Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Mobilní telefon Sony Xperia 1 IV, bílý

6,5” širokoúhlý displej 4K HDR OLED s poměrem stran 21 : 9, 120 Hz, Fotoaparát s trojitým objektivem s automatickým ostřením a automatickou expozicí, Nahrávání 4K HDR videa rychlostí 120 snímků za sekundu, Automatické ostření na oko a sledování objektu u všech objektivů v reálném čase, Teleobjektiv se skutečným optickým zoomem v rozsahu 85–125 mm, Živé streamování videa a hraní her
Prodej ukončen
Zobrazit podobné zboží z kategorie
Katalogové číslo: Z03000
Kód výrobce: XQCT54C0W.EEAC

Rychlost je všímSmartphone Xperia1IV, s charakteristickou rychlostí jádra Xperia, je vybaven fotoaparátem s trojitým objektivem, který je schopen každým objektivem nahrávat v rozlišení 4K HDR rychlostí 120 snímků za sekundu. Dokáže pořizovat snímky ve sledu 20 snímků za sekundu s automatickou expozicí/automatickým ostřením v HDR. Zároveň je posílen novým skutečným optickým zoomem v rozsahu 85–125 mm. A prostřednictvím živého streamování videa a her vám umožní sdílet své zážitky za pohybu.


Víc než jen rychlostXperia-1 IV nabízí to nejlepší od společnosti Sony každému uživateli a tvůrci. K dispozici jsou jedinečné funkce pro tvůrce videí a fotografy a velké výhry čekají i na mobilní hráče, ať se věnují e-sportům, nebo streamování. Milovníci hudby si přijdou na své díky zkušenostem, které společnost Sony během mnoha desetiletí získala v oblasti zvuku a hudby, a potěší je také nová aplikace Music Pro pro záznam skladeb ve stylu nahrávacího studia. Milovníci filmů zase ocení nejjasnější displej HDR s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 120 Hz, jaký kdy smartphone nabízel.


Představujeme smartphone Xperia 1 IV


Vytvářejte videa s neuvěřitelným obsahemTelefon Xperia 1 IV poskytuje jedinečné možnosti pro vytváření a sdílení video obsahu. Náš první smartphone vybavený nahráváním 4K HDR rychlostí 120 snímků za sekundu u všech objektivů, vám umožní vtělit svou kreativitu do výjimečné kvality. Funkce automatického ostření na oko a sledování objektu zaručují, že objekt je stále v ohnisku, funkce Videography Pro přitom umožňuje ruční ovládání a poskytuje tak větší tvůrčí možnosti. Živým streamováním4 můžete přitom sdílet obsah se svým publikem, i když jste v pohybu.


Nahrávejte video v 4K HDR s rychlostí 120 snímků za sekundu u všech objektivůAť použijete kterýkoli objektiv, smartphonem Xperia 1 IV natočíte video vysoké kvality v rozlišení 4K s HDR s frekvencí 120 snímků za sekundu. Obsah natočený rychlostí 120 snímků za sekundu pak můžete přehrávat na 4K HDR displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz s plynulými a nádhernými detaily. Můžete také zvolit nastavení frekvence snímků na natáčení zpomalených záběrů, a to až 5x.


Automatické ostření na oko oživuje videoZnačka Sony je v oboru uznávána pro svoje mimořádné možnosti automatického ostření. Automatické ostření na oči detekuje oko člověka nebo zvířete a nepřetržitě na něj zaostřuje, a to i když se objekt pohybuje, oživuje videa tak, jako to nikdy dříve nebylo možné.


Vždy přesné zaostření díky sledování objektu pro videoFunkce sledování objektu umožňuje automaticky sledovat pohybující se objekt tak, aby byl neustále dokonale zaostřený, dokonce i když nemá oči nebo když oči v záběru něco zakrývá.


Tři objektivy pro vytváření obsahu videaSmartphone Xperia 1 IV poskytuje tvůrcům videí hojnost tvůrčích možností, a to díky možnosti výběru ze tří objektivů – ultraširokoúhlého 16mm, širokoúhlého 24mm a teleobjektivu se skutečným optickým zoomem v rozsahu 85–125 mm. Všechny tři objektivy umožňují nahrávání 4K HDR videa rychlostí 120 snímků za sekundu, automatické ostření na oko a sledování objektu.


