Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Očekáváme nový telefon Samsung Galaxy S24

ELVIA-PRO
Očekáváme nový telefon Samsung Galaxy S24

Očekáváme nový Samsung Galaxy S24

Skoro po roce od uvedení předchozí vlajkové lodi společnosti Samsung, modelu Galaxy S23, je aktuálně s mnoha otazníky očekáván příchod jeho nástupce, označeného jak jinak než Galaxy S24.
Oficiální tisková zpráva výrobce ještě není k dispozici, uvedený souhrn je tedy, jako před každým „velkým startem“ pouze souborem spekulací, odhadů a úniků informací určeným pro nedočkavce.
Přesto si Vám dovolíme alespoň základní informace předložit. Vše bude asi postupně upřesňováno a úplně jasno bude až v okamžiku zahájení prodeje, který je avizován na 17. ledna.

Událost GALAXY UNPACKED můžete sledovat v přímém přenosu na stránkách Samsung, Samsung Newsroom nebo na kanálu Samsung YouTube. Přenos začíná v 19:00 středoevropského času.

U generace 2024 se stejně jako v minulosti počítá se všemi variantami, tedy S24, S24+ a S24Ultra.

Vzhledem k tomu, že oficiální obrázky novinky ještě nejsou k dispozici, přikládáme pro ilustraci předchozí model  S23 ve všech jeho variantách.

Designově a ergonomicky se bude novinka pravděpodobně dosti podobat aktuálnímu modelu, protože ten se velmi povedl a není moc co zlepšovat. Pouze může dojít k dalšímu ztenčení rámečku, ale pravděpodobně již ne moc výraznému a také ke změnám v oblasti objektivů fotoaparátu.
Spekuluje se o změně materiálu rámu u S24Ultra, který by v nové verzi měl být titanový, na rozdíl od současného hliníkového. 
Vysoký stupeň odolnosti proti vodě by měl zůstat zachován.

Vrcholné modely Samsung jsou známy svým velice kvalitním displejem. U modelové řady 2024 se spekuluje o použití displejů typu LTPO (u spol. Samsung označované jako HOP). Vzhledem k vyšší náročnosti technologie byla tato dosud určena v podstatě pouze pro nejvyšší modely, s řadou S24 by se mohla dostat i do modelů S24 a S24+. Ale i toto je samozřejmě před oficiálním představením pouze spekulace a čím více se blížíme uvedení výrobků do prodeje, tím je tento výrazný technologický skok ve výbavě méně pravděpodobný.

Klasický OLED (Organic Light Emitting Diode) je displej s vlastním vyzařováním a najdeme ho v mnoha aplikacích, od chytrých hodinek a smartphonů až po velké TV displeje. LTPO je zkratka pro nízkoteplotní polykrystalický oxid (Samsung HOP = Polycrystalline Silicon Hybrid Oxide) a označuje speciální „odrůdu“ OLED displejů. Technologie LTPO umožňuje měnit obnovovací frekvenci a díky tomu jsou displeje energeticky méně náročné než srovnatelně velké OLED. V praxi to znamená, že méně graficky náročné, například statické, zobrazení může být „obnovováno“ s frekvencí až pouze 1Hz a bude tedy méně energeticky náročné, naopak pokročilá grafika u přehrávání her či videa vyžaduje vysokou obnovovací frekvenci (až 120Hz) a je tak náročná na spotřebu energie. Displej se oběma variantám umí přizpůsobit a průběžně tak „spořit“ energii.

Trendem, i když ne vždy zákazníky podporovaným, je zvětšování displeje. U nové řady by to však podle dostupných informací mělo platit pouze u modelu S24+ a to z 6,6“ na 6,65“, tedy o závratných 0,05“…
Zbylé dva modely by si měly ponechat stejné úhlopříčky jako současná řada, tedy 6,1“ u S24 a 6,8“ u S24Ultra.

Stejně jako byl u předchozí řady skvělý displej, byla i fotografická výbava řady S23 na velice slušné úrovni.
V nové řadě se mluví o změnách na straně velikosti senzoru i zpracování snímků.
U S245Ultra se také spekuluje o změně koncepce „tele“objektivu a to buď zvětšením maximálního přiblížení, případně sjednocením dvou objektivů do jednoho, což by samozřejmě mělo velký dopad na úsporu místa v zařízení. Jaká bude nakonec realita znovu ukáže až reálný "oficiální" produkt.

A nyní asi nejočekávanější odstavec – procesor, výkon, paměť…
Právě zde bohužel panuje nejvíce nejasností, neboť zde není nic jisté. Tedy je známa určitá specifikace, ale není jasné, jaké verze hardwaru se nakonec právě v ČR dočkáme, jelikož se může lišit dle regionů prodeje.
Bude to výpočetně i graficky výrazně výkonnější a zároveň úspornější Snapdragon 8 Gen 3, nebo procesor Exynos 2400 z produkce Samsung? Nebo kombinace obou podle modelu?  Zatím není jasno.

V otázce paměti se spekuluje od 8GB u nižších modelů do 12GB u modelu Ultra, ale znovu – je možné, že nás výrobce překvapí ještě jinou variantou. Vnitřní úložiště by pak mělo disponovat kapacitou od 128GB v „nejmenší“ verzi S24 až do 1TB.

A nakonec ještě jedna, čím dále tím rozšířenější, položka výbavy - umělá inteligence.
V nové modelové řadě se předpokládá náhrada stávající asistentky Bixby novou umělou inteligencí „Gauss“. Fungovat by měla podobně jako například ChatGPT a měla by být nápomocná v mnoha běžných činnostech – překládat aplikace a dokumenty, generovat e-maily nebo obrázky, automaticky odeslat zprávy, vyhledávat podle obrázků či je editovat atd. Zda bude tato služba nebo její časti placené, případně jak bude adaptovaná do našeho jazykového prostředí a co všechno „dokáže“, uvidíme po otestování prvních produkčních kousků.Nezbývá tedy než si počkat na první oficiální kusy… Těšíme se s Vámi.

Informace jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, neboť výrobce nevydal k nové produktové řadě žádnou oficiální tiskovou zprávu. Vyhrazujeme si tedy právo na určitou míru nepřesnosti uváděných informací. Děkujeme za pochopení. Jakmile budou přesné specifikace k dispozici, samozřejmě je zveřejníme, stejně jako produkt zařadíme do naší nabídky.

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Tradiční a specializovaný SONY obchod s profesionálním personálem. Rád tam nakupuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod, nakoupil jsem zde již vícekrát a vždy jsem byl spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod