SONY HVL-F28RM

Externí blesk Sony HVL-F28RM se směrným číslem 28 a bezdrátovým rádiovým ovládáním
Kompaktní blesk je vhodný pro fotoaparáty s bajonetem E
Kompatibilní se Sony ADI / P-TTL
Rádiový vysílač a přijímač 2,4 GHz, dosah 35 m
Směrné číslo 28 při ISO 100 a 50 mmNa objednávku
Informace o dostupnosti
Po-Pá 9.00-17.00
Tel.: 725 440 658
E-mail: shop@elvia.cz
Katalogové číslo: HVLF28RM

Malý, výkonný, spolehlivý blesk s rádiovým bezdrátovým ovládánímTento vysoce výkonný blesk se směrným číslem 28 poskytuje optimalizovaný výkon a ovladatelnost, které mohou nabídnout jen originální produkty společnosti Sony. Dá se řídit přímo z fotoaparátu a je tak malý, že se vejde do kapsy. Přitom disponuje profesionální odolností a bezdrátovou rádiovou komunikací pro široké spektrum aplikací.


Účinná ochrana proti přehřátíOptimalizovaný algoritmus řízení blesku zajišťuje skvělý výkon blesku a současně účinnou ochranu proti přehřátí. Výsledkem je dlouhodobá stabilita a spolehlivost.


Stabilní rádiová bezdrátová komunikaceBlesk HVL-F28RM nabízí stabilní rádiovou bezdrátovou komunikaci. Jeden blesk HVL-F28RM ve funkci řídícího (ovladače) můžete nasadit na kompatibilní fotoaparát a spárovat s dalšími externími blesky HVL-F28RM umístěnými mimo fotoaparát, které budou pracovat jako přijímače. Rádiové spojení zajišťuje spolehlivou komunikaci na delší vzdálenosti, než je možné dosáhnout pomocí optické komunikace, a to i při jasném slunečním světle nebo v případě, že se mezi fotoaparátem a snímaným objektem vyskytují překážky. Podporovány jsou i funkce synchronizace na 1. lamelu, synchronizace na zadní lamelu a spolupráce více blesků.


Rádiové ovládání více bleskůModel HVL-F28RM dokáže v režimu ovládání dalších blesků řídit až 15 jednotek blesků a/nebo přijímačů v 5 skupinách ve vzdálenosti až 35 m/114 ft, což zajišťuje mimořádnou všestrannost při řízení osvětlení.


Komplexní ovládání přímo z fotoaparátuKompenzace blesku, poměr nasvícení a další podrobná nastavení parametrů blesku lze provádět přímo z kompatibilního fotoaparátu. Pomocí vlastního přiřazení tlačítek určitým funkcích si můžete zajistit možnost nastavování i při pohledu do hledáčku. Parametry blesku se zobrazují v jazyce vybraném pro fotoaparát.


Osvětlení přizpůsobené na míru jednotlivým scénámDíky vysokému výstupnímu výkonu na úrovni modelu HVL-F45RM je k dispozici spousta světla pro snímání s využitím odrazů. Úhel natočení blesku je možné nastavovat podle potřeby na 0, 20, 40, 60, 80 a 120 stupňů, přičemž každá z poloh je vyznačena cvaknutím. V poloze 0 stupňů je zajištěno blokování zamezující neúmyslným změnám nastavení úhlu při hektickém snímání.


Kovová patka s robustním bočním rámemUniverzální patice má nově vyvinutou kovovou patku s robustním bočním rámem, který významně zvyšuje pevnost a spolehlivost.


Spolehlivý v náročných venkovních podmínkáchModel HVL-F28RM má stejně jako všechny ostatní špičkové blesky společnosti Sony konstrukci odolnou vůči prachu a vlhkosti, která přispívá k vysoké spolehlivosti v náročných podmínkách venkovního prostředí.


Přímé ovládání úrovně osvětleníSamostatná tlačítka + a – LEVEL umožňují přímo a rychle nastavovat výstupní intenzitu záblesku a ovládat kompenzaci blesku, a kromě toho se dají použít také k nastavování stejných parametrů bezdrátově spárovaných blesků. Zajistíte si tak plynulou a efektivní práci.