Díky plynulému zoomu můžete filmovat s větší svobodouDíky plynulému zoomu, od ultraširokoúhlého 16mm až po 375mm, vám smartphone Xperia 1 IV poskytuje tvůrčí svobodu danou několika objektivy, a to i během nahrávání.


Širší dynamický rozsahS funkcí více záběrů při pořízení pro video, můžete nahrávat videa s širším dynamickým rozsahem bez ztráty rozlišení.


Optický stabilizátor obrazu SteadyShot se stabilizací FlawlessEyeSmartphone Xperia 1 IV je vybaven optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot se stabilizací FlawlessEye, který páruje vyšší snímací rychlost snímače obrazu s originálním algoritmem optické stabilizace Sony. Výsledkem je mimořádně plynulý, stabilní videozáznam.


Nahrávání čistého zvuku bez hluku větruSmartphone Xperia 1 IV je vybaven naší špičkovou technologií pro oddělení zvuku, která umožňuje s vysokou efektivitou odfiltrovat hluk větru.

Chytré filtrování větru [1] VYPNUTO [2] ZAPNUTO.


Kreativní ovládání v aplikaci Videography ProRozhraní aplikace Videography Pro, které čerpá ze zkušeností společnosti Sony s vývojem široké škály videokamer a filmových kamer, vám umožňuje přizpůsobit si manuální ovládání svým potřebám nebo se spolehnout na automatický režim poskytující naprosté pohodlí.


Živé streamování videa přímo do streamovací služby díky aplikaci Videography ProJiž žádné čekání na sdílení obsahu, který nelze minout – telefonem Xperia 1 IV můžete video pomocí funkce Videography Pro živě streamovat z telefonu přímo do streamovacích služeb. S Bluetooth držákem na natáčení GP-VPT2BT a režimem Endurance můžete streamovat delší dobu.

[1] Nahrávání videa
[2] Živé streamování
[3] Sledující


Použijte smartphone Xperia jako 4K monitor a zařízení pro živé streamování pro svůj fotoaparát AlphaPoužijte smartphone Xperia 1 IV jako 4K externí monitor nebo hledáček s celou škálou užitečných nastavení, jako je nastavení jasu, zoomu a zobrazení pomocné mřížky. A užijte si živé streamování do služby pro streamování videa s obrazovou kvalitou fotoaparátu Alpha dosaženou pomocí funkce externího monitoru. Jednoduše připojte k fotoaparátu třídy podporující USB video (UVC).

[1] Alpha
[2] Xperia
[3] Živé streamování
[4] Diváci


Nový 12MP přední fotoaparát pro lepší selfie snímkyNový přední fotoaparát s větším snímačem umožňuje nahrávat 4K HDR selfie videa a nabízí také živé streamování, umožňující okamžité sdílení. Manuální ovladače vám pomohou kdykoli dosáhnout požadovaného.


Snadné vlogováníAť jste vlogger, věnujete se živému streamování nebo jen sdílíte obsah s přáteli, smartphone Xperia 1 IV vám umožní natáčet se v mimořádně obrazové kvalitě. A použití vlogovacího monitoru a Bluetooth držáku pro natáčení, například GP-VPT2BT7, vám poskytne také kreativnější ovládání a volnost v natáčení.


Nahrávání videa s poměrem stran 21 : 9 s aplikací Cinematography Pro využívající technologii CineAltaNatáčejte filmy s podobnými parametry a barevným nastavením jako profesionálové. Zkušenosti expertů navrhujících naše filmové digitální kamery, barevné předvolby Look, poměr stran 21 : 9, rozlišení 4K HDR a snímkové frekvence 24, 25, 30 a 60 snímků za sekundu nebo 120 snímků za sekundu pro zpomalené záběry vám poskytnou všechny nástroje, které ke své tvorbě potřebujete. Stačí jen přiřadit klávesovou zkratku aplikaci Cinematography Pro, aplikaci tak rychle spustíte a budete moci natáčet.


Realizujte své představy s kinematickými barvamiDíky osmi různým nastavením vzhledu barev dodáte svému videu náladu různých filmových stylů. Patří k nim předvolba VENICE CS inspirovaná naší profesionální kamerou VENICE CineAlta. Zajišťuje plynulou gradaci barev a mírnější nízkokontrastní křivku, která dodá záběrům klasický filmový nádech a výborně poslouží při produkci dramatizací.


