Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Sony znovu nejlepší 4K TV roku podle žebříčku Value Electronics

ELVIA-PRO
Sony znovu nejlepší 4K TV roku podle žebříčku Value Electronics

V 19. ročníku soutěže Value Electronics TV Shootout po loňském úspěchu modelu Sony A95K v kategorii 4K TV znovu zabodoval televizor Sony, tentokrát model A95L QD-OLED. 

Společnost Value Electronics byla založena v roce 1998, je vyhlášeným prodejcem audiovizuální techniky v New Yorku a nabízí celou řadu prvotřídních A/V produktů mnoha značek. TV Shootout® je od roku 2004 uznávanou hodnotící akcí, která každoročně pomáhá určit, kdo vyrábí nejlepší televizor na světě. Porota je složená z profesionálů z filmové branže a má za úkol na základě různých parametrů kvality obrazu vybrat vítěze.

Televizory byly v tomto ročníku hodnoceny jak v kalibrovaných režimech SDR a HDR, tak v nejlepším nastavení „z krabice“. Byly také hodnoceny s testovacími obrazci a skutečným obsahem a porovnávány se dvěma 32palcovými referenčními studiovými monitory Sony BVM-HX310.

Do hodnocení byly letos zahrnuty monitory LG, Hisense, Samsung, Sharp a Sony, TCL letos hodnocena nebyla. Televizory Panasonic a Philips nejsou v USA dostupné. Z hlediska techologií se v letošním ročníku o přízeň recenzentů utkaly tři zobrazovací technologie: MLA OLED, QD-OLED a miniLED LCD.

Král je mrtev, ať žije král.

V loňském roce zvítězil v soutěži 4K první QD-OLED televizor Sony (A95K), takže není velkým překvapením, že se "králem 4K televizorů" pro rok 2023 opět stal QD-OLED Sony (A95L). Opakované zisky předních příček svědčí o mimořádné obrazové kvalitě zobrazení u televizorů Sony.

"Výsledky jsou tu a televizor Sony A95L je nyní korunován "králem 4K televizorů pro modelový rok 2023"! O druhé místo se dělí televizor LG G3 a Samsung S95C," oznámila společnost Value Electronics.

Televizor Sony zvítězil ve všech třech kategoriích, tj. v kategoriích SDR, HDR a nejlepší obraz „z krabice“. LG G3 (MLA OLED) se v bodovém hodnocení umístil mírně před Samsungem S95C (QD-OLED), ale bylo to tak těsné, že to Value Electronics označuje za remízu na druhém místě.

Zdroj: flatpanelshd.com

Televizory řady A95L jsou nyní dostupné na e-shopu elviapro.cz

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Přehledné stránky, rychlost vyřízení objednávky. Naprostá spokojenost. Děkuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Rychlé jednání, dobře zabalený, špičkový produkt, přijatelná cena

Anonym Doporučuje obchod
hp-wide-x5v hp-wide-x5v

XPERIA 5 V 5G

Kompaktní. Kreativní. Výkonný.