Porovnání výrobků Oblíbené produkty

Objektiv Sony G SEL-1655G, F2,8

Katalogové číslo: Z02329
Kompaktní objektiv řady G F2,8 APS-C se standardním zoomem a vysokým rozlišením, Lineární motor XD bez vibrací umožňuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření, Dvě čočky AA, dva asférické prvky a tři skleněné prvky ED, Antireflexní nanokrystalová vrstva od společnosti Sony, Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti
Skladem
ks
26 389 Kč

Zde si můžete zdarma zaregistrovat prodloužení zákkoné záruky o jeden rok. https://www.sony.cz/electronics/exwarrantyRychlý objektiv F2,8 APS-C se standardním zoomemPrvní objektiv APS-C 16–55 mm (24–82,5 mm pro Full-Frame) se zoomem a konstantní světelností F2,8 od Sony je kompaktní a nabízí výkon, který je příznačný pro objektivy řady G. Nová optická konstrukce poskytuje vynikající rozlišení až k okrajům a v případě potřeby vytváří nádherný efekt bokeh. Je kompaktní, lehký a ideální pro rozsáhlou řadu objektů.


Objektiv řady G F2,8 APS-C se standardním zoomemVe spojení s fotoaparáty ? od společnosti Sony s bajonetem E nabízejí objektivy APS-C s bajonetem E skvělý výkon.


Vysoké rozlišení v celém rozsahu zoomu i při F2,8Dva prvky AA a dva asférické prvky potlačují aberaci, a umožňují dosahovat rozlišení až k okrajům, které je charakteristické pro objektivy řady G. Tři prvky ED minimalizují splývání tónů barev. Antireflexní nanovrstva od Sony přidává odolnost proti odleskům a vícenásobným obrazům a zajišťuje ostrý kontrast. Přesná regulace sférické aberace a clona s 9 lamelami přispívají k dosažení plynulého efektu bokeh.


Kompaktní, lehký a s vysokou světelnostíMechanická a optická konstrukce kompaktního objektivu se zoomem, konstantní světelností F2,8 a ohniskovou vzdáleností 16 až 55 mm (24 až 82,5 mm pro Full-Frame) váží 494 g. Objektiv je ideální pro vše od portrétů po každodenní momentky a s těly fotoaparátů s bajonetem E vytváří mobilní a snadno ovladatelný systém pro širokou škálu fotografických aplikací.


Lineární motor XD pro rychlé automatické ostření a sledováníTento objektiv pro formát APS-C používá stejný pokročilý lineární motor XD, který maximalizuje výkon systému ostření v objektivech řady G Master. Lineární motor XD využívá potenciál těla fotoaparátu, přičemž zajišťuje zaostření i na rychlé objekty a sledování těchto objektů s mimořádnou rychlostí a přesností. Provoz motoru je tichý, takže umožňuje tvůrcům videí využívat výhody konstantní světelnosti F2,8.


Profesionální ovládání a spolehlivostTlačítko aretace zaostření, přepínač režimů AF/MF a manuální ostření s lineární odezvou zvyšují všestrannost ovládání, a mohou vám tak pomoci pořizovat snímky i v obtížných podmínkách. Přední člen objektivu je opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu a nečistoty, a objektiv je odolný vůči prachu a vlhkosti, takže jej lze s jistotou používat v náročných prostředích.


Konfigurace objektivuKonstrukce objektivu řady G od Sony zdůrazňuje rovnováhu mezi rozlišením a efektem bokeh na pozadí, který může rozšířit vaše fotografické obzory.

[1] Čočka Advanced Aspherical (čočka AA) [2] Asférická čočka [3] Sklo ED (s extra nízkým rozptylem)


Tabulka MTFModulační přenosová funkce (MTF) popisuje, jak dobře objektiv reprodukuje detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosažený mezi blízkými linkami.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdálenost od optického středu objektivu (mm) [3] Při 16 mm / Maximální clona [4] Při 16 mm / Clona F8 [5] Při 55 mm / Maximální clona [6] Při 55 mm / Clona F8 [7] Prostorová frekvence [8] 10 párů linek / mm [9] 30 párů linek / mm [10] R: Radiální hodnoty T: Tangenciální hodnoty


Ovládací prvky objektivu1. Zaostřovací kroužek 2. Tlačítko aretace zaostření 3. Přepínač režimu ostření 4. Kroužek zoomuParametry

Bajonet E-mount
Ohnisko (mm) 16 – 55 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm pro APS-C 24 – 82,5 mm
Světelnost ( F ) 2,8
Součásti objektivu (skupiny/prvky) XII.17
Úhel pohledu po připojení k fotoaparátu APS-C 83 - 29
Fullframe Ano
APS-C Ano
Čepele clony 9
Kruhová clona Ano
Min. zaostření (m) 0,33 m
Max. zvětšení 0,2 x
Rozměry (max. průměr x délka); mm 73 x 100 mm mm
Hmotnost; g 494 g
Průměr filtru; mm 67 mm
Dodávané příslušenství Sluneční clona ALC-SH161, přední krytka objektivu ALC-F67S, zadní krytka objektivu ALC-R1EM, měkké pouzdro

Vaše spokojenost je samozřejmostí

5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod, nakoupil jsem zde již vícekrát a vždy jsem byl spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod
5/5

Jedná se o velmi spolehlivý obchod. Nakupuji zde častěji a doposud jsem byl vždy spokojen. Doporučuji.

Anonym Doporučuje obchod