Filmujte v rozlišení 4K HDR rychlostí 120 snímků za sekunduMožností natáčení vysoce kvalitního videa v rozlišení 4K HDR rychlostí 120 snímků za sekundu u všech objektivů vám smartphone Xperia 1 IV poskytne mnohem větší tvůrčí flexibilitu. Můžete zvolit také nastavení frekvence snímků na natáčení zpomalených záběrů, a to až 5x.


Vyčistěte zvuk pomocí filtrování hluku způsobeného větremKdyž filmujete venku, přijde ke slovu naše technologie oddělení zvuku, jedna z nejlepších v oboru, kterou odfiltrujete šum způsobovaný větrem a získáte čistší zvuk i dialogy.
Inteligentní filtr větru [1] OFF [2] ON.


Profesionální technologie z fotoaparátů AlphaNa vývoji smartphonu Xperia 1 IV spolupracovali technici, kteří stojí za poslední řadou fotoaparátů Alpha 1 vyznačující se špičkovou technologií automatického ostření. Svými zkušenostmi přispěli také profesionální fotografové, kteří pomohli vyladit technologii a vylepšit fotografické postupy i výsledky. Stejně jako fotoaparát Alpha, jehož uživatelé očekávají stejnou výkonnost od kteréhokoli objektivu, nabízí i model Xperia 1 IV stejné možnosti automatického ostření u všech objektivů.


Automatické ostření na oko v reálném čase u všech objektivůAutomatické ostření na oči v reálném čase u všech objektivů vám pomůže pořídit úchvatné portréty, ať fotografujete osoby, nebo zvířata. I když bude váš objekt v pohybu nebo bude mít jedno oko zakryté, zachytíte nezapomenutelné záběry nabité energií a výrazem.


Ať zvolíte kterýkoli objektiv, máte k dispozici sekvenční fotografování v HDR s automatickým ostřením a automatickou expozicí rychlostí až 20 snímků za sekunduXperia 1 IV nabízí stejnou neuvěřitelně rychlou funkčnost všech objektivů. Ať zvolíte kterýkoli, můžete zachycovat sekvenční fotografie rychlostí až 20 snímků za sekundu, pořízené s automatickým ostřením a automatickou expozicí. A díky HDR (vysoký dynamický rozsah), kterým získáte ty nejbohatší barvy a kontrast, můžete pořizovat ohromující snímky za jakýchkoli světelných podmínek.


Díky čemu je smartphone Xperia 1 IV tak rychlý?K závratné rychlosti fotoaparátu smartphonu Xperia 1 IV přispívají tři klíčové funkce – snímač s rychlostí čtení dat 120 snímků za sekundu, propočty automatického ostření a expozice s frekvencí až 60 snímků za sekundu a detekce subjektu s pomocí umělé inteligence.


Udržování zaostření na rychle se pohybující objektyTeď budete mít jistotu, že i ty pohybující se objekty, které představují největší výzvu, budou neustále dokonale zaostřené. Sledování objektu v reálném čase využívá umělou inteligenci a snímač 3D iToF pro měření vzdálenosti, a proto dokáže přesně detekovat a zaostřit objekt a pak jej sledovat, dokonce i když se na okamžik dostane mimo záběr. Objekt jednoduše určíte tak, že se ho na displeji smartphonu Xperia 1 IV dotknete. Funguje se všemi objektivy.


Objektiv se skutečným optickým zoomem bez degradace obrazuSmartphone Xperia 1 IV nabízí díky skutečnému optickému zoomu v rozsahu 85–125 mm snímky v tomto rozsahu bez zhoršení daného digitálním pořízením. V kombinaci s optickou stabilizací, automatickým ostřením na oko a sledováním v reálném čase je ideální pro pořizování portrétů s optickým rozostřením (bokehem).


Tři všestranné objektivy, včetně nového teleobjektivu se skutečným optickým zoomemSmartphone Xperia 1 IV vám dává možnost výběru ze tří objektivů – ultraširokoúhlého 16mm, širokoúhlého 24mm a teleobjektivu s rozsahem 85–125mm se skutečným optickým zoomem – se stejnou vysokou rychlostí a stejnými možnostmi automatického ostření u všech objektivů. Stejně jako u fotoaparátu Alpha, když změníte objektiv, rychlost automatického ostření zůstane stejná.


Vynikající kvalita ZEISS ve vašem smartphonu XperiaOptické členy ZEISS jsou kalibrované speciálně pro smartphony Xperia. Vrstva ZEISS T* redukuje světelné odrazy a přispívá k jedinečnému vykreslení a kontrastu.


