCD displej používán, je možné jej umístit do základní pozice nad objektivem aby nepřekážel.


Nepřetržité nahrávání >4 hodiny se dvěma 64 GB kartami SxS
PMW-100 využívá pro nahrávání vysokorychlostní inovovaná média SxS ExpressCard společnosti Sony. Videokamera obsahuje dva sloty na SxS karty, které podporují SxSPro i SxS-1 média. Na jednu paměťovou kartu SxS-1 64 GB můžete nahrát téměř 120 min. videa 50 Mbps HD422. Využitím obou slotů (64+64GB) se tato kapacita zdvojnásobí (240 min.). Při zapnutém nahrávání na kartu ve slotu A můžete zároveň vyměnit plnou kartu ve slotu B za prázdnou. Jako alternativní záznamovým médiem v PMW-100 může být použita spotřební Memory Stick*, SD* nebo XQD karta s příslušným adaptérem.
*Podporuje pouze formát FAT.

 

 

Nahrávání Slow and quick motion
PMW-100 nabízí zrychlené a zpomalené natáčení, které umožňuje uživatelům vytvářet pomalé a rychlé vizuální efekty přímo ve videokameře. S funkcí Slow & Quick Motion, jsou záběry pořízeny nativně bez ztráty snímků a v plném rozlišení. Kvalita pomalých a rychlých záběrů vytvořených v PMW-100 je podstatně vyšší než ty, které vznikají prostřednictvím náročné postprodukce.


Praktické ovládání objektivu

Ostření a transfokace jsou ovládány manuálně pomocí focus /zoom prstence. Také úroveň expozice lze ovládat manuálně pomocí kolečka na boku kamery. Pro široké záběry je k dispozici volitelná širokoúhlá předsádka VCL-HG0737K.


Okamžitý záznam
videa s mezipamětí
S PMW-100 již nikdy nepřijdete o žádný důležitý záběr, protože kamera je připravena k záznamu 3.5s pro zapnutí napájení. Vyrovnávací paměť automaticky zaznamenává 15s videa a pokud stisknete tlačítko nahrávání, je tato smyčka zapsaná na SxS kartě před samotným záznamem.


Nahrávání v SD

PMW-100 podporuje DVCAM a MPEG HD záznam. Formát souboru v režimu DVCAM je volitelně MXF/ AVI a většina NLE software tyto soubory akceptuje. Pro přenos dat do nelineárních editačních SD systémů můžete využít i.LINK (DV) rozhraní, kterým je videokamera standardně vybavena.

 

 

Multi-kamerový provoz
PMW-100 je vybavena Genlock a Timecode vstupem s možností zapojení do multikamerového systému. Videovýstup z kamery (např. HD/ SD-SDI) může být propojen do režie pro živou produkci. Nebo můžete pořízený záznam z videokamer editovat dle časového kódu NLE střihovým softwarem, který nabízí multi-kamerové editační funkce.


V prodeji od června 2012 v našem e-shopu nebo na prodejně profesionální techniky.