Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Recenze Sony LinkBuds WF-L900 – poprvé v ELVIA-PRO

ELVIA-PRO
Recenze Sony LinkBuds WF-L900 – poprvé v ELVIA-PRO

Recenze Sony LinkBuds WF-L900 – poprvé v ELVIA-PRO

Společnost Sony v polovině února představila zbrusu nová a (troufám si tvrdit) také inovativní sluchátka. Nesou označení WF-L900 a na rozdíl od modelů z posledních let nemají gumové ušní špunty, ačkoli se do uší nasazují.

Máme zde totiž co do činění s inovativní technologií zvukové reprodukce, která dokáže člověku nejen zprostředkovat kvalitní zvuk, ale také usnadnit život. Její zásluhou můžete poslouchat oblíbenou hudbu, podcasty či cokoliv jiného a zároveň zůstat v kontaktu s okolím – aniž byste museli vypínat přehrávání nebo vyndávat sluchátko z ucha, můžete i během poslechu bez problému komunikovat s kolegy, vnímat ruch ulice nebo si povídat s dětmi na procházce.
Když byla sluchátka představena, sám jsem vlastně nevěděl, co přesně očekávat. Je pravda, že i mě po delším poslechu hudby gumové špunty tlačí v uších, a tak jsem se těšil, že vyzkouším něco nového.

Výdrž jako výrazný benefit

Ihned po vybalení z papírového obalu vás upoutá miniaturní dobíjecí stanice, která má na šířku pouhých 41,4 mm a jejíž hmotnost je jen 34 g. V ní je ukryta baterie pro dobití sluchátek, která stačí na dalších 12 hodin poslechu. Samotná sluchátka, pokud jsou plně dobita, vydrží reprodukovat zvuk 5,5 hodiny.
Tak jako u všech Sony sluchátek vás i v případě tohoto modelu potěší svižné nabíjení. Pokud je zapomenete večer nabít, stihnete jim dodat novou energii i ráno před odchodem do práce. Stačí je připojit na 10 minut do nabíječky a můžete poslouchat až 1,5 hodiny.

Pohodlí a praktičnost na prvním místě

K samotným sluchátkům mohu jen říct, že jejich technologické provedení je vskutku působivé. S hmotností 4 g je přitom takřka necítíte v uších.
Musím zdůraznit (a je si to potřeba uvědomit před nákupem), že tento model není určen pro dokonalý audiofilský poslech hudby. Sony zde jde zejména cestou odlehčení, zjednodušení a praktického využití, přičemž cílí především na zákazníky, kterým klasická sluchátka s gumovými špunty nedrží v uších.
A jak tedy sluchátka Sony LinkBuds WF-L900 hrají? Překvapivě velmi dobře. Abych to posoudil, musel jsem si nejdříve zvolit správnou velikost nástavců pro výplň ucha, aby mi sluchátka nevypadávala.
Nástavce jsou v balení vždy v páru – na výběr máte velikosti XS, S, L a XL (rozměr M je pak nasazen od výrobce). Snadno si tak zajistíte, že vám sluchátka budou pevně držet v uších, aniž by nepříjemně tlačila.

Párování s mobilem? Naprostá hračka

Následně jsem přikročil k párování sluchátek s mobilním telefonem. Jelikož je zde použita nová technologie od společnosti Google Fast Pair (pro zařízení s operačním systémem Android), šlo vše velmi hladce. Na displeji smartphonu se mi ihned zobrazila nabídka k párování, takže stačil jeden dotyk a bylo spojeno. Nemusel jsem bloudit žádným nastavením telefonu, vyhledávat zařízení pomocí Bluetooth ani se jinak trápit.
Jako další krok bych všem novým uživatelům těchto sluchátek doporučil stáhnout ze služby Google Play či App Store aplikaci Headphones. V ní totiž máte možnost uzpůsobit zvuk pomocí ekvalizéru tak, jak potřebujete. A zároveň si zde sluchátka nastavíte pro ovládání a kvalitu přenosu.
Zvuk je hezky čistý. I přes moje nastavené nejsilnější basy je vše vyvážené a při telefonování je hlas krásně zřetelně slyšet.

Co čekat od nové technologie?

Sluchátka jsou dle standardu IPX4 chráněna proti stříkající vodě (případně potu), což oceníte zejména při běhání nebo jízdě na kole, in-linech, koloběžce apod. Jejich používání je přitom velký nezvyk, ale v dobrém slova smyslu. Je to prostě úplně jiné. Při testování jsem se procházel po rušném Karlově náměstí v mírném dešti, a tak jsem si ověřil i jejich odolnost.
Sluchátka dělají přesně to, co dělat mají a co od nich očekáváte. Posloucháte hudbu a slyšíte přijíždět tramvaj, na kterou čekáte. Nakupujete, v uších vám zní hudba, ale bez problému slyšíte i prodavače, který se vás ptá, čím budete platit – abyste se s ním domluvili, nemusíte upravovat hlasitost, sahat po telefonu ani dělat cokoliv jiného. Slyšíte všechno a je to zkrátka fajn.
Nejedná se přitom o systém s aktivním potlačením hluku – okolní zvuk prochází „skrz“ měniče, a tak sluchátka hrají „přes něj“.

Sony LinkBuds WF-L900 – ano, nebo ne?

Jak už jsem zdůraznil, musíte si určit prioritu využití a podle toho zvážit nákup.
Chcete-li noise cancellingem odhlučněný a ničím nerušený zvuk, uzavřený gumovými špunty v uších, pak si raději pořiďte sluchátka WF-C500WF-1000XM3 či nejlepší model WF-1000XM4.
Na druhou stranu – pokud chcete sluchátka, která dobře hrají, vydrží vám celý den, nevypadávají, nevadí vám v uších a můžete s nimi fungovat, jako byste je ani neměli, pak jsou pro vás sluchátka WF-L900 jasnou volbou.

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Zákazníkem Elvia-Pro jsem od svých asi 6ti let :))) Objednaná televize byla za dobrou cenu, objednávka byla zpracována rychle. Do hodiny mi podpora volala s prověřením mého extra požadavku. Spokojenost :)

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod, nakoupil jsem zde již vícekrát a vždy jsem byl spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod
hp-wide-sony-zaruka hp-wide-sony-zaruka


Užijte si bezstarostné sledování vašich oblíbených filmů, seriálů a sportovních přenosů s až 5letou zárukou Sony


Další informace