Skvělé výsledky i v obtížných světelných podmínkáchXperia 1 IV má velký snímač obrazu, který zachycuje více světla, a procesor BIONZ X pro mobilní telefony, jenž vám zaručí vynikající výsledky bez ohledu na světelné podmínky.


Věrná reprodukce barevVe společnosti Sony chceme zachycovat skutečné barvy světa tak, je vidí lidské oči. Proto smartphone Xperia 1 IV využívá vyváženost bílé získanou pomocí umělé inteligence (AI) na základě rozsáhlé databáze snímků a RGB infračervený snímač k zachycení a opravě barev pořízených za jakýchkoli světelných podmínek tak, aby do výsledku vnesl barvy skutečného života.


Digitální zoom bez dopadu na kvalitu obrazuNa rozdíl od konvenčního digitálního zoomu, který snižuje kvalitu obrazu, má Xperia 1 IV nový zoom pro zlepšení rozlišení s využitím umělé inteligence. Technologie Sony zpracovává snímky pomocí umělé inteligence a obnovuje v nich detaily a ostrost.


Seznamte se s profesionálními fotografickými technologiemi inspirovanými aparáty řady AlphaAplikace Photography Pro na smartphonu Xperia 1 IV poskytuje ovládací prvky, jaké obvykle najdete na profesionálních fotoaparátech. Rozhraní inspirované fotoaparáty řady Alpha umožňuje vybírat mezi manuálním ovládáním a automatickým nastavením a pořizovat snímky ve formátu RAW. Snadno a lehce můžete fotografovat také s použitím nového základního režimu.


Speciální tlačítko závěrkyVyhrazené ergonomické tlačítko závěrky, s reliéfní povrchovou úpravou zlepšující jeho použitelnost, skýtá se smartphonem Xperia 1 IV pocit profesionálního fotoaparátu.


Ovládání fotoaparátu Alpha pomocí vašeho smartphonu XperiaXperia 1 IV je perfektním společníkem pro fotoaparáty Sony Alpha. Poslouží jako samostatný displej i jako dálkové ovládání, které s použitím aplikace Imaging Edge Mobile umožňuje upravovat nastavení a pořizovat fotografie bezdrátově.


Výjimečné snímky pořízené při slabém osvětleníNový přední fotoaparát pořizuje ještě lepší snímky při slabém osvětlení, a to díky novému snímači fotoaparátu, který je větší než u předchozího modelu.


Natáčejte i v nepříznivých podmínkáchSmartphone Xperia 1 IV je konstruován se stupněm odolnosti vůči vniknutí vody a prachu IP65/68, snímky tak můžete pořizovat v celé škále míst a povětrnostních podmínek, a to zcela bez obav.


Hrajte na výhru se smartphonem Xperia 1 IVSmartphone Xperia 1 IV, vytvořený ve spolupráci s elitními hráči esportů, byl navržen pro jediný cíl – a tím je výhra. Smartphone Xperia, používaný jako oficiální nástroj profesionálního herního okruhu, nabízí veškerou rychlost, výkonnost a spolehlivost potřebné pro mobilní hraní her na nejvyšší úrovni.


Díky funkci vylepšení her budete ve výhoděGame Enhancer je vaše centrum herních nastavení, které vám umožňuje přizpůsobit si různé funkce a možnosti a vytvořit si tak dokonalé podmínky pro hraní, kterými maximalizujete svou šanci na výhru. Jeho pomocí můžete měnit nastavení zvuku, displeje a dotyku bez přerušení hry a ztráty soustředění, což je naprosto klíčové pro hráče esportů a streamování videa.


Od profesionálních hráčů pro profesionální hráčeSmartphone Xperia 1 IV, vybavený celou řadou funkcí vyvinutých profesionálními hráči esportu, je navržen tak, aby splňoval nároky špičkové úrovně mobilních her. Například, 6.5" palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nabízí hraní s neuvěřitelnou plynulostí a díky funkci L-? raiser (Low gamma raiser) snadněji uvidíte protivníky ve tmě. Mezi další význačné charakteristiky patří 240Hz rychlost skenování dotyku, poskytující neuvěřitelně rychlé a přesné pohyby, a funkce blokování dotyku, zamezující neúmyslným dotykům.


