Klíčové vlastnosti kamery Sony VENICE

6K rozlišení 6048 x 4032 v režimu Full Frame
Tradiční full frame snímač 36 x 24 mm je standardem kinematografie více než 100 let
Vestavěný 8-krokový optický ND filtr se servopohonem
Režim dvojnásobné citlivosti Dual Base s vysokým ISO 2500
Nová paleta barev pro jemné odstíny pleti a zvýraznění barevných tónů
Volitelný poměr stran obrazu: Full Frame 3:2 (1.5:1), 4K 4:3 plná anamorfní výška, sférický 16:9 a 17:9.
Montážní bajonet s nízkou hloubkou příruby 18 mm nabízí obrovské možnosti výběru objektivu - součástí dodávky je PL mount
15 expozičních stupňů pro mimořádný dynamický rozsah záběrů ve dne i v noci
Uživatelsky vyměnitelný snímač pomocí šesti šroubků umožňuje rychlé budoucí upgrady a flexibilitu filmové výroby

První zprávy o kameře Sony VENICE ve verzi 1.0 uváděly přímou podporu záznamu v režimu celého fullframe snímače 24 x 36 mm. Sony dále pokračuje na vývoji funkčnosti kamery ve spolupráci se zákazníky. Novinkou je režim Dual Base ISO, který bude v dynamickém rozsahu +15EV podporovat vyšší citlivost ISO až 2500 (High Base ISO 2500). Tato funkce těží z jedinečných fyzikálních parametrů full frame snímače a zajišťuje vynikající výkon ve slabě osvětlených scénách s působivým dynamickým rozsahem +6 až +9 EV pod 18 % střední šedé.

Funkce Dual Base ISO je výsledkem požadavků na zvýšení expozičních indexů u vyšších ISO pro noční exteriéry, tmavé interiéry nebo všude tam, kde je třeba vytvořit obsah ve vysokém dynamickém rozsahu HDR při zachování maximálních detailů tmavých částí záběru.
Dalším unikátním benefitem Sony VENICE je 8-krokový optický ND filtr se servopohonem. ND filtr může napodobit různé ISO hodnoty a v režimu vyšší citlivosti tak udržuje extrémně nízkou úroveň šumu snímače kamery. Tato funkčnost výrazně rozšiřuje rozsah tvůrčích možností profesionálních produkcí.Kamera Sony VENICE obsahuje také novou paletu barev, která poskytuje jemný tónový filmový look se stíny a středními tóny, které mají přirozený vzhled a přepaly zachovávají svůj dynamický rozsah. Společnost Sony také vyvinula simulátor kamerového menu VENICE. Najdete ho zde. Tento intuitivní nástroj poskytuje kameramanům příležitost seznámit se s principy ovládání před vlastním použitím Sony VENICE ve filmové výrobě. Další připravované funkce a vlastnosti budou k dispozici v průběhu roku 2018 formou aktualizací firmware, které ve verzi 2.0 a zahrnují snímkování 25p v režimu 6K full frame a funkci False Color.

Sony VENICE workflow spolupracuje s programem Sony RAW Viewer v3 a podporuje i jiné výrobce software, např. Filmlight Baselight v5, Davinci Resolve v14.3 a Assimilate Scratch v8.6 a dalších. Společnost Sony nadále úzce spolupracuje se všemi příslušnými výrobci, aby zajistila soudržný pracovní postup editace, color grading, správu barev a denní práce. Další, často požadovanou funkcí je podpora HFR, kterou společnost Sony zpřístupní v některé z připravnovaných aktualizací.

Nová CineAlta je dostupná na českém trhu od února 2018. Firmware v2.0 bude k dispozici v létě 2018. Pro full frame a anamorfní režimy natáčení jsou dostupné placené licence ve formě měsíčního či týdenního předplatného nebo jako trvalé updaty. Další informace o platformě Sony VENICE naleznete na stránce Sony nebo přímo u nás v Proficam centru.