Představení a historie formátu XDCAM

Špičková technologie obrazu XDCAM EX byla poprvé představena v roce 2005 u videokamery PMW-EX1. V roce 2012 příchází nová videokamera Sony XDCAM EX, která navazuje na obrovský úspěch modelu PMW-EX1R, kterých bylo jen v Evropě prodáno od roku 2009 více než 15.000 kusů. XDCAM EX je v současné době dominantním formátem pro široké spektrum profesionálních uživatelů, především pro dokumentární tvorbu a TV zpravodajství. Prioritními požadavky na výrobu pořadů jsou dnes:

1) obrazová kvalita Full HD

2) efektivita procesu zpracování videa

Na základě těchto požadavků Sony představuje videokameru PMW-200, která nabízí všechny skvělé výhody PMW-EX1/R a navíc záznam MPEG HD422 50Mbps. Tento formát záznamu videa byl stanoven Evropskou vysílací unií (Europe Broadcast Union) jako kvalitativní standard televizního vysílání (broadcast quality) a je plně akceptován většinou evropských televizních společností (např. BBC). PMW-200 je proto ideální nástroj pro TV zpravodajství, žurnalistiku a dokumentární tvorbu a nabízí vyjímečnou obrazovou kvalitu, provozní všestrannost a maximální efektivitu.

 
 

 
 

POPIS

PMW-200 je první kompaktní videokamera, vybavená třemi velkými1/2-inch, nově vyvinutými snímači typu Exmor CMOS, které zaručují vynikající citlivost a charakteristickou hloubku ostrosti. Každý z těchto snímačů má efektivní rozlišení 2.000.000 pixelů a je schopen zaznamenat Full HD 1920x1080 bez interpolace obrazových bodů. Navíc díky paralelnímu zapojení 12-bit A/D převodníků se provozní spotřeba snížila na 12.8 W.

 

Objektiv Fujinon s třemi nezávislými prstenci

Profesionální fixní objektiv Fujinon (31.4 – 439mm) má funkci automatického ostření a stabilizaci obrazu. Díky mimořádně flexibilnímu ovládání, přidává možnost precizního ručního ostření. Navíc nezávislá kontrola každého prstence (ostření, zoom, clona) přispívá k rychlejšímu a přesnějšímu nastavení. K tomu napomáhá i praktický doraz pro omezení nekonečného pohybu jednotlivých prstenců na objektivu.

 

Optická stabilizace a 3,5 palcový WVGA (852x480) LCD displej

Optický stabilizátor obrazu STEADYSHOT zaručuje vždy ostré záběry bez rozmazání a třesu. LCD displej také velmi napomáhá jemnému ručnímu ostření. Jeho centrální část umožňuje dvojnásobné zvětšení obrazu a tím uživatel velice přesně zaostří. Náhled se pak automatický vrátí do klasického zobrazení 5 sekund po ukončení funkce.

 

MPEG 4:2:2/4:2:0 HD a SD záznam zajišťuje kompatibilitu s XDCAM workflow

PMW-200 podporuje vysoce kvalitní záznam HD422 50Mbps ve formátu  *.MXF, který je akceptován hlavními vysílacími společnostmi u nás (Česká televize) i v zahraničí (BBC, Eurosport, National Geographic). Formát HD422 50Mbps přináší špičkovou kvalitu obrazu s detailním podáním barev a je ideální pro profesionální postprodukci a klíčování. Je také kompatibilní s jinými videokamerami a systémy XDCAM, jako například Sony PMW-500 nebo PMW-100. Videokamera PMW-200 také umožňuje záznam ve standardních formátech MP4 (35Mbps/ 25Mbps) kompatibilní s XDCAM EX a DVCAM 25Mbps. Volitelný je i formát souboru v HD rozlišení MP4 (FAT) nebo MXF (UDF) a v SD rozlišení AVI (FAT) nebo MXF (UDF).

 
 

 
 

Nepřetržité nahrávání >4 hodiny se dvěma 64 GB kartami SxS

PMW-200 využívá pro nahrávání vysokorychlostní inovovaná média SxS ExpressCard společnosti Sony. Videokamera obsahuje dva sloty na SxS karty, které podporují SxSPro i SxS-1 média. Na jednu paměťovou kartu SxS-1 64 GB můžete nahrát téměř 120 min. videa 50 Mbps HD422. Využitím obou slotů (64+64GB) se tato kapacita zdvojnásobí (240 min.). Při zapnutém nahrávání na kartu ve slotu A můžete zároveň vyměnit plnou kartu ve slotu B za prázdnou. Jako alternativní záznamovým médiem v PMW-200 může být použita spotřební Memory Stick*, SD* nebo XQD karta s příslušným adaptérem.

*Podporuje pouze formát FAT

 

Bezdrátové ovládání Wifi

Videokamera PMW-200 nabízí nově možnost bezdrátového ovládání z mobilních Apple a Android zařízení. Připojením Wifi adaptéru CBK-WA01 (option), lze ovládat následující funkce – zoom, ostření, clona, vyvážení bílé a další funkce nahrávání jako např. REC start/stop.

* k dispocizi po ugrade firmware plánovaného na listopad 2012.

 

Nadčasové funkce usnadní váš život

Pokročilé funkce záznamu a nastavení videokamery PMW-200 mnohonásobně překračuje možnosti ostatních videokamer na trhu.
 

 • Kontinuální nahrávání umožňuje zaznamenat vice klipů jako jeden, pro snadnější importování.
   
 • Cache recording je funkce, která nahrává do vyrovnávací paměti videokamery 15 sekund záznamu
  ještě před zmáčknutím tlačítka REC.
 • Multikamerový system - videokamera je vybavena vstupy a výstupy Genlock a Timecode, díky kterým
  lze kameru připojit do multikamerového řetězce, nebo vytvořit finančně dostupné řešení pro malé
  studio s použitím PMW-200 a PMW-100.

 
 


 

Profesionální výstup HD-SDI a HDMI

PMW-200 nabízí rozhraní SDI, pro připojení videokamery k profesionálním monitorům, externím záznamovým zařízením apod. Díky rozhraní SDI je také možné konvertovat HD signál do SD. K dispozici je také rozhraní HDMI, díky kterému lze připojit řadu spotřebních zařízení jako náhledové monitory, např. LCD televize nebo HD projektory. Videokamera je také vybavena rozhraním i.LINK pro kompatibilitu se systémy HDV/ DVCAM.

 

PrimeSupport – Piece of mind ( Klid v duši )

Tento produkt je dodáván s PrimeSupport zárukou 24 měsíců - rychlé a bezproblémové opravy a bezplatná telefonická linka (UK, anglicky) nabízející odborné technické poradenství. To vám dává jistotu, že se Sony stará o vaše vybavení a vaše podnikání.

 
 

V prodeji od října 2012 v našem e-shopu nebo na prodejně profesionální techniky.