Živé streamování hraní her přímo do služby pro streamování videa pomocí aplikace Game EnhancerS aplikací Game Enhancer v telefonu Xperia 1 IV můžete živě streamovat událost rovnou na sociální síť a komunikovat s diváky, jejich komentáře v chatu přitom uvidíte během hraní hry.

[1] Nahrávání videa
[2] Živé streamování
[3] Sledující


Snadné streamování prostřednictvím počítačeStreamování přes počítače již nemůže být snadnější – stačí jen připojit smartphone Xperia k počítači připojením display portu (USB-C) k HDMI kabelu a můžete streamovat hlas a zvuk her a také komunikovat se spoluhráči.


Prevence přehříváníKdyž při hraní používáte nabíjecí kabel, funkce Heat Suppression Power Control napájí systémy telefonu přímo bez nabíjení baterie. To snižuje tepelnou zátěž, udržuje vysoký herní výkon a prodlužuje životnost baterie.

[A] VYPNUTO = vysoká teplota
[B] ZAPNUTO = nízká teplota


Optimalizovaný výkon pro hryXperia 1 IV poskytuje ve hrách vyšší výkon díky optimalizaci pomocí technologie Snapdragon Elite Gaming.


Autentický poslech se setkává s nahráváním ve studiové kvalitěSmartphone Xperia 1 IV, s naladěním zvuku provedeným ve spolupráci se Sony Music Entertainment, byl navržen tak, aby přinášel skutečně autentický poslechový zážitek. Ať používáte sluchátka, nebo zabudované plnohodnotné stereofonní reproduktory, dědictví audio technologie Sony probleskuje každým tónem. Smartphone Xperia 1 IV můžete použít dokonce i k nahrávání hudby s profesionálním zvukem, a to pomocí nové funkce Music Pro.


Nahrávejte hudbu jako profesionálS funkcí Music Pro můžete na svém smartphonu Xperia nahrávat a upravovat vokály bez použití externího mikrofonu. Music Pro nabízí navíc také funkci Studio tuning, díky které bude vaše hudba znít, jako by byla nahrána ve studiu s použitím kondenzátorového mikrofonu, s redukcí šumu a odstraněním dozvuku. Nahrávání vlastní hudby na smartphone nebylo nikdy tak snadné a nahraná hudba nikdy nezněla tak dobře.


Vyzkoušejte zvuk ve formátu 360 Reality Audio – jako byste stáli vedle interpretaNechte se obklopit zvukem, který je tak reálný, jako kdybyste navštívili koncert nebo poslouchali umělce nahrávajícího ve studiu. Díky hudebnímu formátu 360 Reality Audio je hudba mnohem intenzivnější a živější než dřív. A se smartphonem Xperia 1 IV si můžete tento zážitek dopřát přes kabelová nebo bezdrátová sluchátka nebo přes zabudované plnohodnotné stereofonní reproduktory.


Užijte si zvuk ve formátu 360 Reality Audio v plnohodnotných stereofonních reproduktorechXperia 1 IV vám umožní zažít funkci 360 Reality Audio nejen prostřednictvím kabelových i bezdrátových sluchátek. Díky hardwarovému dekódování si ji nyní můžete vychutnat také na stereofonních reproduktorech svého smartphonu.


Upmix stereofonní stopa pro zážitek vtahující do hudbyPři poslechu hudby ze zdroje s dvoukanálovým stereo zvukem se aktivuje nová funkce 360 Reality Audio Upmix. Xperia 1 IV s její pomocí v reálném čase rozšíří stereofonní stopy a doslova vás obklopí zvukem. Tato technologie funguje s místními zvukovými soubory a streamovacími službami a zvyšuje váš zážitek z poslechu.


3,5mm sluchátkový konektor pro nejvyšší kvalitu zvuku3,5mm sluchátkový konektor smartphonu Xperia 1 IV je nejen příhodný, ale také přináší zvuk vysoké věrnosti, a to díky výjimečné kvalitě materiálů a elektronických komponent.


Plnohodnotné stereofonní reproduktory přinášejí mimořádný zvukXperia 1 IV se vyznačuje plnohodnotnými stereofonními reproduktory umístěnými v přední části telefonu, které účinně reprodukují pole zvuku. A díky aktualizovanému budiči reproduktorů a konstrukci skříně je zvuk mohutnější a méně zkreslený, zejména v oblasti mezi střední a nejvyšší hlasitostí. Výsledkem je realističtější zvuk s čistými sbory, plynulými a mohutnými vokály a hlubokými basovými linkami. Zprostředkuje vám podmanivý, vysoce kvalitní zvuk, ať sledujete video, nebo přehráváte své oblíbené písničky.


