Tak jako každý rok, nás Sony na jaře zásobuje novinkami a není tomu jinak ani letos. Navzdory celosvětové pandemii a očekávaným prodloužení dodávek zboží, vám ale můžeme s radostí představit nejnovější bezdrátová sluchátka WI-SP510 a WF-XB700, která dorazila do našich obchodů.
Než se pustíme do jejich recenze, rád bych hned na začátku podotknul, že je zde patrná změna designu a vykročení trochu jiným směrem, než jsme byli do teď u Sony zvyklí, ale v dobrém slova smyslu. Pojďme se na ně ale trochu více podívat.
 

WI-SP510

Začněme trochu aktivně a pojďme na nejnovější sportovní model WI-SP510.
 
 
Hned na první pohled je patrné, že jde o kombinaci výborně hrajících WI-XB400 a WF-SP700, které měly stejný způsob uchycení v uších. V balení také nejdete tři sady silikonových ušních nástavců různých velikostí a dva páry „tyčinek“ pro vyplnění ucha, aby sluchátka při sportu nevypadávala.
 
Jedná se sice o bezdrátová sluchátka, ale i přesto zde jisté dráty najdeme. Pokud bych měl citovat výrobce pak: Měkká a ohebná páska na krk je tvarovaná tak, aby umožnila pohodlné celodenní nošení. Každé sluchátko má vestavěný magnet pro přenášení a ukládání bez zamotaných kabelů, takže vám nebudou překážet, až skončíte s poslechem.
 
Na hlavní ohebné části najdeme veškeré ovládání, kde pomocí tlačítek můžete nejen spustit nebo zastavovat přehrávání, procházet skladby a měnit hlasitost, ale také se nabízí snadný přístup k hlasovému ovládání vašeho smartphonu a telefonování i přijímání hovorů přes handsfree.
 
K technickým vlastnostem už pouze dodám výborné krytí IPX5 proti stříkající vodě nebo potu a zároveň jsou celkově omyvatelná. Během testování jsme se dostali na výdrž baterie kolem 14,5h. O nabíjení se zde stará dodávaný kabel s konektorem USB-C.
 
Pokud mám zhodnotit celkový pocit, pak na mě sluchátka udělala velký dojem. Zvuk je krásně vyvážený. Basy jsou čisté a výškám je krásně rozumět. Výdrž baterie je také skvělá.
 
Pro mě, jako aktivního řidiče kola, jsou velmi příjemná na nošení a vůbec je necítím na krku.
 
Pokud chcete doporučení, pak tento model určitě stojí za zakoupení!
 
Kompletní balení sluchátek SONY WI-SP510Bluetooth sluchátka do uší SONY WI-SP510Ovládání sluchátek SONY WI-SP510
 
 

WF-XB700

Dalším a novým modelem pro rok 2020 jsou sluchátka WF-XB700. Od těch jsme vůbec nevěděli co očekávat, jelikož jsou první z řady Extra Bass přímo do uší, tedy bez kabelu.
 
 
Při prvotním rozbalování, bylo na první pohled patrné, že mají větší dobíjecí stanici, než například loňské WF-SP700. Je to dáno hlavně kvůli větší výdrži baterie, což určitě chválím. Když už jsme u výdrže, tak ta je celkem 18 hodin s dobíjecím pouzdrem. Na jedno nabití hrají 9 hodin. Určitě ale zároveň potěší fakt, že pokud jsou sluchátka úplně vybitá, pak stačí pouhých 10 minut nabíjení a hrajete až hodinu. Nabíjecí pouzdro má konektor USB-C a kabel je samozřejmě součástí balení. V balení také najdete různé velikosti silikonových špuntíků, ale to už je dnes snad standard.
 
Samotná sluchátka jsou v závislosti na velikosti použitých basových reproduktorků poměrně malá a lehká. Já osobně mám občas problém s vypadáváním z ucha, ale u tohoto modelu je vše v pořádku i když jsou trochu větší než například prémiový model WF-1000XM3. Tak jako u výše popsaných WI-SP510, disponují sluchátka krytím proti stříkající vodě a potu, ovšem už nejsou omyvatelná díky kontaktům pro nabíjení, a tak mají krytí nižší, tedy IPX4.
 
Pomocí tlačítek na sluchátkách můžete stejně tak jako u WI-SP510 nejen spustit nebo zastavovat přehrávání, procházet skladby a měnit hlasitost, ale také se nabízí funkce hlasového ovládání vašeho smartphonu a telefonování i přijímání hovorů handsfree.
 
Po prvotním vyndání z pouzdra jsou sluchátka automaticky v režimu párování, stačí vyhledat přes Bluetooth zařízení, v našem případě ve Walkmanu NW-A55 a následně spárovat.
Sluchátka vám pomocí nahraného hlasového průvodce, v tomto případě průvodkyně, říkají, co se s nimi právě děje – zdali jste připojeni, že máte vybitou baterii apod.
 
K celkovému poslechovému dojmu mohu říct jen jedno – NAPROSTÁ PARÁDA! Výborně basující a zároveň velmi čistě hrající bezdrátová sluchátka, která ale svou silou basů neotravují tak, že bychom toho měli po 20 minutách poslechu plnou hlavu, jsme tu ještě neměli.
Když k tomu přidám fakt, že jde o malé bezdrátové pecky bez drátu s cenovkou kolem 4 000 Kč, pak není důvod je skutečně nechtít.
 
Kdo chce hodně silné muziky za rozumné peníze, pak mu Sony vyrobilo produkt přímo na tělo.
 
Kompletní balení sluchátek SONY WF-XB700Bluetooth sluchátka do uší SONY WF-XB700Dobíjecí stanice sluchátek SONY WF-XB700