Bezdrátový systém Sony UWP-D podporuje nové digitální zvukové rozhraní přes multifunkční patici MI shoe. Pomocí adaptéru SMAD-P5 se ke kameře připojí přijímač bez nutnosti propojení kabelem. Digitální kompatibilita je zajištěna s videokamerami XDCAM Sony PXW-Z280 a PXW-Z190 (firmware od verze 3.0) a Full-frame fotoaparátem Sony a7RIV (ILCE-7RM4). Vyřazením procesu převodu signálu analog/digital (A/D) a digital/analog (D/A) dochází k výraznému snížení šumu a tím zvýšení kvality zvuku. V hledáčku kamery je možné sledovat parametry zvuku, jako je RF úroveň, míru ztlumení audiosignálu a stav nabití baterie.

Nová funkce NFC SYNC je navržena pro snadné nastavení frekvence. Přidržením tlačítka NFC SYNC na přijímači URX-P40 po dobu několika sekund se automaticky vyhledá příslušná frekvence a umožňuje tento kanál synchronizovat s vysílačem UTX-B40/M40/P40 pouhým přiblížením obou zařízení prostřednictvím komunikace NFC (Near Field Communication).

Zmenšené rozměry a hmotnost bezdrátových systémů Sony UWP-D21/D22/D26 umožňují potřebnou mobilitu pro širokou škálu aplikací včetně zpravodajství, dokumentární tvorbu, sportovní přenosy a svatební produkci.