Nový budič reproduktoru s ještě větším výkonemXperia 1 IV je vybaven novým budičem reproduktoru s novou konstrukcí skříně, která je navržena tak, aby zvyšovala čistotu zvuku a hlasitost a zlepšovala možnosti pro hluboké, bohaté basy v nízkofrekvenčním rozsahu.


Převeďte veškerou svoji hudbu pomocí umělé inteligence na kvalitu zvuku s vysokým rozlišenímTechnologie DSEE Ultimate dodá veškeré vaší digitální hudbě vyšší kvalitu a pomocí umělé inteligence automaticky vylepšuje frekvenční i dynamický rozsah v reálném čase. Vylepšena je nízkofrekvenční i vysokofrekvenční část rozsahu, díky čemuž se každá zvuková stopa blíží kvalitě zvuku ve vysokém rozlišení. Funkci lze použít s kabelovými i bezdrátovými sluchátky pro lokální soubory i streamovací služby.


To nejlepší možné sledování na smartphonuXperia 1 IV těží ze zkušeností společnosti Sony ve filmovém odvětví a poskytuje strhující, zcela pohlcující zábavu. Jeho reprodukce barev je shodná s profesionálními monitory Sony Master a nabízí navíc také zvuk Dolby Atmos vyladěný ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment.


Ponořte se do obrazu na displeji HDR OLED s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 120 HzSmartphone Xperia 1 IV se může pochlubit úchvatným displejem HDR OLED s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 120 Hz, a nabízí tak obraz, který vás zcela pohltí. Nikdy nebylo snazší ponořit se do oblíbených filmů nebo televizních pořadů, protože na širokoúhlém 6,5“ displeji s poměrem stran 21 : 9 neruší žádné výřezy.


4K displej jasnější než kdykoli dříveSmartphone Xperia 1 IV je vybaven naším nejjasnějším 4K displejem, až o 50 % jasnějším než předchozí model, díky kterému můžete mnohem snadněji sledovat i vytvářet obsah při jasném osvětlení.

[1] Předchozí model
[2] Tento model


HDR v reálném časeHDR v reálném čase reprodukuje přechod přeexponovaných a podexponovaných oblastí a zobrazuje je v plynulém provedení. Také zlepšuje viditelnost díky zvyšování kontrastu podle prostředí.


Reprodukce barev na profesionální úrovniRežim Creator využívající technologii CineAlta poskytuje nebývalou přesnost barev. Odkazuje na reprodukci barev profesionálních barevných monitorů Sony používaných v předních Hollywoodských studiových produkcích. Svou oblíbenou zábavu si proto můžete užívat přesně tak, jak tvůrci obsahu zamýšleli. Z důvodu eliminace barevného nádechu na displeji prochází každý smartphone Xperia 1 IV ve výrobním závodě speciální kalibrací vyvážení bílé, aby uspokojil nároky profesionálů.


Všechno co sledujete, převedené blíže k dokonalostiEngine X1 pro mobilní zařízení aplikuje remasterovací technologii BRAVIA HDR na vše, co sledujete. Dokonce i streamovaný obsah bude mít větší kontrast, vyšší jas a hlubší barvy.


Zvuk Dolby Atmos vyladěný ve spolupráci se Sony Pictures EntertainmentSledovat film se zvukem, který zajišťuje technologie Dolby Atmos, je strhující zážitek. Zvuk je v prostoru všude okolo vás. Zvuk Dolby Atmos vyladěný ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment můžete teď poslouchat ve sluchátkách nebo přes plnohodnotné stereofonní reproduktory.


Mimořádně plynulé posouvání obrazuDíky obnovovací frekvenci 120 Hz nabízí displej při procházení internetu nebo nabídek mimořádně plynulé posouvání obrazu a přechody mezi zobrazeními.


Dopřejte si zážitek platformy pro mobilní zařízení Snapdragon 8 Gen 1Platforma pro mobilní zařízení Snapdragon 8 Gen 1 přináší průkopnickou výkonnost a inovaci umělé inteligence, hraní her a konektivity – to vše pro prémiový zážitek, který si váš přístroj zaslouží. Grafický procesor Qualcomm Adreno přináší o 50 % rychlejší grafiku a procesor Qualcomm Kryo poskytuje taktovací frekvenci až 3,0 KHz, což představuje o 20 % lepší výkonnost než u předchozí generace platforem pro mobilní zařízení.


