Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Tour de France je tu

ELVIA-PRO
Tour de France je tu

Něco z historie

Na přelomu června a července se opět roztočila kola slavného cyklistického závodu – Tour de France.
Jedná se již o 111. ročník. První závod se konal již v roce 1903 a až na přerušení způsobené oběma světovými válkami se konal pravidelně každý rok. I proto se tomuto náročnému etapovému závodu familiárně přezdívá „stará dáma“.
Je to v podstatě nejdůležitější cyklistický závod sezony, který ale na začátku kuriózně vznikl jen jako propagační akce deníku L´Auto (dnes L´Equipe) v jeho boji s konkurencí.

Současnost

Letošní novinkou byl start francouzské Tour 29. června v italské Florencii, v Itálii se pak jedou i první tři etapy.
Kvůli konání sportovních her v Paříži pak bude poslední etapa finišovat 21. července v Nice, což je další letošní novinka. Za celou historii Tour totiž závod dosud nikdy nekončil jinde než v Paříži.  

V průběhu tří týdnů závodníky čeká celkem 3492 kilometrů na asfaltu i šotolině, v rovinatém, ale i horském terénu. Právě horské etapy jsou jedny z nejatraktivnějších a také nejnáročnějších, i když úplně první ročníky byly převážně rovinové.

Specialitou Tour je také rozdělování barevných dresů – nejznámějším je žlutý trikot pro celkového lídra, další jsou zelený pro vítěze bodovací soutěže, puntíkovaný pro nejlepšího vrchaře a bílý pro nejlepšího cyklistu do 25 let. Každý „dres“ má také svého sponzora a jedním z nich je i Škoda Auto (zelený dres).

"česká" účast

Není bez zajímavosti, že se jedná o možnosti situovat zahájení jedné z následujících Tour i k nám, do Česka. Diskutovaný termín je rok 2028. Zatím je to sice o jednání organizátorů a shánění finančních prostředků, ale šance tu je…

Posledních ročníků se bohužel neúčastnil žádný český jezdec. Naposledy startoval na Tour de France Petr Vakoč v roce 2021. O to větší radostí domácích fanoušků je tak přítomnost vrchaře Jana Hirta, který si výkony na květnovém Giru vydřel účast a jede na Tour jako člen belgického Soudal Quick Step teamu.

A co tip na vítěze? Uvidíme na stupních vítězů „stará“ známá jména? Nebo zazáří nějaký nováček? Uvidíme.
Tour de France bude jako obvykle přenášet program ČT Sport a Eurosport 1. Eurosport 2 pak připravuje doprovodný program.

A jak to souvisí s elektronikou???

Sportovní akce jsou atraktivním prostředím nejen pro sportovce a fanoušky, ale například i pro fotografy. Zářivé barevné snímky jásajících davů, precizní detaily sportovců nebo jejich vybavení, ale také dokonalé momentky sportovních výkonů, to vše je sportovní fotografie. 
Sony jako jeden z lídrů na poli foto techniky se v tomto světě samozřejmě také angažuje. Mnoho známých fotografů využívá ke své práci pokročilé technologie ve fotoaparátech z řady Alfa a stejnou techniku můžete mít k dispozici i vy

Chcete se o fotografování obecně, nebo ještě přesněji o fotografování sportu, dozvědět více? Společnost Sony na svých stránkách publikuje zajímavé články profesionálních fotografů spolu s jejich radami, jak fotit, jaké zvolit vybavení či jaké nastavení. Nahlédněte do tajů profesionálů. Jedním z nich je například Russ Ellis, který o fotografování v prostředí silniční cyklistiky napsal tento článek.

A pokud Vás tento obor fotografie osloví, nebo se dokonce jako divák a fanoušek chystáte na nějaký cyklistický závod (například právě zmiňovanou Tour), můžete se na našich provozovnách nebo e-shopu před odjezdem porozhlédnout po tom správném vybavení.

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod, nakoupil jsem zde již vícekrát a vždy jsem byl spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Tradiční a specializovaný SONY obchod s profesionálním personálem. Rád tam nakupuji.

Anonym Doporučuje obchod
hp-wide-sony-zaruka hp-wide-sony-zaruka


Užijte si bezstarostné sledování vašich oblíbených filmů, seriálů a sportovních přenosů s až 5letou zárukou Sony


Další informace