Klasické pozemní (tzv. DVB-T nebo terestriální) TV vysílání disponuje pouze omezenou nabídkou kanálů ve vysokém rozlišení, a proto se potenciál vašeho televizoru obvykle nemůže projevit v plné síle.

Jak získat kvalitní obraz a zvuk ve vysokém rozlišení?

DVD a Blu-ray přehrávače jsou možností, jak si ostrý obraz a kvalitní zvuk vašeho přístroje opravdu naplno užít, i když například rozlišení obrazu používané na nosičích DVD či základních BD je pro moderní 4K a 8K panely stále málo. Tento zdroj má také další velkou nevýhodu, neboť jste odkázáni na nabídku fyzických nosičů a jejich nákup či půjčování.

Další možností je připojení televizoru k internetu. Příjem signálu přes internet má asi největší potenciál co do rozsahu nabídky a rozlišení (kvality) signálu, a proto také většina moderních televizí disponuje variabilním síťovým připojením (Wi-Fi i LAN). Ale i zde je malý háček, a to kvalita a rychlost internetového připojení v dané lokalitě, která je pro sledování televize klíčová a zatím není vždy a všude dostatečná.

Pro úplnost – většina vyšších modelů televizí disponuje i tzv. kabelovým (DVB-C) tunerem, který umožňuje příjem signálu přes speciální kabelový rozvod a nabízí televizní služby společností, jako je například Vodafone (dříve UPC). I zde ale narážíme na nutnost fyzického připojení, a tedy omezenou dostupnost těchto služeb. Do daného místa musí zkrátka operátor službu fyzicky instalovat, a to není vždy možné nebo ekonomické.

Proto máme v nabídce i další možnost, a to příjem TV signálu ze satelitu. I když toto řešení potřebuje rozsáhlejší instalaci než připojení k síti či vložení disku, je to vlastně nejuniverzálnější řešení. Tento způsob nabízí široké portfolio TV kanálů ve špičkové kvalitě a naprostou volnost, co se lokality příjmu týká. Až na výjimky totiž satelitní signál „dosáhne všude“.

Výhody satelitního příjmu TV a co potřebuji k jeho získání?

Pro příjem satelitního vysílání je třeba satelitní anténa (tzv. parabola), televizor s integrovaným satelitním přijímačem, dekódovací modul a tzv. přístupová karta, která zpřístupní programovou nabídku daného poskytovatele. Prodejem a instalací satelitních antén se zabývají specializované instalační společnosti, vše ostatní ale získáte u nás.

Naše společnost je již dlouhou dobu partnerem společnosti Skylink, člena francouzské mediální skupiny Canal+ Group, jež je špičkovým globálním hráčem v oblasti produkce prémiového obsahu.
A většina modelů televizí vyšší a střední třídy z naší nabídky disponuje i potřebným satelitním tunerem přímo integrovaným do televizoru, takže odpadá diskomfort používání více ovladačů či komplikované propojování více přístrojů.

A proč právě Skylink?

  • Můžete vybírat z nejširší programové nabídky českých a zahraničních televizních programů všech žánrů a vaše programy budou v té nejvyšší obrazové kvalitě (v nabídce je opravdu VELKÉ množství HD programů).
  • Nezáleží na tom, kde bydlíte – Skylink je dostupný na celém území České republiky. A pokud jste zrovna v dosahu internetu, můžete k zaplacenému satelitnímu příjmu vybrané programy sledovat i na mobilu, tabletu či počítači, a to i zpětně z archivu (služba Skylink Live TV ).
  • Ceny za poskytované služby Skylink jsou vzhledem k nabízenému obsahu rozhodně příznivé. Dále nemusíte být vázáni smlouvou a nemusíte se tedy obávat žádných dluhů, upomínek či sankcí.
  • Je vaše zařízení označené jako Skylink Ready nebo vybavené funkcí Fastscan? Pak se dokonce nemusíte o nic starat, přístroj automaticky naladí všechny dostupné televizní programy za vás.
  • A co když máte druhou televizi na chalupě nebo v jiné místnosti? Ani to není problém – za malý měsíční poplatek si můžete zřídit tzv. NEXT kartu, která zpřístupní vaše služby na dalším televizním přijímači se satelitním tunerem.

Pestrá programová nabídka Skylink je poskládána do základních balíčků pro běžné TV kanály a dále do několika doplňkových s nabídkou prémiového obsahu – speciálních filmových (HBO, CS Film, Film Europe), cizojazyčných atd. Nabídka se neustále mění a doplňuje, aby maximálně uspokojila všechny diváky.

Možnosti platby za služby Skylink

Pro úhradu služeb si můžete vybrat kteroukoliv z platebních metod, která vám vyhovuje. Nejlépe samozřejmě u vašeho prodejce ELVIA-PRO, ale například i online přes stránky Skylink.cz, prostřednictvím SIPO / inkasem z účtu, převodem nebo poštovní poukázkou, v sázkové kanceláři Tipsport… Možností je prostě mnoho.

Naše nabídka pro Prahu

A pro pražské zákazníky samozřejmě nabízíme dopravu nové televize, zapojení k funkční satelitní anténě a naladění jako speciální komplexní službu, případně ještě rozšířenou o montáž vašeho televizoru na zeď.