5G konektivita nové generaceXperia 1 IV nabízí superrychlé připojení 5G, které umožňuje stahovat a streamovat dokonce i soubory s vysokým rozlišením.


Wi-Fi 6ETechnologie Wi-Fi 6E znamená lepší připojení – rychlejší, s nižší latencí. Má lepší možnosti správy pro případ, když je do stejné sítě připojeno více zařízení. A je možné připojení ve frekvenčním pásmu 6 GHz.


Chytrá konektivitaChytrá konektivita nepřetržitě analyzuje a vyhodnocuje kvalitu Wi-Fi signálu. Když bude předpokládat, že kvalita Wi-Fi signálu může kolísat, použije namísto toho vaše mobilní data, a proto budete mít vždy to nejlepší možné připojení.


Výkonná 5000mAh baterie a rychlé nabíjeníSmartphone Xperia 1 IV je vybavený 5000mAh baterií, a proto s vámi bude držet krok celý den. Pokud je baterie vybitá, dodávaná nabíječka XQZ-UC1 ji pomocí rychlého nabíjení může nabít až na 50 % kapacity za pouhých 30 minut.


Zdravá baterie i po třech letech používáníNaše technologie nabíjení udrží baterii déle ve formě. Funkce ochrany baterie zabraňuje přebíjení telefonu a funkce adaptivního nabíjení Xperia během nabíjení monitoruje telefon a zajišťuje, aby nedocházelo k přetížení baterie.

[A] Tradiční
[B] Nový přístroj Xperia
[1] Na začátku používání
[2] Po třech letech používání


Pohodlné bezdrátové nabíjení a funkce sdílení baterieStačí položit telefon Xperia 1 IV na bezdrátovou nabíječku a baterie se rychle a snadno dobije. Díky funkci sdílení baterie může Xperia 1 IV sloužit také jako nabíjecí podložka pro jiná zařízení.


Snadný multitaskingXperia 1 IV nabízí celou řadu užitečných funkcí pro práci ve více oknech a je přímo předurčen pro multitasking.


Výjimečně plochý, výjimečně matnýSmartphone Xperia 1 IV spojuje charakteristický řemeslný um značky Sony s elegantním, umírněným designem. Minimalizováním tvaru hran je dosaženo lepšího úchopu, při kterém ruka telefon lépe vnímá, neprůsvitné sklo na zadní straně a kovový rámeček jsou opatřeny typickým výjimečně matným povrchem, který telefonu propůjčuje nádherný, velmi precizní vzhled.


Odolný proti vodě a prachuPro váš větší klid má Xperia 1 IV třídu ochrany IP65/68 proti vodě a prachu.


Odolnost předevšímU smartphonu Xperia 1 IV jsou na přední i zadní straně použita skla Corning Gorilla Glass Victus. Použití pevného skla Gorilla na přední i zadní straně zlepšuje odolnost proti poškození při pádu a proti poškrábání.Parametry

