Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Nová dimenze prostorového zvuku, to je domácí kino Sony HT-A9

ELVIA-PRO
Nová dimenze prostorového zvuku, to je domácí kino Sony HT-A9

Rádi bychom vám dnes představili novinku od společnosti SONY, konkrétně nové domácí kino HTA9.

Jako jedni z mála v České republice jsme dostali první kus a ihned jsme ho pro vás otestovali.
Rádi bychom Vám touto cestou dopředu umožnit nahlédnout na jeho první uživatelské spuštění a nastavení a zprostředkovali první dojmy z jeho poslechu.

 

Nechceme zacházet do detailních technických parametrů a vypisovat všechny funkce, které kino obsahuje a co všechno umí, koneckonců to si můžete přečíst v popisu produktu, určitě však musíme zmínit způsoby bezdrátové konektivity přes Datový přenos Wi-Fi® v rámci domácí sítě, Bluetooth, Apple Airplay 2, Chromecast built-in a Spotify Connect™.

Vlastně nás překvapilo, jak celý systém působí na první pohled kompaktně. Po vybalení dostáváte čtyři hlavní reproduktory v nádherné šedo-perleťové barvě, centrální jednotku, dálkový ovladač, HDMI kabel a Jack kabel 3,5mm. Možná si říkáte, stejně jako my poprvé, proč je součástí audio Jack kabel, ale k tomu se za chvilku dostaneme.

 

Jelikož se jedná o bezdrátové kino, nepotřebujete mít po místnosti rozvedené žádné signálové kabely. Je však důležité upozornit, že každý reproduktor je zvlášť napájený, je tedy nutné mít přivedenou elektřinu do míst, kam budete finálně reproduktory umísťovat. Kabely od reproduktorů jsou dlouhé 1,5m a mají taktéž šedou barvu. 

A nyní k samotné instalaci.

Reproduktory jsme rozmístili na prodejně a hlavní jednotku připojili k televizoru.
Co nás mile překvapilo, byl fakt, že jsme nemuseli nic nastavovat - reproduktory se samy ihned mezi sebou spárovaly. Vlastně i televize, v naše případě Sony Bravia OLED XR83A90J, se rovnou přepnula do módu „Audio systém“ a vše hrálo.
Poté bylo třeba jen provést první auto-kalibraci zvuku v dané místnosti. Na každém reproduktoru je uvedena jasná zkratka pro jeho správné umístění, aby nová Technologie 360 Spatial Sound Mapping mohla poskytnout zbrusu nový prostorový zážitek v plném rozsahu. Přes jednoduché MENU v přístroji jsme tedy zvolili kalibraci a nechali kino samo udělat co potřebuje – tedy zaměřit si místnost. Zde je první důležitý poznatek, který jsme zjistili a o kterém Sony nikde nepíše. Hlavní jednotka má totiž přímo v sobě ukrytý kalibrační mikrofon a počítá se s tím, že bude umístěna uprostřed pod TV, případně pokud máte TV zavěšenou na zdi, pak někde v polici pod ní. Pro kvalitní zvuk je opravdu důležité, aby byla uprostřed, tedy naproti místu, kde sedáváte nejčastěji.

Tímto jsme měli domácí kino nastaveno a šli jsme ho testovat. K dispozici jsme měli streamovací platformy Netflix, Youtube a Spotify.
Zajímalo nás, jak si systém poradí s obyčejnou stereo hudbou, s videoklipem a hlavně s filmem v DOLBY VISION.

Je těžké zde popisovat první pocit, když jsme spustili obyčejnou live hudbu přes Chromecast z mobilního telefonu. Zůstali jsme nadšeně stát, zavřeli oči a představovali jsme si, že jsme skutečně na koncertě. Kino totiž přes proces umělé inteligence nazvané Edge-AI dokáže rozpoznávat jednotlivé složky každé skladby a umožňuje tak obnovit širokospektrální zvuk, který se ztrácí během komprese. Výsledkem byl zpěv vycházející hlavně z předních reproduktorů, doplněný o akustiku z reproduktorů zadních. U filmů se není třeba vůbec pozastavovat, protože ty domácímu kinu vyloženě svědčí.  Opravdu na vlastní kůži pocítíte rozdíl mezi klasickým domácím kinem 5.1, soundbarem a HTA9.

Aby byl výsledný efekt ještě lepší, do sestavy jsme pro účely testování připojili volitelný bezdrátový 200W subwoofer SASW3 (k dispozici bude i vyšší model SASW5 s 300W) z kompatibilního příslušenství a nyní už domácímu kinu nechybělo nic.
I když něco možná stále ano…
Po chvilce testování jsme si začali klást otázku, k čemu je v balení již zmíněný Jack kabel, když vše je spojeno přes HDMI eARC. Po zapátrání v návodu jsme k našemu potěšení zjistili, že sama televize, ke které máme HTA9 připojenou, může fungovat jako CENTER reproduktor a být tak součástí prostorového zvuku. Konkrétně se jedná o funkci Acoustic Center Sync a je kompatibilní s řadou SONY TV Z9J, A90J, A93J, A80J, A83J a X95J..

 

Pokud máme závěrem shrnout toto ohlédnutí za prvním testováním, pak musíme konstatovat jednu důležitou věc - Sony se vydalo správným směrem a efekt úplně nové Technologie 360 Spatial Sound Mapping je skutečně neobyčejný. Přenést dojmy z poslechu touto cestou není úplně snadné a ani se o to nebudeme pokoušet. Proto si ho musíte poslechnout napřímo a to nejlépe u nás v Sony Centru na Karlově náměstí.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Tradiční a specializovaný SONY obchod s profesionálním personálem. Rád tam nakupuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Zákazníkem Elvia-Pro jsem od svých asi 6ti let :))) Objednaná televize byla za dobrou cenu, objednávka byla zpracována rychle. Do hodiny mi podpora volala s prověřením mého extra požadavku. Spokojenost :)

Anonym Doporučuje obchod
hp-wide-sony-zaruka hp-wide-sony-zaruka


Užijte si bezstarostné sledování vašich oblíbených filmů, seriálů a sportovních přenosů s až 5letou zárukou Sony


Další informace