Bezdrátový blesk s měřením za objektivem (TTL)Výstup blesku je možné přesně určovat měřením světla, které prošlo objektivem (TTL), a to i při snímání s využitím bezdrátového připojení. Při fotografování objektu zepředu lze úpravou polohy a nasměrováním blesku změkčit stíny a nejvyšší jasy, případně podle potřeby přidat stíny zdůrazňující hloubku. K dispozici je i bezdrátové řízení poměru blesků.


Vysokorychlostní synchronizace (HSS)Běžné maximální časy synchronizace blesku přináší při použití doplňkového blesku pro denní světlo nutnost nastavit delší expoziční čas a následně vyšší zaclonění objektivu, takže je obtížné vytvořit efekt bokeh. Vysokorychlostní synchronizace umožňuje synchronizovat blesk v celém rozmezí expozičních časů, takže lze podle potřeby libovolně otevírat clonu a dosáhnout tak rozmazaného pozadí či popředí (bokeh).


Testovací režim bleskuTestovací režim blesku vám umožní před fotografováním překontrolovat stíny okolo fotografovaných objektů a současně změřit úroveň osvětlení pomocí externího expozimetru. Tyto funkce jsou při studiové fotografii nezbytností. Síla testovacího blesku závisí na nastavení osvětlení v manuálním režimu blesku (M). Blesk pak je emitován při úrovni světla 1/1 v režimu měření za objektivem (TTL).


Víceúčelový konektor / konektor Micro USBPro praktickou aktualizaci softwaru lze blesk připojit k počítači pomocí víceúčelového konektoru / konektoru Micro USB.


Ovládání blesku podle funkce rozpoznávání obličeje Face DetectionBlesk HVL-F28RM umí u kompatibilních fotoaparátů spolupracovat s funkcí rozpoznávání obličeje Face Detection a vyvažovat výstup blesku s okolními světelnými podmínkami tak, aby byl obličej objektu zachycen s vyvážením bílé zajišťujícím přirozené podání odpovídající realitě.


Nastavení automatického vyvážení bíléInformace o teplotě barev se přenáší z jednotky blesku do fotoaparátu tak, aby byl zajištěn přirozený vzhled barev. U kompatibilních fotoaparátů je výkon blesku automaticky vyvažován vůči množství okolního světla, takže odstíny pleti jsou podány s ideálním vyvážením bílé.


Typ Automatický elektronický blesk (připínací) s měřením předblesku
Maximální směrné číslo 28 (nastavení pokrytí blesku 50 mm, citlivost ISO 100)
Dosah blesku 50 mm, Zorný úhel při ohniskové vzdálenosti 24 mm rovněž pokrytý pomocí širokoúhlého panelu
Režim blesku TTL/RUČNÍ/VÍCEÚČELOVÉ
Trvání blesku Do 1,6 ms (1/1 RUČNÍ)
Teplota barev 5500 K
Frekvence 0,1–6,4 sekundy (na alkalické baterie) / 0,1–4,1 sekundy (baterie Ni-MH)
Opakování Více než 110krát (alkalické baterie) / více než 130krát (baterie Ni-MH)
Funkce souvislého blesku 40 záblesků při frekvenci 10 záblesků za sekundu
Odražený blesk Ano
Úhel odrazu Až 120 stupňů (0 stupňů / 20 stupňů / 40 stupňů / 60 stupňů / 80 stupňů / 120 stupňů)
Ovládání blesku Ovládání blesku při použití předblesku (P-TTL/ADI)
Kompenzace blesku Ano
Přepínání úrovní výkonu 25 úrovní (1/1–1/256) v krocích po 1/3
Vysokorychlostní synchronizace (HSS) Ano
Vestavěný panel / odrazová destička Ano (24 mm) / Ano
Rádiové ovládání bezdrátové funkce Ano (ovladač/přijímač)
Komunikační vzdálenost / frekvence 35 m
Displej LCD panel
Zdroj napájení Dvě baterie AA (alkalické nebo Ni-MH)
Další funkce Provedení proti prachu a vlhku, konektor USB, synchronizační konektor (IN/OUT)
Rozměry 65,1 x 83,5 x 91,4 mm
Hmotnost 219 g bez baterií
Obsah balení Ochranná krytka konektoru (1), ministojan (1), vak na přenášení (1), kryt odolný proti prachu a vlhkosti (1)