Určeno pro český trh Ano
Konstrukce Dotykový
Sítě 2G / 3G / 4G (LTE)/ 5G
Displej 6,5“ displej CinemaWide™ 21 : 9, 4K HDR OLED (3 840 × 1 644)
Procesor Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G
Operační paměť (RAM) 12 GB
Interní paměť 256 GB
Podpora paměťových karet Ano ( microSDXC až 1 TB )
Operační systém Android 12
Snímač otisků prstů Ano
Fotoaparát zadní 1 12MPx 24mm. Světelnost objektivu F1,7, Velikost snímače 1/1,7", Širokoúhlý 82°, obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení
Fotoaparát zadní 2 12MPx 85 mm – 125 mm, Světelnost objektivu F2.3 (85 mm) – F2.8 (125 mm), Velikost snímače 1/3,5", 28° (85 mm) – 20° (125 mm), obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení
Fotoaparát zadní 3 12MPx 16mm, Světelnost objektivu F2,2, Velikost snímače 1/2,5", Úhel záběru 124°, obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení
Fotoaparát - přední 12 MP, Světelnost objektivu F2,0, Velikost snímače 1/2,9", Širokoúhlý 83°, SteadyShot
Funkce fotoaparátu Photography Pro, objektivy kvality ZEISS® kalibrované speciálně pro model Xperia 1 IV, povlak ZEISS® T*, rychlost odečítání 120 snímků za sekundu, sekvenční automatické ostření a automatické expozice až 20 snímků za sekundu, soustavná kalkulace AF/A
Video Aplikace Cinematography Pro využívající technologie CineAlta, Videography Pro, nahrávání videa ve formátu 4K HDR s frekvencí 24, 25, 30, 60 nebo 120 snímků za sekundu, video s optickou a elektronickou stabilizací obrazu,
optický stabilizátor obrazu SteadyShot™ se stabilizací FlawlessEye™, SteadyShot™ s inteligentním aktivním režimem (pětiosá stabilizace), inteligentní filtr větru
Audio Dolby Atmos®, stereofonní reproduktory, Hi-Res Audio (podporované formáty: LPCM, FLAC, ALAC, DSD) LDAC, DSEE Ultimate, Stereofonní nahrávání, HD zvuk Qualcomm® aptX, 3,5mm sluchátkový konektor, 360 Reality Audio, prostorový zvuk 360 Spatial Sound
Funkce Vzdálené přehrávání obsahu z PS4, kompatibilita s ovladačem DUALSHOCK®4, vylepšení her, Dynamický vibrační systém
Odolnost Voděodolný (IPX5/IPX8), prachotěsný (IP6X), Corning® Gorilla® Glass Victus®
SIM DualSIM - 1x nanoSIM, 1x eSIM ( elektronická SIM )
Konektivita Wi-Fi, Bluetooth® 5.2, Google Cast, NFC, USB 3.1, USB Type-C™, A-GPS, A-GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS
Senzory Akcelerometr, Čidlo okolního osvětlení, Barometr, eCompassTM, Snímač otisků prstů, Vektor natočení pro hry, Geomagnetický vektor natočení, Gyroskop, Hallův senzor, Magnetometr, Krokoměr, Detektor prudkého pohybu, Čidlo pohybu, RGBC-IR sensor
Nabíjení Adaptivní dobíjení Xperia, Ochrana baterie, režim STAMINA, Rychlé nabíjení přes USB PD (Power Delivery), bezdrátové dobíjení Qi, funkce Sdílení baterie
Rozměry 165 × 71 × 8,2 mm, 185 g
Kapacita baterie 5 000 mAh
Barevné provedení Bílá

Vhodné příslušenství

Nabíječka Sony XQZ-UC1, Quick Charger, 30W

Nabíječka Sony XQZ-UC1, Quick Charger, 30W

Nabíjení přes USB-C až do 30 W, Kabel USB-C – USB-C, Zabudovaná ochrana proti přehřátí, Kompaktní a přenosné provedení
Paměťová karta MicroSDXC Samsung 256GB EVO Plus + SD adaptér

Paměťová karta MicroSDXC Samsung 256GB EVO Plus + SD adaptér

Paměťová karta microSD 256 GB, V balení SD adapter, Rychlost čtení až 130 MB/s,Třída: UHS-I U1 / Class 10 /U3, V30, A2, Vhodná pro natáčení a ukládání videí ve 4K, Hodí se pro použití v mobilních telefonech a tabletech, Odolnost vodě a teplotám od −25 °C až do 85 °C, Odolnost proti rentgenovému záření a magnetům
Paměťová karta MicroSDXC Samsung 512GB EVO Plus + SD adaptér

Paměťová karta MicroSDXC Samsung 512GB EVO Plus + SD adaptér

Paměťová karta microSD 512 GB, V balení SD adapter, Rychlost čtení až 130 MB/s,Třída: UHS-I U1 / Class 10 /U3, V30, A2, Vhodná pro natáčení a ukládání videí ve 4K, Hodí se pro použití v mobilních telefonech a tabletech, Odolnost vodě a teplotám od −25 °C až do 85 °C, Odolnost proti rentgenovému záření a magnetům
1 199 Kč

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Tradiční a specializovaný SONY obchod s profesionálním personálem. Rád tam nakupuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod. Nakupuji zde častěji a doposud jsem byl vždy spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod
hp-wide-sony-zaruka hp-wide-sony-zaruka


Užijte si bezstarostné sledování vašich oblíbených filmů, seriálů a sportovních přenosů s až 5letou zárukou Sony


Další informace