Společnost Sony uvádí na trh špičkový 30.5 palcový profesionální monitor 4K HDR pro kritické aplikace, barevné korekce, živou produkci a postprodukci. BVM-HX3110 je vybaven dvouvrstvým antireflexním LCD panelem navrženým společností Sony s vlastním zpracováním signálu, který podporuje vyšší svítivost (špičky až 4000 cd/m²) při zachování hluboké černé.Vedle vlastností, jako jsou přesná reprodukce barev, konzistence obrazu a precizní zobrazování, které jsou charakteristickými znaky řady monitorů BVM společnosti Sony, nabízí model BVM-HX3110 vyšší jas a představuje nový volitelný režim rychlé odezvy pixelů pro snížení rozmazání pohybu. Poskytuje také širší pozorovací úhel a standardní IP rozhraní pro signály SMPTE ST2110, které doplňuje ekosystém Sony Networked Live.Nová standardní sada monitorovacích nástrojů zahrnuje mimo jiné Waveform Monitor/Vector Scope (WF/VS), falešné barvy, asistenta zaostřování, skryté titulky, zpracování 3D LUT a režimy zobrazení 4 nebo 2 obrazů vedle sebe. Mezi doplňky najdeme podporu formátu JPEG-XS a také protokolu SNMP (Simple Network Management Protocol) prostřednictvím volitelných licencí. Další volitelné licence umožňují používat nástroje, jako je převod HDR/SDR a uživatelský výstup signálu 3D LUT.

  • BVML-F10 Fast response license
  • BVML-H10 HDR-SDR conversion output license
  • BVML-S10 Signal conversion output license
  • BVML-T10 3D LUT output license
  • BVML-JD10 JPEG XS decoder license
  • BVML-SN10 SNMP license
Model BVM-HX3110 využívá stejný barevný gamut jako další monitory Sony, například osvědčený model BVM-HX310. Spolupracuje i s řadou PVM-X a LMD-A, kterou nově zastupuje i další oznámený model Sony LMD-A180, 18.4 palcový monitor s vysokým rozlišením HD HDR a širokým barevným gamutem. Monitor LMD-A180 je vhodný pro monitorování na scéně nebo ho lze také umístit do stojanu pro obecné monitorovací účely. Nahrazuje starší monitor Sony LMD-A170.

Prototyp modelu BVM-HX3110 bude k vidění na veletrhu NAB 2023 na stánku společnosti Sony a v prodeji bude od listopadu 2023. Uvedení modelu LMD-A180 na trh je plánováno na podzim roku 2023.

Zdroj: Tisková zpráva Sony